• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Moja makieta h0

OP
OP
kolejowy Marwin
Reakcje
70 0 0
#22
Witam wszystkich po dłuższej przerwie. Brakowało mi ostatnio czasu, jednak prace powili idą do przodu. Plan uległ niewielkiej modyfikacji. Tor zaznaczony na czerwono prowadzi do małej parowozowni w torze znajdą się dwa kanały rewizyjne (jeden przed parowozownią jest już zamontowany, drugi w parowozowni na razie czeka na swoją kolej). Obok kanału rewizyjnego na zewnątrz znajdzie się żuraw wodny. Jutro postaram się dodać parę zdjęć. Duże brawa dla Andrzeja Harassek za świetny artykuł o sygnalizacji na makiecie(y) ("Modelarstwo Kolejowe").
Plan makiety.JPG
 
OP
OP
kolejowy Marwin

kolejowy Marwin

Znany użytkownik
Reakcje
70 0 0
#23
Dziś wreszcie udało mi się skończyć peron:). Pozostały drobne poprawki do zrobienia i ustawienie tablicy z nazwą, ale to kosmetyka. Druga rzecz to wnętrze parowozowni i jeszcze nie dokończona papa na dachu. Myślę, że wyszło całkiem nieźle. Jak sądzicie?
IMG_20160130_194545.jpg
IMG_20160130_194907.jpg
IMG_20160130_195358.jpg
IMG_20160130_195832.jpg
IMG_20160130_200243.jpg
Muszę wykonać łącznia papy i będzie git.
Jeszcze jedno zdjęcie wnętrza. Niestety pracownik nie pozwolił sobie na fotografowanie i musiałem zasłonić mu twarz:D:)
IMG_20160130_200623.jpg
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.285 41 5
#24
Nie za gruby ten korek pod torami? Mam wrażenie, że ten peron trochę za nisko....ale może to przez to, że jeszcze nie zaszutrowane itd...
Generalnie ładnie :)
 
OP
OP
kolejowy Marwin

kolejowy Marwin

Znany użytkownik
Reakcje
70 0 0
#25
Jak tak patrze na te zdjęcia to rzeczywiście wrażenie takie jakby peron był za nisko, ale to tylko tak na zdjęciu wyszło. Peron jest odpowiednio wysoko ponad główkę szyny. Korek ma 5mm. Jak tory zaszutruje będzie lepsze wrażenie. Plus za spostrzegawczość.
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.285 41 5
#26
Czyli peron będzie poniżej schodków wagonów....A jakieś przejście do dworca będzie? Kładka albo przejście przez tory?
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.285 41 5
#29
OK.
Panie Andrzeju, nie krytykuję, tylko stwierdzam fakt. :) Wiem, że tak jest, było i będzie :)
Na "surowo" wszystko wygląda inaczej, niż po zakończeniu. Stąd moje pytania :)
 

zepfot

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
443 0 1
#31
Z tego co pamiętam to kiedyś były dwie wysokości peronów , a ten peron i jego sposób wykonania wygląda na gruntowy a właśnie chyba te były kiedyś chyba niższe lub mogły takie być. Nie znam norm ani szczegółów tego dotyczących.
 
OP
OP
kolejowy Marwin

kolejowy Marwin

Znany użytkownik
Reakcje
70 0 0
#33
Widzę, że mam 3x niechlujna pisownia pod wpisem z 6 listopada. Wybaczcie, ale pisze z telefonu i mam problemy z ortografią. Będę starał się uważać na błędy.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
kolejowy Marwin

kolejowy Marwin

Znany użytkownik
Reakcje
70 0 0
#36
Nie chcę zakładać nowego tematu, a w weekend zabiorę się za szutrowanie torów i mam pytanie odnośnie wikolu.
Który, z tych trzech byście wybrali?
1 http://m.leroymerlin.pl/farby-lakie...drewna/klej-do-drewna-vicol,p37160,l1162.html
Piterson o nim wspominał
2 wikol ze Śnieżki
3 http://www.modelmania.com.pl/product_info.php?cPath=2_663&products_id=57514
Z góry dziękuję za pomoc:)
Żeby nie było, że nie szukam to o tych dwóch pierwszych było na forum, ale nie miałem z nimi styczności i stąd moje pytanie.
 

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
#40
Nie znam produktu z modelmani.

Wiem też, że do szutru można używać kleju polimerowego (rozcieńczany denaturatem lub innym alkoholowym rozcieńczalnikiem). Równie tani jak zwykły vicol. Sam próbowałem kawałek toru nim zaszutrować i nie było problemów. Znam też osoby szutrujące na klej PIKO ale jak dla mnie to już przerost treści nad formą i dobre dla bogatych emerytów tego hobby ;)
 

Podobne wątki