• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Moja makieta modułowa

OP
OP
Krystian

Krystian

Znany użytkownik
Reakcje
482 2 4
Chodziło mi o polną drogę kamienistą użyłem tłucznia do skali N i obsypałem pyłem z pod ziemniaków
jak to kiedyś ktoś doradził patrząc na żywo nie wygląda to tak źle, ale fakt drogi to nie moja specjalność.
Jak znajdę konkretnie jaką drogę chciałem uzyskać to wstawię fotki.
 

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.855 214 0
To musisz te kamole wywalić i dać drobniutki piasek na przykład z bezpieczników albo przesiany filtrem Brita.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Krystian

Krystian

Znany użytkownik
Reakcje
482 2 4
Witam jeszcze pytanie przyszły mi dzisiaj sygnalizatory przejazdowe niestety albo ja coś robię źle albo coś jest nie tak bo zamiast efektu naprzemiennego miganie jest taki.

Proszę o pomoc.
 

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1
Będę coś przez weekend próbował poprawić . Czym ewentualnie uzyskać podobny kolor drogi .
Wystarczy suchy pastel zetrzeć i takim pyłem przejechać już gotową drogę, nawet ten pył z ziemniaków, nałóż jeszcze z dwie warstwy, szczególnie na miejscach gdzie samochód powinien przejeżdzać, kamyki przy krawędzi i na środku mogą pozostać. Ewentualnie wyjdź na dwór, zobacz czy gdzieś coś fajnego nie leży, czarna ziemia, nawet taki piasek czy pył z drogi pozbieraj, przez sitko przepuść i masz gotowy produkt. Gdzieś widziałem patent, że jeszcze przesiany przez kolejne "sitko" zrobione z pudełka i naciągniętej rajstopy.
 

Iguanabrat

Aktywny użytkownik
Reakcje
259 23 5
Zapytaj mamę ,siostrę czy tam babcię czy nie mają starej rajstopy,kobitki jak im "oczko" pójdzie to wywalają. Jakieś większe pudełko po jogurcie,wsyp suchej ziemi,załóż pończochę i naciągnij. Potrząsaj i masz pył.
 

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.652 133 3
Witam jeszcze pytanie przyszły mi dzisiaj sygnalizatory przejazdowe niestety albo ja coś robię źle albo coś jest nie tak bo zamiast efektu naprzemiennego miganie jest taki.

Proszę o pomoc.
Pokaż jak to podłączyłeś oraz jakim zasileniem? Chociaż to nie powinno mieć znaczenia.
Na jakiej wysokości od podstawy masz tarcze tłowe? Albo może od podstawy do góry sygnalizatora?
 
OP
OP
Krystian

Krystian

Znany użytkownik
Reakcje
482 2 4
Dzięki za porady z drogą ,a teraz sygnalizacja takie zasilanie posiadam i do niego podpięte są semafory latarnie itd, i wszystko swieci. Natomiast próbowałem podpiąc też pod Fz1 i jest dokładnie taki sam efekt.
Podpięte według instrukcji , wysokość od podstawy do góry jest ok 6cm.
Pomijam fakt ,że drugi zestaw jest też uszkodzony gdyż świeci tylko jedna lampka ale też efektu migania brak druga nie wiem może nie przylutowana może przepalona.
 

Załączniki

KoVaL

Znany użytkownik
Reakcje
2.497 56 5
Słupek ,na którym jest stop i krzyż Św. Andrzeja jest za duży ,a ponadto znaki powinny być na osobnych słupkach. Jeżeli jest to ep.max. IVb to znak stop powinien być taki.
znaki1.jpg
 
OP
OP
Krystian

Krystian

Znany użytkownik
Reakcje
482 2 4
Jest to epoka VI, co do osobnego znaku stop pełno takich widuję stąd też dałem na jednym słupie.
Słup ma być imitacją słupa betonowego więc jest grubszy od zwykłych słupów . ) Oczywiście nie twierdzę ,że jest idealnie w skali ale wymiarami bardzo zbliżony do oryginału.
Słup wykonany jest z drewnianej listewki nie pamiętam już wymiarów oczywiście pomalowany na kolor imitujący beton.
 
OP
OP
Krystian

Krystian

Znany użytkownik
Reakcje
482 2 4
Przeglądałem zdjęcia i faktycznie jedne znaki stopu są na osobnym słupie
inne na wspólnym, jest na to jakiś przepis mowa o czasach współczesnych, no i ewentualnie gdzie taki znak stop się stosuje
chodzi mi bardziej o takie polne drogi też na jednych przejazdach jest na innych nie ma.
 
OP
OP
Krystian

Krystian

Znany użytkownik
Reakcje
482 2 4
Witam zabrałem się po raz trzeci i mam nadzieję na chwilę obecną ostatnią przeróbkę stacji.
Do wymiany poszła część torów, całkowicie nowe perony oraz rozbudowane tory odstawcze dla wagonów PKP IC.
 

Załączniki

Podobne wątki