• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Moja mała kolekcja samochodów

OP
OP
A

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
Tak, o tym. Skoro go już masz, to nie ma tematu. Ja uważam ten model za lepszy od Commodore Wikinga.
 
OP
OP
A

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
Znowu przybyło mi kilka modeli. Jak zwykle, starocie (tzn. modele samochodów z dawnych lat): tym razem Rover V8 3500S, Fiat 2300 Coupe i Porsche911 Targa 1976 Brekiny oraz Opel Manta B Herpy. Postanowiłem spróbować fotek w niskim, jesiennym słońcu - efekty jak niżej:

IMG_0908a.JPG
IMG_0907a.JPG
IMG_0906a.JPG
IMG_0918a.JPG
IMG_0913a.JPG
IMG_0914a.JPG
IMG_0909a.JPG
IMG_0910a.JPG
IMG_0911a.JPG
IMG_0915a.JPG
IMG_0916a.JPG
IMG_0917a.JPG
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.563 386 20
Kolejne ciekawe nabytki w Twojej kolekcji Andrzeju. Rover wygląda rewelacyjnie i muszę sobie takiego brekinowego kupić. Podoba mi się i to bardzo. Fiat w oryginale "urodą nie grzeszył" także i w modelu nie każdemu się będzie podobał. ;) Porsche to już klasyka w wykonaniu Brekiny, mam i jestem bardzo zadowolony z tej miniaturki. No a Opel, jak na herpowski wypust, to wykonany bardzo dobrze. Jedyne czego mi brakuje to pomalowanego znaczka i napisu na klapie bagażnika. Herpa to jednak dziwna firma. Z jednej strony wykażą się i pomalują znaczek z przodu, zrobią tylne światła, a przyskruczą z pomalowaniem wypukłego znaczka na klapie bagażnika. :mad: Nigdy tego nie zrozumiem... Może po prostu mam za mały rozumek... Tak jak Kubuś Puchatek... :podstepny:
 
OP
OP
A

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
Rover zawsze mi się podobał, a w tym kolorze wygląda naprawdę atrakcyjnie. Porsche to moje auto marzeń, mam już kilka, ale tylko w skali 1:87, na 1:1 mnie nie stać. :(
Co do Fiata, to zgadzam się, znacznie bardziej podobał mi się model Dino, no ale to klasyka. No a Opel jak Opel, niezły, ale nie rzuca na kolana, model zresztą też, choć nie jest zły, a z czarną maską wygląda całkiem dobrze. Starsze modele, jak Rekord czy Commodore, o których niedawno rozmawialiśmy, były ciekawsze...
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.563 386 20
No a Opel jak Opel, niezły, ale nie rzuca na kolana, model zresztą też, choć nie jest zły, a z czarną maską wygląda całkiem dobrze. Starsze modele, jak Rekord czy Commodore, o których niedawno rozmawialiśmy, były ciekawsze...
To fakt, Andrzeju. Starsze modele Opla, wydane przez Brekinę są zrobione dużo lepiej. Herpa jakby chciała to zrobiłaby tą Mantę naprawdę świetnie. Popatrz tylko na modele wydawane przez Herpę z wyścigów samochodowych. Pomimo produkcji z lat 90 ubiegłego wieku, wszystko jest namalowane tampodrukiem, tak ja jak w oryginale. Obecnie to Herpa ma, jak to mówi młodzież, wyj...ane, bo sprzeda się wszystko...
Rover zawsze mi się podobał, a w tym kolorze wygląda naprawdę atrakcyjnie
Rover jest kapitalny i bardzo rzadko widywany w naszych kolekcjach. U mnie jeszcze nie garażuje, ale jest dla niego miejsce zarezerwowane... ;)
Porsche to moje auto marzeń, mam już kilka, ale tylko w skali 1:87, na 1:1 mnie nie stać. :(
No a Porsche... To samochód marzeń... Też nie mam i pewnie nie będę miał, także zostają mi miniaturki... ;)
 

toiowo

Znany użytkownik
Reakcje
210 1 0
Piękne te modele, Brekina znowu stanęła na wysokości zadania. Muszę się zaopatrzyć w takie Porsche w końcu, bo widzę po raz kolejny, że zdecydowanie warto. Fiat 2300 ma ciekawy kolor ale rzeczywiście to Rover jest najlepiej wykonany. Opel też ciekawy.
 
OP
OP
A

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
Znowu przy było kilka drobiazgów z drugiej, jak nie z trzeciej ręki. Pierwszy to Łada 2101/Żyguli, model Busch. Mam już dawniej kupiony model Buscha opisany jako Łada 1200/Żyguli i w zasadzie nie potrafię znaleźć różnic w modelach, a i same pierwowzory też się chyba niczym nie różniły, przynajmniej z wyglądu, zdaje się, że to były tylko różne oznaczenia tego samego samochodu na różne rynki. Model ładnie wykonany powiększy mój zbiór samochodów z dawnych lat.

IMG_0095b.JPG

IMG_0096b.JPG

IMG_0097b.JPG


Jako drugi chcę pokazać model samochodu swego czasu uznawanego za najszybsze seryjnie produkowane auto na świecie: Lamborghini Miura. Model firmy Ricko jest znacznie ładniejszy od podobnego produkcji nieznanej mi marki I.M.U., jaki kupiłem i pokazałem w tym wątku kilka lat temu.

IMG_0106b.JPG

IMG_0107b.JPG

IMG_0109b.JPG


I na koniec chyba najładniejszy model: Herpa, Volvo P1800 ES, słynne w swoim czasie kombi-coupe.

IMG_0100b.JPG

IMG_0104b.JPG

IMG_0105b.JPG
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.563 386 20
Wszystkie trzy modele zasługują na posiadanie, ale jak dla mnie to najciekawiej wygląda Lamborghini. Pozostałe dwa nie za dużo odbiegają, ale jednak moje serce bije w kierunku sportowych, szczególnie, że w moich dziecięcych latach ten model Lambo budził niesamowite emocje...
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
Ciekawe modele pokazałes, jak Łada jest dośc popularna w tej skali tak Volvo i Lambo juz mniej. Fajne rodzynki w kolekcji, fajnie że interesują Cie tez inne pojazdy z poza PRLu ;)
 
OP
OP
A

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
Fajne rodzynki w kolekcji, fajnie że interesują Cie tez inne pojazdy z poza PRLu
Interesują mnie przede wszystkim samochody z PRL, ale mam na myśli auta, jakie w tych czasach widziało się na naszych ulicach, nie tylko produkowane w PRL i "bratnich krajach socjalistycznych". A takie Volvo się zdarzały. A co do Lamborghini, to...
w moich dziecięcych latach ten model Lambo budził niesamowite emocje..
a moje młodzieńcze lata są z grubsza te same. Pamiętam, jak o tym modelu czytałem, chyba w "Motorze".

Dziś jeszcze dwa autka z ostatnich zakupów. Tym razem nieco nowsze: "Der neue Golf". Ponieważ moja znajomość kolejnych wersji Golfa kończy się wersji II (dalszych już nie rozróżniam, za bardzo są do siebie podobne), nie potrafię dokładnie powiedzieć, co to jest - wydaje mi się, że to Golf III. Modele Vikinga.

IMG_0116a.JPG

IMG_0110b.JPG

IMG_0111b.JPG

IMG_0112b.JPG
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
Tak, to golfy III, w ładnym jak na wikinga wydaniu (y) Pisząc że interesują Cie pojazy z poza PRLu mialem na mysli samochody z roznych panstw a nie tylko te popularne wtedy na naszych drogach bo niestety ale volvo czy lambo nie byly popularne, ja osobiscie widywałem je tylko w gazetach, własnie w m.in. MOTOR i na plakatach na scianach pokoju ;)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Samochody osobowe 31
Samochody osobowe 1376

Podobne wątki