• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Moja makieta modułowa

OP
OP
Krystian

Krystian

Znany użytkownik
Reakcje
482 2 4
#84
Witam Kolego Skalpel co do tych nierówności zgadza się, makieta była kilkukrotnie przestawiana teraz dopiero stoi tak jak stać powinna.
Jeśli chodzi o przejazdy przy tych nierównościach wszystkie składy przejeżdżają bez zarzutów (wykolejeń).
Na razie nic tam nie ruszam szlak ten bowiem będzie modernizowany w całości (betonowe podkłady) ale to za jakiś dłuższy czas.
Tak czy tak dzięki za uwagi :).
 
OP
OP
Krystian

Krystian

Znany użytkownik
Reakcje
482 2 4
#86
Witam każda pochwała i krytyka mile widziana droga jest asfaltowa zrobiona właśnie z pyłku sam się głowię z kąt taka ziarnista wyszła,
barierki krzywe to fakt jutro będą poprawione, krzaczki mam z drobnej gąbki w tej chwili , lecz kilka
zostało na próbę z grubszej i fakt nie ładnie to wygląda.
 
Reakcje
5 0 0
#87
Cześć - krytyka - ale zawsze konstruktywna - każdy potrafi narzekać , że tamto żle , i zrobłby lepiej... he he - znam to . Ważne , aby makieta posuwała się do przodu i aby się Tobie podobała - trzymam kciuki za dalszą budowę - mam nadzieję że pomogę choć trochę...


Mnie uczył asfalt robić LL. Osobiście :) (pytanie ile z tego zapamiętałem :)

Jeśli masz cierpliwość to może spróbuj metody Pana Leszka którą mi pokazał :) Jednak uprzedzam - asfalt jest jednak dość trudny do zrobienia wg jego metody. Warto ją poćwiczyć, bo efekty są godne polecenia i z pewnością można ją jeszcze poprawić :), aby wyglądał lepiej.

Matoda pana LL - zdobyć wkład od filta do wody - (może nie być proste) , zmielić zawartość na drobny pył - w filtrze jest taki czarny granulat wewąnątrz - rozrobić gips z wikolem ( na oko taka pasta do zębów) - dodać do tego gipsu zmielonego na drobno proszku z tego granulatu z filtra- aby uzyskać szary kolor zbliżony mniej więcej do asfaltu (uwaga trudne , a to jest kluczowy moment dla uzyskania fajnej drogi asfalowej !) - wylać na powierzchnie makiety i rozsmarować jako powierzchnię jezdni starając się uzyskać równą drogę. Po stwardnieniu szlifować powierzchnię do uzyskania ładnej jezdni- ulicy - równej. Jęsli popęka -tym lepiej - asfalt czesto jest spękany zwałszcza na bocznych drogach :)

Wiem że to pracochłonne , ale to w miarę sprawdzona metoda :) i efekty całkiem - całkiem :)

Zanim zrobisz to na makiecie , najpierw poćwicz na jakimś fragmencie testowym. Zapewniam, że warto :)
Acha - możesz mieć kłopot z zdobyciem tego wkładu do filtra - myślę że można ten pigment z filtrA czymś zastąpić czymś , co po po prostu ma czarną barwę. Np zwyczajnie czarną matową farbą ( tylko z wyczuciem, bo ja tego nie ćwiczyłem) - Postaw obok makiety - zdjęcie zwykłej drogi podobnej do tej co chcesz zrobić - pomoże Ci to dobrać barwę swojego asfaltu.

Myślę tez, że dość ważne jest tu oświetlenie w jakim wykonujesz parcę( światło słoneczne) i w jakim porównujesz kolory, jeśli oczywiście będziesz to robić :)

Ale się rozpisałem...Pozdrawiam serdecznie i czekam na dalsze efekty prac - z asfaltem typu LL czy też własnym :) Ważne aby do przodu :) Zazdroszę miejsca jakie posiadasz..... :)


Piotrek
 

Marqus

Moderator Poznańskiego Klubu Modelarzy Kolejowych
PKMK
Reakcje
434 8 0
#88
Zamiast filtra do wody i katowania młynka mieleniem granulek, można zastosować zwykły węgiel drzewny starty na gruboziarnistym papierze ściernym.
 
OP
OP
Krystian

Krystian

Znany użytkownik
Reakcje
482 2 4
#92
Witam prośba o poradę chodzi mi o ustawienie wskaźników W8 przed wskaźnikami W27 przy posterunku odgałęźnym.
Poniżej poglądowy schemat, jak w takim wypadku ustawić wskaźniki W8 czy w ogóle powinny tam być .
 

Załączniki

OP
OP
Krystian

Krystian

Znany użytkownik
Reakcje
482 2 4
#93
Witam po kilku letniej zabawie pociągami pasażerskimi czas na zabawę pociągami towarowymi, które
zawsze bardziej mnie interesowały.
W planach jest dobudowa modułu na którym ma być huta oczywiście mega uproszczona
wymiary ok 230cm na ok 70 cm.
Chcę tam zmieścić 3 tory zdawczo odbiorcze i jakieś zabudowania związane z huta, i tu już poległem na starcie
gdyż nic nie mogę znaleźć potrzebuję jakieś hale warsztaty itp może któryś z Kolegów coś doradzi.
Jedyne co na razie mam to starą suwnicę.
 

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.807 214 0
#94
Kolega widzę z Krakowa, to aparat w dłoń i na Nową Hutę szukać inspiracji.
Swego czasu Trix miał elementy hutnicze, a teraz ewentualnie Walthers.

Na zachętę 1:1 z dzisiaj, a w zasadzie z wczoraj.

268E451F-1551-46DA-8322-A72038748E03.jpeg
9F2203A8-D8EE-4DEC-AE05-CB2A3E6F760C.jpeg
95E3735A-12A7-4224-A5AC-E8023882365D.jpeg
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#95
Polecam Stummiforum. Jest tam makieta huty. Tytuł wątku: Montan HDAG.
Nie umiem na smarkfonie przekleić linka.
Jest też druga makieta, w skali N, też ma słowo Montan w nazwie i też gościu robi hutę. Obie huty robione są w większości nie z gotowców.
 
OP
OP
Krystian

Krystian

Znany użytkownik
Reakcje
482 2 4
Witam dzięki za wszelkie informacje tak jak pisałem moja huta będzie bardzo uproszczona ,glównie zależy mi
na ruchu do samej nazwijmy to huty niż manewry po hucie.
Mam jeszcze pytanko chodzi mi o ładunek blachy rolowanej z czego można taką zrobić, lub czy jest taka w sprzedaży
znalazłem tylko fotki z setem 3 platform z takim ładunkiem.
 

Załączniki

Podobne wątki