• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Moja mała kolekcja samochodów

OP
OP
A

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.331 463 29
#81
No jak tak, to jedziemy dalej. "Moja mała kolekcja samochodów" powoli rośnie i za chwilę już nie będzie taka mała. Dziś parę starych sportowych aut, które jednak do dziś mi się podobają.

Na początek Porsche 356B Vollmer (albo jak kto woli Welly).

IMG_1384a.jpg


Trochę nowsze Porsche, model 911 Targa - dla mnie jeden z ciekawszych samochodów tej marki (Herpa).

IMG_1375-2.jpg


Ford Mustang I generacji w wersji kabrio (Busch).

IMG_1366-1.jpg


Lamborghini Miura, w swoim czasie uznawany za najszybszy seryjnie produkowany samochód świata (260 km/h). Model dość uproszczony, chyba równie stary, jak oryginał - firma I.M.U.

IMG_1367-1.jpg


Dwa Fiaty: 124 Sport Coupe i X1/9 (dość rzadko spotykany seryjny samochód z silnikiem umieszczonym centralnie), niestety, w tym drugim brak lusterka - oba modele Herpy.

IMG_1366-2.jpg
IMG_1372-2.jpg


Mercedes Benz 190 SL, nie wiem jakiej firmy, model kupiłem na giełdzie bez pudełka, a pod spodem nie ma żadnego znaku.

IMG_1372-1.jpg


VW Karmann Ghia (Schuco)

IMG_1399-2.jpg


Na koniec Toyota 2000GT firmy Ricko

IMG_1370a.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.831 386 20
#83
Piękne oldtimery. Najfajniejsze to Porsche Targa i Toyota 2000GT. Kolekcja rozrasta się w coraz to ciekawsze modele. Tak trzymaj.(y)
 
OP
OP
A

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.331 463 29
#84
Dzisiaj kilka staroci. Najpierw radziecka myśl techniczna: dwie Wołgi, M21 i M 24 (nie taki znowu staroć), oba Herpy i Moskwicz 403, też Herpa.

IMG_1356-1.jpg
IMG_1356-2.jpg
IMG_1357-2.jpg


Opel Kapitan, też Herpa.

IMG_1357-1.jpg


Dwa małe niemieckie autka: Auto Union 1000S (Brekina) i BMW 700 Sport (Herpa).

IMG_1367-2.jpg
IMG_1377-2.jpg


I jeszcze mniejszy samochód, Morris Mini Cooper (znowu Herpa).

IMG_1383-1.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.831 386 20
#89
BMW piękne. Znaczek na masce dodaje mu uroku, a chromy pięknie podkreślają linię. Lusterko trochę Herpie nie wyszło, ale to już taki urok tego modelu. Podoba się.
 
OP
OP
A

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.331 463 29
#90
Dzisiaj kilka volkswagenów. Zestaw Schuco: Karmann Ghia już tu była, więc nie będę wstawiał zbliżenia. Oprócz niej jest jeden z ostatnich wypuszczonych garbusów, VW 1303 w wersji kabrio, garbus z wczesnych lat sześćdziesiątych i "kultowy" bus VW.

IMG_1387.JPG
IMG_1392-2.jpg
IMG_1392-1.jpg
IMG_1390-1.jpg


A na deser zestaw campingowy, też Schuco:

IMG_1389.JPG
 

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
#91
Modele Schuco mimo, że metalowe to mają bardzo dużo detali i fajnie się prezentują. Ostatni zestwa z przyczepką super. (y)
 
OP
OP
A

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.331 463 29
#94
Niedawno miałem okazję odwiedzić giełdę modelarską w Holandii, na której kupiłem takie cudo: rzadki model Wartburga 311 Coupe z przyczepką, na której jedzie Trabant 600.

IMG_1919a.jpg


Możecie sobie wyobrazić moje zdziwienie i wściekłość, gdy po otwarciu pudełka w domu zobaczyłem to:

IMG_1926a.jpg
IMG_1928a.jpg


Modele nie mają szyb! Cena zestawu nie była porażająca, modele wydawały się ciekawe, a przez opakowanie, wyglądające na nieotwierane, szczegółów nie było widać. Oczywiście o żadnej reklamacji nie ma mowy. I tu pytanie do fachowców: da się jakoś te szyby dorobić? Może ktoś ma jakiś pomysł?

I jeszcze drugi Wartburg, tym razem Brekiny bez usterek. Wersja standard - jednokolorowa. Jakiś czas temu pokazałem wersję "de lux", z ozdobnymi listwami, oddzielającymi dwa kolory.

IMG_1929-1a.jpg
 

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
#97
Mam kilka modeli BUBa ale te to jakaś totalna porażka :eek: Nie dość, że bez szyb to jeszcze te koła takie duże i nie mające kompletnie nic wspólnego z orginałem. Tragedia po prostu (n)
Brekina to już inna bajka. Model bardzo ładnie wykonany, z detalami. No może kolor jak dla mnie nie najładniejszy ale to kwestia gustu.
 
OP
OP
A

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.331 463 29
#98
Kolejnych kilka modeli z mojej małej kolekcji. Volvo 145 (kombi) już było, teraz wersja sedan, czyli 144 (w pierwszej wersji, z inną atrapą, niż ten 145) - model Brekiny.

IMG_1369-1.jpg


Dwie wersje "malucha" (Brekina) i jego następca: cinquecento (Herpa):

IMG_1396.JPG
IMG_1380-2.jpg


Jeszcze jeden model z rodziny Fiata: radziecka wersja modelu 124, czyli Łada 1200 / Żiguli. Model Buscha. Gdyby nie tabliczka z tyłu, może udzodzić za oryginalnego fiata:

IMG_1929-2a.jpg


Zestaw dwóch modeli (we wspólnym pudełku) Alfy Romeo Alfasud Herpy (seria Magic):

IMG_1363.JPG


Bogward Isabella (Herpa) i VW Golf I (Brekina):

IMG_1382-2.jpg
IMG_1377-1.jpg


I na koniec uzupelnienie francuskiej kolekcji: Peugeot 504 Brekiny.

IMG_1369-2.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Samochody osobowe 31
Samochody osobowe 1376

Podobne wątki