• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Moja makieta h0

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#81
A MOŻNA WIEDZIEĆ Z CZEGO ROBIŁEŚ TEN TEREN (CZARNY/CIEMNOSZARY) TEREN PRZY TORZE POD LOKOMOTYWOWNIĄ ??
 
OP
OP
kolejowy Marwin

kolejowy Marwin

Znany użytkownik
Reakcje
70 0 0
#83
Oczywiście
Teren to po prostu piasek patynowany czarnym pigmentem. W jednym miejscu jest go więcej, w drugim mniej, a w jeszcze innym wydmuchiwałem go delikatnie z piasku. Dlatego udało mi się uzyskać efekt (czarny/ciemnoszary). Na koniec na to lakier bezbarwny.
 
OP
OP
kolejowy Marwin

kolejowy Marwin

Znany użytkownik
Reakcje
70 0 0
#85
PIGMENTY VALLEJO:
- 73.116
- 73.106
- 73.110

Można nimi patynować naprawdę wiele rzeczy, np. tory, kanały rewizyjne, pędnie, lokomotywy, wagony, teren przy parowozowni.
 
OP
OP
kolejowy Marwin
Reakcje
70 0 0
#86
Cały czas coś się tworzy...
IMG_0139.JPG




Co sądzicie o tym torze zasypanym piaskiem z zielenią? Czy wygląda w miarę realistycznie?

IMG_0131.JPG

IMG_0132.JPG

IMG_0133.JPG




Tor szlakowy - patynowany i zazieleniony. Tak przy okazji, użyłem szutru Auhagena TT i jestem z niego nie zadowolony. W trakcie zalewania wodą z wikolem zaczął tracić kolor, farba tak jakby się zmywała i niektóre kamyczki stawały się wręcz białe. Pomogły na szczęście pigmenty i wygląda tak:

IMG_0128.JPG
 

Podobne wątki