• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Moja makieta modułowa

OP
OP
Krystian

Krystian

Znany użytkownik
Reakcje
482 2 4
Witam szukając inspiracji fotek itd chciałem zapytać czy jest gdzieś w Polsce linia podobna do tzw. WMH ( Warszawskiej magistrali hutniczej ) linia ok 10 km trakcja spalinowa prowadzona od jakiejś tam stacji do huty generalnie na tej lini będę chciał się opierać.
Od razu zapytam Kolegów po fachu z jakimi prędkościami poruszają się pociągi po takich liniach bo ,że szybko nie jeżdżą to wiem i
czy linie taką należy traktować jako linię czy raczej bocznicę.
Z góry dzięki za info.
 
OP
OP
Krystian

Krystian

Znany użytkownik
Reakcje
482 2 4
Witam dzięki za wszelkie info, jednak po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw na razie temat huty zamykam.
Pozostaje nadal mała nadmorska linia ,w weekend wrzucę pare fotek doszło troszkę zieleni itd.
W planach jednak będzie dobudowa małego placu przeładunkowego węgiel ,złom, drewno.
Pozdrawiam.
 
OP
OP
Krystian

Krystian

Znany użytkownik
Reakcje
482 2 4
Witam kilka fotek z makiety doszło troszkę zieleni średniej, wymienione zostały perony oraz część słupów trakcyjnych.
 

Załączniki

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
Mam pytanie, na zdjęciu z końcówką numeru 342, to co się tym płytom chodnikowym stało, w realu to byłyby takie dziurska że nikt by tego bezboleśnie nie pokonał.
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Mam pytanie, na zdjęciu z końcówką numeru 342, to co się tym płytom chodnikowym stało, w realu to byłyby takie dziurska że nikt by tego bezboleśnie nie pokonał.
Też zwróciłem uwagę na tę fotkę - szpary trochę za duże ale w pierwszym momencie - klimacik jakby chodnik zbudowany w 1068 roku i to na dodatek przez totalnie pijaną ekipę - podłoże zupełnie nie było przygotowane, nie zagęszczone ... Czasem takie relikty się jeszcze znajdzie tyle że szpary faktycznie mniejsze powinny być ...
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
Ciekawie i bardzo realistycznie to wygląda. Ja bym jeszcze temu chińskiemu ludkowi- traktorzyście odciął prawą rękę od kolana i położył na kierownicy, a lewą na ciepło podgiął i też ułożył na kierownicy. No i przydałoby mu się odsłonić twarz... ;)
 
OP
OP
Krystian

Krystian

Znany użytkownik
Reakcje
482 2 4
Witam miło ,że się choć trochę podoba ludzik chiński to fakt lecz kupione z myślą o pasażerach w wagonach
tam tego tak nie widać a można kupić dużo i tanio. :)
Pracy jeszcze dużo makieta można by rzec ukończona w 100% choć jak wiadomo nigdy się nie da skończyć bo zawsze coś
do zrobienia jest a to drzewko a to latarnia itd.
 
OP
OP
Krystian

Krystian

Znany użytkownik
Reakcje
482 2 4
Witam przedstawiam fotkę na której spróbowałem nieco powykrzywiać tory tak aby wyglądały na nieco zużyte, lekko pokrzywione oraz troszkę pozarastane . Jeśli ma ktoś jakiś pomysł jak takie tory wykonać proszę o rade.
Mam nadzieję ,że coś widać.
 

Załączniki

Qmaty

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
5.827 235 3
Czy mogę kolegę prosić o zdjęcie tego przejazdu? Mam wrażenie, że jest prawie niemożliwy do pokonania przez "cywilne samochody", może jednak zdjęcie przekłamuje. Podziwiam ogrom pracy i czasu jaki włożyłeś w to duże dzieło (y)

20190309_092336.jpg
 
OP
OP
Krystian

Krystian

Znany użytkownik
Reakcje
482 2 4
Zdjęcie przekłamuje co nie zmienia faktu ,że jest ciut za stromy w chwili wolnej będzie zmodernizowany :) .
Tak jak pisałem ok 80 % makiety było robione kilka dobrych lat temu bez wiedzy umiejętności elktrotrawo sadzarki itd ,tera zstaram się poprawiać co się da.
 
OP
OP
Krystian

Krystian

Znany użytkownik
Reakcje
482 2 4
Witam po przeanalizowaniu różnych wariantów z hutą ,bazą paliw itd, stwierdziłem ,że skoro linia kolejowa na makiecie prowadzi do nadmorskiej miejscowości to nie przerabiając niczego pomyślałem ,że jednak można by dobudować niewielki port handlowy.
Wzoruję się po części z Kołobrzegu, lecz mam pytanie jakie materiały są przeładowywane ze statków lub na statki w takim porcie,
wiem że na pewno drewno ale co jeszcze . Proszę o pomoc gdyż jako krakus mała wiedza na ten temat.
Nie chodzi mi konkretnie o port w Kołobrzegu lecz o takiej wielkości port no chyba że to jedyny taki niewielki w Polsce.
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
Zobacz sobie port w Ustce, nieco mniejszy od Kołobrzeskiego.
Możesz zaznaczyć na jakimś ogólnym zdjęciu makiety, gdzie chcesz to umiejscowić ?
 

Podobne wątki