• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Moja mała kolekcja samochodów

Pilek

Użytkownik
Reakcje
15 0 0
#22
Witam. Gratuluję imponującej kolekcji Editions Atlas; pamiętam że swego czasu zestaw "bonusowy" zawierający DS de Gaulle i DS decapotable osiągał niebotyczne ceny (o ile udało się go namierzyć). Ktoś niewątpliwe miał dobry pomysł wprowadzając na rynek taką serię, choć osobiście w niektórych zestawach irytowało mnie dokładanie np. wersji policyjnej (DS 19), czy karetki (ID 19) zamiast jakiejś ciekawej wersji cywilnej (marzeniem byłoby kombi do CXa). Z drugiej strony zestaw z 504, czy Alpiną A110 gdzie dołożono wersje rajdowe jest ciekawym rozwiązaniem.
Nie wiesz może jakie są dalsze losy serii? Pojawiły się te same modele w innych kolorach/opcjach, a przecież brakuje choćby 505, Fuego, Matra Rancho i całej masy innych...
Pozdrawiam, Mirek.
 
OP
OP
A

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#23
W latach 2006-08 ukazało się oficjalnie 40 numerów serii, przy czym jeden zawierał dwa zestawy. Dodatkowo jako bonus dla abonentów był dodany zestaw, o którym kolega Mirek wspomniał wyżej. Mnie udało się go kupić w "normalnej" cenie, podobnej do ceny innych zestawów. W sumie więc w oficjalnej serii wypuszczono 42 zestawy, po dwa autka w zestawie.

W latach 2010-11 wyszło dodatkowych 7 zestawów, ale o ile wiem, nie były one w prenumeracie. Ja nazywam je "nieoficjalne" i mam z tego dwa: ID19 (jeden pomarańczowy i jeden kombi czarno-żółty) i renault caravelle. Poza tym była też krótka seria prototypowa 6 zestawów, która nigdy nie była dostępna w sprzedaży. Te modele, jeśli pojawiają się na rynku, dochodzą podobno do ceny ponad 100 euro za zestaw. Ja tych modeli nigdy nie widziałem.

I kilka kolejnych zestawów. Na początek, specjalnie dla kolegi Brodagaz, simca aronde, potem jeszcze parę innych.

IMG_9996a.JPG


IMG_9990a.JPG

IMG_9992a.JPG

IMG_9994a.JPG

IMG_9962a.JPG
IMG_9966a.JPG
IMG_9970a.JPG
IMG_9976a.JPG
IMG_9978a.JPG
IMG_9984a.JPG

IMG_9986a.JPG
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.862 386 20
#24
Kolejne ciekawe egzemplarze pokazujesz. Przyjemnie się je ogląda, bo jak do tej pory to właściwie nigdzie ich nie było widać. Gratuluję tej kolekcji.
 

Seba19/77

Znany użytkownik
Reakcje
0 1 0
#25
Rewelacja (y)(y). Ciężko wybrać faworytów, bo jednego duetu nie sposób postawić na piedestale kolekcji. Ale jakoś trzeba ;). Miejsce 3 - Peugeot 203, 2-gie - Renault Caravelle i najwyższy stopień podium - Matra Bagheera ex equo z Peugeotem 604.
 
M

Maverick

Gość
#26
Po raz kolejny wspaniała prezentacja.(y) Dla mnie Matra numerem 1 tej prezentacji, co nie oznacza, że pozostałe modele są nieciekawe a wręcz przeciwnie ale Matra najbardziej mi wpadła w oko.
Nie mogę doczekać się kolejnych twoich prezentacji.
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.407 47 0
#27
Panie Andrzeju gratuluję zarówno tak okazałaje kolekcji jak i wiedzy o ilosciach wydanych setów.Muszę przyznać że te metalowe pojazdy mi się podobają.Głównie chyba przez fakt że praktycznie nie są do zdobycia z innych firm.Z ostatniej prezentacji najbardziej wpadły mi w oko Citroen Ami straży i żółta Renia 12.
 
OP
OP
A

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#28
Miło mi czytać te opinie, zwłaszcza, że nie jestem kolekcjonerem modeli samochodów. Zbieram je niejako przy okazji kolekcjonowania modeli kolejowych w H0, stąd moje zainteresowanie skalą 1:87.

Dzisiaj druga i na razie ostatnia prezentacja modeli z serii "moje samochody". To już wszystkie modele samochodów mojej rodziny, jakie mam. Jak już pisałem, ciągle brakuje mi czerwonego peugeota 405 i kilku modeli toyoty corolla i avensis, ale na razie nie zanosi się na zmianę tego stanu.

We wczesnych latach 1970-tych mój dziadek kupił sobie takie cudo:

IMG_9947a.JPG

IMG_9949a.JPG


To jest pierwsza wersja fiata 600 multipla. Dziadka auto było szare.

Drugim po wartburgu 312 samochodem moich rodziców był polski fiat 1300 z 1971 roku w kolorze kości słoniowej (model Tololoko otrzymałem w prezencie od pana Anatola - dziękuję!). Tym samochodem przejechałem wiele tysięcy kilometrów. Mogę powiedzieć, że było to moje pierwsze auto, choć formalnie należało do rodziców. Potem był VW i skody, o których wspomniałem już wcześniej.

IMG_0022a.JPG


IMG_9951a.JPG


W ostatnich paru latach przewinęły się jeszcze dwa samochody: peugeot 206 i suzuki SX4. Oba auta w rzeczywistości były szare, ale nie znalazłem modeli we właściwym kolorze.

IMG_9953a.JPG

IMG_9954a.JPG


IMG_9958a.JPG

IMG_9956a.JPG


W ten sposób poznaliście nie tylko moją kolekcję modeli, ale także fragmenty motoryzacyjnej historii mojej rodziny. A w kolejnych odcinkach dokończenie kolekcji francuskiej.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.862 386 20
#29
Modele bardzo fajne i ciekawe. Co do kolorów, to zawsze były problemy, bo firmy wypuszczały modele często w swoich kolorach. A z Toyotami jest problem, bo ja jeszcze nie spotkałem w naszej skali Corolli i Avensis. Nie wiem czy w ogóle ktoś je produkuje. Podejrzewam, że łatwiej je znaleźć w skali 1:43. Podobnie jest z Hondą, niestety. Firmy produkujące modele w naszej skali głównie produkują niemieckie autka. A szkoda...
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.354 108 2
#30
Dzięki za pokazanie Simek są świetne, pozostałe twoje modele są równie fajne.
Podoba mi się takie podejście do kolekcjonowania modeli, ja niestety nie umiem się zdecydować co zbierać i od lat zbieram bez jakiegoś klucza, kupuję to co w danej chwili mi się podoba, dlatego moja kolekcja wygląda dość dziwnie.:)
Fajne są te francuskie modele, u nas w kolekcjach bardzo rzadko spotykane.
Gratuluję ciekawej kolekcji i czekam na więcej zdjęć.
 
OP
OP
A

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#31
Dzięki za uznanie. Ja, prawdę mówiąc, też zbieram samochody bez jakichś szczególnych zasad. Ponieważ modele kolejowe mam głównie w epoce IIIc i IV (PKP i to, to w Polsce jeździło zagranicznego), kupuję głównie samochody pasujące do tego (ale nie wszystkie, bo byłby to za duży wydatek, tylko te, które mi się podobają). Wyjątkiem są auta z kolekcji "moje samochody", które zbieram wg wcześniej opisanej zasady, no i kolekcja francuska, która rozpoczęła się trochę przypadkiem i tak już samo poszło... Kolejne zdjęcia "francuzów" będą wkrótce.
 
OP
OP
A

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#32
Witam ponownie,

Wracamy do kolekcji francuskiej. Dziś kolejne modele.

"Terenowa" odmiana 2CV - mehari (podstawka od innego zestawu):

IMG_9980a.JPG


I jeszcze kilka citroenów: GS, CX i SM

IMG_9959a.JPG


IMG_9988a.JPG


IMG_0005a.JPG


Rzadka wersja peugeota 504, coupe:

IMG_0013a.JPG


Chyba pierwszy na świecie samochód z nadwoziem, wówczas nazwanym "kombi-limuzyna", protoplasta dzisiejszych hatchbacków, renault 16 z 1969 roku:

IMG_0017a.JPG
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.354 108 2
#33
Modele świetne ciężko wybrać faworyta tej prezentacji. Jednak chyba Peugeot 504 podoba mi się najbardziej. Francuska kolekcja jest bardzo ciekawa, i dość trudna do skompletowania, tym większe jest moje uznanie dla Kolegi .Jedna rzecz to te anteny w R16 jakieś takie za grube i za wielkie.
Gratuluję świetnych modeli i czekam na kolejne prezentację.
 

Seba19/77

Znany użytkownik
Reakcje
0 1 0
#35
Pięknie, wspomnień czar ożywa(y)(y). Żandarm i kosmici ;).
Dziś łatwiej o faworyta - Citroen SM. Jako swoiste dziwadło na 4 kółkach, ale za to z pięknym włoskim sercem. Swoją drogą do dziś rząd francuski używa tych aut na szczególne okazje.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.862 386 20
#36
Zgadzam się z Sebą, Citroen SM najciekawszy w tej prezentacj. Nie przypuszczałem, że ktoś wypuści w naszej skali tak rzadko spotykany model Citroena. Poza tym sportowe/rajdowe modele świetne. Gratuluję unikatowej kolekcji francuzów. :) Tak trzymaj i pokazuj kolejne unikaty. (y)
 
M

Maverick

Gość
#37
I po raz kolejny wspaniała prezentacja a w niej wspaniałe modele ale ja przegapiłem twoja przedostatnią prezentację :oops: a w niej Multipla, która jak dla mnie jest faworytem tamtej prezentacji.
Z dzisiejszej natomiast najpiękniejszym modelem jest ta 504 w rajdowym malowaniu a nastepnie za nią na podium CXy i GSy, które są równie piękne. A nawiasem mówiąc to CX był pierwszym autem jakie moi rodzice kupili w 1980 roku zaraz po tym jak wyemigrowali do Norwegii i wtedy to było dla mnie kosmiczne auto po tych Fiatach,syrenkach i Warszawach które jeżdziły w tamtym czasie po Polsce, i chyba do dziś nim pozostało. Muszę je koniecznie mieć w swojej kolekcji.
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
250 4 0
#38
Ja pierdziu, ale ta kolekcja powala swoją różnorodnością :eek: tak wiele pięknych modeli różnych marek w jednym miejscu często się nie spotyka, więc prosimy o jeszcze (y)
 
OP
OP
A

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#39
Ja pierdziu, ale ta kolekcja powala swoją różnorodnością :eek: tak wiele pięknych modeli różnych marek w jednym miejscu często się nie spotyka, więc prosimy o jeszcze (y)
Cieszę się i z przyjemnością spełniam życzenie. Dzisiaj kilka mniej znanych samochodów. Markę panhard pewnie znają niektórzy, ale może nie wszyscy kojarzą ją z Francją. Prawdę mówiąc, ja też nie miałem świadomości, że jest to marka francuska (nigdy nie uważałem się za znawcę motoryzacji). W serii ukazały się aż trzy zestawy z autami tej marki.

IMG_0067a.JPG
IMG_0076a.JPG
IMG_9982a.JPG


I druga, chyba mało znana firma: facel. W serii ukazał sie jeden zestaw modeli tej marki, w wersji coupe i kabriolet.

IMG_0015a.JPG


Na koniec coś bardziej znanego, simca ocean kabriolet, simca 1000 i dostawcze renault.

IMG_0019a.JPG
IMG_0009a.JPG
IMG_9974a.JPG
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.862 386 20
#40
Kolejne piękne i mało znane modele. Trudno wybrać najciekawszego, bo dla mnie wszystkie są najciekawsze. Co prawda Simca to model wydany też przez innych producentów, ale tu i tak wygląda bardzo ciekawie. Naprawdę podoba mi się ta kolekcja. Tak 3maj i pokazuj więcej takich unikatów. (y)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Samochody osobowe 31
Samochody osobowe 1376

Podobne wątki