• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Moja makieta modułowa

Krystian

Znany użytkownik
Reakcje
482 2 4
#1
Witam chciałbym przedstawić moja makietę wymiary 8 m na 3.5 metra , z pustym środkiem i wejściem pod makietą.
Zdaje sobie sprawę z mnóstwa błędów jakich się dokonałem ,toteż oszczędźcie słów krytyki. Makieta została wybudowana przed kilkoma laty przy niskich nakładach finansowych co niestety wiać lecz ciągle jest poprawiana, może
kiedyś powstanie coś zupełnie innego bardziej dokładnego, jednak na razie na tej makiecie będę szlifował swoje umiejętności. Oto kilka fotek.
 

Załączniki

  • 244 KB Wyświetleń: 1.936
  • 207,2 KB Wyświetleń: 1.912
  • 177,9 KB Wyświetleń: 1.793
  • 234,8 KB Wyświetleń: 1.721
  • 245,5 KB Wyświetleń: 1.700
  • 200,5 KB Wyświetleń: 1.693
  • 231,8 KB Wyświetleń: 1.662
OP
OP
Krystian

Krystian

Znany użytkownik
Reakcje
482 2 4
#3
Witam cieszę się ,że moje wypociny chodź trochę się podobają . Więcej zdjęć postaram się wkleić jutro a i filmik może jakiś się znajdzie.
 
OP
OP
Krystian

Krystian

Znany użytkownik
Reakcje
482 2 4
#10
Przeróbka powstała z dwóch pikowskich cystern, a w zasadzie samo podwozie zostało wykorzystane reszta to karton,
natomiast ten większy wagon to również samo podwozie z wagonu krytego . Modele o ile tak je można nazwać są oparte jedynie na podstawie zdjęć.
 
Reakcje
0 0 0
#11
W ogóle zapomniałem napisać o tym, że te dwie makiety z modułów ładnie się prezentują, zieleń i budynki piękne. Czy istnieje możliwość podłączenia innych modułów ? Nadwozie tych wagonów wykonałeś własnoręcznie, czy to z jakiegoś zestawu ?
 
OP
OP
Krystian

Krystian

Znany użytkownik
Reakcje
482 2 4
#12
Witam milo, że się podoba:) możliwości podłączenia nie ma ponieważ wykonana jest na wysokości 80 cm z powodu skosów na dachu ,więc moduły nie są w ogólnej normie.
Co do wagonów tak jak pisałem podwozie zostało jedynie wykorzystane z innych wagonów bez żadnych przeróbek.
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#14
Że trzeba uważać na przejazdach ... :D
A tak serio - to fajnie zmodelowany "skasowany" samochód. Drzewka w otoczeniu - mogłyby być lepsze
 
OP
OP
Krystian

Krystian

Znany użytkownik
Reakcje
482 2 4
#16
Witam co do słupka być może tak, ale pojazd został przepchany od przejazdu do tego miejsca sam bez mojej ingerencji.
Natomiast co do otoczenia cały czas coś poprawiam i szlifuje umiejętności mimo to ciesze się ,że się podoba.
 
OP
OP
Krystian

Krystian

Znany użytkownik
Reakcje
482 2 4
#17
Witam po krótkich negocjacjach z żonką oraz zakupieniu akwarium w ramach umowy, dostałem zgodę na rozbudowę makiety na
drugiej części poddasza. Makieta będzie kontynuacja tej już obecnej. Tak więc ze stacji którą czeka remont a w zasadzie budowa od podstaw odgałęzia
się linia jedno torowa niezelektryfikowana, ruch wyłącznie towarowy do bazy paliw należącej do portu lotniczego. Oto pierwsze fotki z budowy.
 

Załączniki

zazyk

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#19
Witaj kolego, nie martw się narazie figurkami...gdyby ktoś pytał to jest noc a latarnie rozkradziono, czekają na dofinansowania unijne:)

A co do samego terenu fajnie, domyślam się, że zabawa jest super tym bardziej jeśli sam to robiłeś.
Powodzenia przy dalszych pracach
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
515 21 0
#20
Wykonałeś kawał roboty. Sądzę, że rozwinąłeś swoje umiejętności. Widać to choćby po drzewach, są antyki, ale już las z filmu z SM42 jest OK. Tak samo stacje.
Najstarsza część makiety to pewnie http://forum.modelarstwo.info/attachments/01-jpg.282339/
Ta stacja z lewej jest karykaturalnie krótka. Ale już ta z wagonami T-G prawidłowa.
Ku przestrodze kolegów należy też podkreślić, by jednak nie mieszać starych budynków Auhagena w skali 1:100 z nowszą produkcją. Są ładne i proporcjonalne ale przy bliższym zestawieniu wychodzi pewien dysonans.
 

Podobne wątki