• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Moja mała kolekcja samochodów

maniac64

Znany użytkownik
Reakcje
1.093 5 0
Wartburg to cudeńko :cool::cool::cool: Brekina po raz kolejny pokazała klasę jeżeli chodzi o perfekcyjne wykonanie modeli w tej skali (y)(y). Sylwetka tego klasyka oraz fantastyczne lakierowanie przypomina mi amerykańskie krążowniki z lat 50 tych dlatego tym bardziej model ten zyskał moje uznanie (y) Gratuluje zakupu (y)
 

SECOND MODELS

Znany użytkownik
Reakcje
7 0 0
Modele brekiny które zaprezentowałeś są piękne.Każdy szanujacy sie Kolekcjoner powinien mieć w swoich zbiorach coś z ich dośc bogatej oferty :)
Wartburg wypadł rewelacyjnie ,fajne malowanie + detale czynią go zwycięzcą ;)
Gratuluję tak zacnych modelików (y)
 
OP
OP
A

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
Po dłuższej przerwie moja kolekcja trochę się powiększyła. Dziś dwa modele firmy Norev. Pierwszy to Peugeot 604 SL. Model kupiłem trochę przez pomyłkę - nie pamiętałem po prostu, że ten sam model był wypuszczony w zestawie z drugim w ramach serii "historia francuskiej motoryzacji" i zestaw ten już mam, pokazywałem go już także tu. Na szczęście nowy jest w innym kolorze, więc go sobie zostawię i tu pokażę. Tak, jak modele w serii, jest on wykonany z metalu i ma w podwoziu stopkę do mocowania w podstawce, choć sprzedawany jest w osobnym małym pudełku.

IMG_7738a.JPG
IMG_7739a.JPG
IMG_7740a.JPG


Drugi to piękne coupe trochę zapomnianej niemieckiej firmy Glas, model V8 2600 z 1967 roku. Model plastikowy, wykonanie jak dla mnie więcej niż przyzwoite. Zresztą oceńcie sami.

IMG_7665a.JPG
IMG_7666a.JPG
IMG_7668a.JPG
IMG_7667a.JPG
 

michal80

Znany użytkownik
Reakcje
82 0 0
Dwa przedstawione youngtimery prezentują się wystrzałowo. Peugeot w ciemnym kolorze ukazuję "elegancję francje" w małym wydaniu ;)
Drugi niemiecki dinozaur motoryzacji również potrafi zaskoczyć nietuzinkową linią nadwozia podobna do jaguara. Wykonanie jest świetne.
 
OP
OP
A

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
Dwa przedstawione youngtimery
Chyba nie takie "young" ;)

Dzisiaj kolejne nowości, a właściwie jedna. Kupiłem niedawno model P70 Herpy. Postawiłem obok wcześniej już kupionych i tu pokazanych modeli Trabantów 600 (Brekina) i 601 (Herpa) i zdziwienie: P70 jest wyraźnie większy. Czyżby któreś z trzech modeli nie trzymały skali? Poszukałem w sieci i faktycznie, wygląda na to, że P70 był trochę dłuższy, minimalnie wyższy i miał trochę większy rozstaw osi. Modele z grubsza odpowiadają wymiarem, jakie znalazłem. A teraz fotki.

P70:

IMG_7768a.JPG
IMG_7770a.JPG
IMG_7771a.JPG


I porównanie z Trabantami:

IMG_7772a.JPG
IMG_7775a.JPG
IMG_7776a.JPG
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
Bardzo fajnie Herpa zrobiła tą miniaturkę. Teraz jeszcze przydała by Ci się wersja kombi do kompletu.
 
OP
OP
A

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
Dzięki za info, może gdzieś kiedyś trafię, nie chce mi się bawić w kupno na odległość. A dzisiaj już ostatnia porcja moich nowości. Pierwsza to Ford Mustang pierwszej generacji, cabriolet z założonym dachem. Mam już wersję z otwartym dachem, teraz kupiłem na forumowej giełdzie od kolegi TLLK wersję zamkniętą. Przydałby się jeszcze taki ze sztywnym, stałym dachem, a najbardziej chciałbym mieć wersję z dachem łagodnie opadającym do tyłu (nie wiem który z nich jest określany coupe). Taki, jak na tym zdjęciu:

IMG_4297a.JPG


Ale wracajmy do modelu. Podobnie jak ten pierwszy, jest to produkt Buscha.

IMG_7779a.JPG
IMG_7781a.JPG
IMG_7784a.JPG


Drugim i ostatnim jak na razie, jaki chcę pokazać, to drugi egzemplarz Wartburga Coupe w innym kolorze. Mam już kremowo-niebieski, ale jak zobaczyłem ten, to się nie mogłem powstrzymać:

IMG_7785a.JPG
IMG_7787a.JPG
IMG_7793a.JPG
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
Bardzo fajne miniaturki. Zarówno Mustang, jak i Wartburg to modele, które naprawdę warto mieć w kolekcji. No i tu muszę się przyznać, że tej wersji starego Wartburga u mnie brak. :oops: Aż wstyd. Muszę to szybko nadrobić.
A co do Mustanga Coupe, to ja takiego w naszej skali jeszcze nie widziałem.
 

michal80

Znany użytkownik
Reakcje
82 0 0
Miniaturka P70 od herpy przepięknie wydana. NRD robiło kiedyś bardzo stylowe i eleganckie samochody, aż do czasów Trabanta 601 ;) Wartburg Coupe jest szczególny.
Nie odbiega te sportowe cacko amerykańskim produkcjom ;) Dwukolorowe nadwozie podkreśla jego nietuzinkowość. Ford Mustang nie jest już taki atrakcyjny, ale ok :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Samochody osobowe 31
Samochody osobowe 1376

Podobne wątki