• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Moja mała kolekcja samochodów

OP
OP
A

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
Volvo popularne nie były, ale jednak trochę ich jeździło. Chociaż akurat ten model był dość rzadki, najczęściej były to 144 i pochodne (142, 145) i starsze modele. Lamborghini w Polsce wtedy nie widziałem.
 
OP
OP
A

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
Koleżanki i Koledzy, nie chcę zakładać nowego tematu dla jednego pytania, więc pytam tutaj: czy znacie jaką stronę internetową, na której można znaleźć wykazy modeli (miniatur) samochodów różnych producentów i w różnych skalach, posegregowane według marki i modelu prawdziwego pojazdu? Chodzi mi o to, żeby wpisać np. Toyota Corolla (ew. wersja/rok) i dostać wykaz modeli takiego samochodu we wszystkich skalach. Takie strony istnieją na temat modeli kolejowych, więc myślę, że są i samochodowe, ale jakoś nie mogę znaleźć. Szukanie w Google według marki samochodu daje praktycznie wyłącznie linki do stron o prawdziwych autach, a dodanie słowa "model" niewiele pomaga, a nawet szkodzi, bo wujkowi Google kojarzy się z modelem samochodu (w sensie typ, wersja, rocznik, a nie miniatura) lub z ludźmi, modelami i modelkami.

Z góry dziękuję!
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
Ja osobiście nie spotkałem takiej ale jest stronka z kolekcja zdaje sie Ryska z Zakopanego, on zbiera prawie wszystko w H0 i ma markami posegregowane. Poszukam i podeśle.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.561 386 20
czy znacie jaką stronę internetową, na której można znaleźć wykazy modeli (miniatur) samochodów różnych producentów i w różnych skalach, posegregowane według marki i modelu prawdziwego pojazdu?
Ja takiej strony jeszcze nie znalazłem, ale polecam szukanie na stronach sklepów z modelami samochodów.
http://www.pansamochodzik.com.pl
https://modeliki.pl
http://www.models4u.pl
To takie co mi przyszły na myśl. Te sklepy mają sporo modeli i to w różnych skalach. Trochę to szukanie po omacku, ale lepiej niż u wujka Google. ;)
 
OP
OP
A

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
Dziękuję za te linki. Niestety, nie znalazłem tego, czego potrzebuję, więc szukam dalej.
 
OP
OP
A

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
Dawno niczego tu nie pokazywałem, ale to dlatego, że moja kolekcja rośnie już teraz znacznie wolniej. Nie tak dawno kupiłem dwa nowe modele Herpy, skuter Vespa i Skodę 110R. Herpa wydała też Skodę S100, ale taki model już mam w wykonaniu czeskiej firmy VV Model (kiedyś go tu pokazałem), więc uznałem, że dublowanie tego wersją Herpy nie jest mi potrzebne.

IMG_3052a.JPG
IMG_3053a.JPG
IMG_3055a.JPG
IMG_3057a.JPG
IMG_3058a.JPG
IMG_3060a.JPG
IMG_3062a.JPG
IMG_3067a.JPG
IMG_3070a.JPG


I jeszcze jeden model, nie całkiem pasujący do mojej kolekcji, który jednak kupiłem z innego powodu. To BMW M2 Minichamps, ściągnięty z czeskiego sklepu Small Cars (pisałem o tym w innym wątku). Nie jest to, niestety, dokładnie ta wersja (szukałem zwykłego BMW 2 Coupe, a nie M2), ale tak to już jest, że większość firm produkuje modele samochodów najdroższych, najbardziej luksusowych wersji, a nie tych bardziej popularnych.

IMG_3045a.JPG
IMG_3046a.JPG
IMG_3047a.JPG
IMG_3050a.JPG
IMG_3051a.JPG
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.561 386 20
Fajne miniaturki. BMW zrobione chyba najdokładniej. Skoda też świetna. No a nad Vespą długo się zastanawiałem i jakoś nie kupiłem. Może przez te grube nóżki???
 
OP
OP
A

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
Długo tu niczego nie pokazywałem, bo i też nic ostatnio nie przybyło. Ale przedwczoraj kupiłem zapowiadany już model Skody Felicji, wypuszczony niedawno przez Brekinę. W sklepie, gdzie go kupiłem, pytałem o Octavię, ale jeszcze nie mieli - mam nadzieję na uzupełnienie swoich zbiorów o ten model wkrótce. A teraz kilka fotek:

IMG_7193a.JPG
IMG_7194a.JPG
IMG_7195a.JPG
IMG_7197a.JPG
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.561 386 20
Stara dobra Skoda. Brekina znów zrobiła bardzo dobrą miniaturkę. Ciekawostką tego modelu jest to, że wersja cabrio miała nazwę Felicia, natomiast wersja sedan miała nazwę Octavia.
 
OP
OP
A

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
Dziś trzy nowe modele, jakie trafiły do mojej kolekcji. Uprzedzając ewentualne komentarze, w przyszłości pomyślę o tablicach rejestracyjnych. Najpierw dwa Mercedesy. Już kiedyś pisałem, że nie jestem wielkim fanem tej marki, ale to jednak klasyka. Oba modele to Brekina, pochodzą z ostatniej wielkiej wyprzedaży serii Starmada. W kilku sklepach w Polsce modele były w cenie 35 zł, więc uważam, że oferta była dość atrakcyjna. Najpierw ciekawostka: 280 SE 4.5 w wersji eksportowej do Ameryki. Takie auta dość rzadko, ale jednak pojawiały się na europejskich drogach i ulicach, również w Polsce. Model, jak to u Brekiny, bardzo ładnie wykonany z charakterystycznymi dla wersji amerykańskich z tamtych lat podwójnymi okrągłymi reflektorami w miejscu pionowych eliptycznych, spotykanych w wersji europejskiej, żółtymi reflektorami przeciwmgielnymi oraz z bocznymi światłami obrysowymi, wówczas prawie zupełnie nieznanymi w europejskich samochodach.

IMG_7773a.JPG

IMG_7774a.JPG

IMG_7775a.JPG


Drugi model to 190E, nowość roku 1982, do dziś nie rażący wyglądem w porównaniu do współczesnych aut. Jeden z niewielu samochodów tej marki, jaki od początku mi się podobał. Również i ten model jest bardzo dobrze wykonany.

IMG_7761a.JPG

IMG_7762a.JPG


I druga fotka z półprofilu, tym razem z ostrością na przód.

IMG_7765a.JPG

IMG_7766a.JPG


Trzecim modelem, który chcę dziś pokazać, jest Skoda Octavia, wersja z lat 1959-1964 (w wersji kombi do 1971). Po wersji kabrio o nazwie Felicia, której model ukazał się na początku tego roku (patrz wcześniejsze wpisy), teraz Brekina wypuściła wersję sedan, czyli Octavię. Model, podobnie, jak Mercedesy, jest moim zdaniem bardzo dobrze wykonany.

IMG_7768a.JPG

IMG_7769a.JPG

IMG_7770a.JPG


Pewnym rozczarowaniem jest jednak nowe opakowanie. Nie wiem, czy Brekina na stałe zrezygnowała z charakterystycznych pudełek, pozytywnie wyróżniających się na tle opakowań innych firm. Jeżeli tak, to byłaby to duża strata, moim zdaniem także dla wizerunku producenta.

IMG_7772a.JPG
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Samochody osobowe 31
Samochody osobowe 1376

Podobne wątki