• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Moja mała kolekcja samochodów

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#1
Witam,

Zachęcony przykładem kolegów, postanowiłem i ja pochwalić sie paroma modelami w skali 1:87. Kiedyś wpadł mi w ręce zestaw dwóch wersji słynnego samochodu citroën 2CV. Okazało się, że był to fragment kolekcji modeli samochodów francuskich, wydanej przez Editions Atlas w latach 2006-08. O tej serii, zatytułowanej "L'Age d'or des Voitures Francaises", było już chyba kiedyś na naszym forum. Jakoś mnie to wzięło i postanowiłem zebrać wszystkie 42 zestawy. Prawie mi się udało, brakuje mi już tylku kilku zestawów. W tzw. międzyczasie ukazało się jeszcze 7 zestawów, z których udało mi się dopaść 2. Modele są wykonane z metalu (!) przez firmę Universal Hobbies (pierwsze prototypowe modele zrobiła firma Norev).

IMG_9771a.JPG


Poniżej kilka najciekawszych, moim zdaniem, zestawów. Każdy zestaw zawiera dwie miniatury samochodu tego samego typu, ale w różnych wersjach. Większość to auta osobowe, ale jest też kilka ciężarówek.

Na początek dwa zestawy citroën 2CV:

IMG_9777a.JPG IMG_9776a.JPG

Jeden z najsłynniejszych peugeotów, model 404:

IMG_9775a.JPG

Citroën ID19 i DS19:

IMG_9778a.JPG IMG_9779a.JPG

Kolejny słynny citroën, model traction 7A i 11:

IMG_9781a.JPG

Drugi po porsche 911 najlepszy samochód rajdowy przełomu lat 1960-70, alpine renault A110:

IMG_9784a.JPG

I na koniec dwie ciężarówki: citroën typ H i typ 23.

IMG_9783a.JPG IMG_9780a.JPG
 
M

Maverick

Gość
#2
Muszę przyznać, że mimo iż modele wykonane są z metalu to ich "zdetalowanie" czyli dokładność wykonania jest bardzo ładna. Zbiór bardzo okazały biorąc pod uwagę to, że to są wyłącznie auta francuskie a do tego same klasyki, tylko pozazdrościć.
Z dzisiaj zaprezentowanych przez Ciebie modeli nie umiałbym wybierać faworyta bo wszystkie mi się podobają bez wyjątku.
A tak poza tematem modeli to proponuję żebyś w następnej prezentacji, na którą czekam z niecierpliwością, wstawiał zdjęcia w pełnej grafice zamiast miniaturek i pokazywał po 3 takie duety na jedną prezentację. To oczywiście tylko propozycja nie "nakaz". :) Ja i nie tylko ja, nie znoszę tych miniaturek i tego ciągłego wymuszonego klikania w te przeklęte miniaturki... nie cierpię ich :mad:
Może i te pełno graficzne zdjęcia spowalniają wyświetlanie/ładowanie się strony ale przecież oglądanie kolekcji to nie wyścigi a na pewno nikt nie robi tego "na czas" aby bić jakieś rekordy w ich oglądaniu.
Gratuluję zbioru tylu "francuzów".
 
OP
OP
A

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#3
Dzięki za miłe słowa. Mogęo czywiście wstawiać pełne wersje obrazków, ale kiedyś koledzy administratorzy zalecali wstawianie miniatur, ze względu na długie wczytywanie całego postu przy małej szybkości transmisji, jaką niektórzy użytkownicy dysponują. Następne fotki chyba najwcześniej w przyszłym tygodniu, bo teraz wyjeżdżam.
 
M

Maverick

Gość
#4
... kiedyś koledzy administratorzy zalecali wstawianie miniatur, ze względu na długie wczytywanie...
To ja Ci mówię, że w tym dziale (samochodowym) jak najbardziej możesz wstawiać zdjęcia w pełnej grafice.:)
Następne fotki chyba najwcześniej w przyszłym tygodniu, bo teraz wyjeżdżam.
Spokojnie sobie będę czekał a w tym czasie inni będą mieli szanse skomentowania tego co dzisiaj pokazałeś.;)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.549 386 20
#6
Bardzo okazała kolekcja i tak jak Maverick napisał trudno wybrać faworyta. Wszystkie są bardzo ciekawe i szczegółowo zrobione. Tym bardziej, że takich wersji żadna inna firma nie wypuściła. Gratuluję kolekcji i życzę dalszej cierpliwości w zbieractwie. :)
 

Seba19/77

Znany użytkownik
Reakcje
0 1 0
#7
Jest czym oczy nacieszyć. Kawał historii motoryzacji i w dodatku kilka perełek w postaci Peugeota 404 Rally czy DS19 de Gaulla i cabrio.
Jakbym powiedział, że nie zazdroszczę kolekcji - skłamałbym :ninja:
 
OP
OP
A

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#8
Fajnie, że się Wam podoba. To jeszcze trzy zestawy - opisy na podstawkach nie wymagają komentarza (tym razem wedle życzenia w pełnej wersji):

IMG_9863a.JPG
IMG_9881a.JPG



IMG_9886a.JPG


A w takich opakowaniach były sprzedawane:
IMG_9857a.JPG


Na razie więcej fotek nie mam. Może w przyszłym tygodniu coś jeszcze zrobię, ale nie obiecuję wszystkich.

Miłego oglądania!
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.026 108 2
#10
Świetna kolekcja i warto obfocić wszystkie modele które pokazałeś na zdjęciu grupowym.
Wiem że, w tym wydaniu była jeszcze Simca Aronde, bardzo rzadki model samochodu.Poluję na ten zestaw z Simcą gdyż posiadałem kilka lat temu Aronde z 1961 roku w skali 1:1.
Gratuluję kolekcji i czekam na następne zdjęcia.
 
M

Maverick

Gość
#12
Powtórzę za Sebą19/77 ta 304 w wersji rajdowej jest KAPITALNA... to po prostu piękny model i koniecznie muszę mieć taki sam w mojej kolekcji.
A ta 403ka to nic innego jak samochód inspektora Colombo.
Dzisiejsza prezentacja na medal i to złoty (y) Tak trzymaj!
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.549 386 20
#13
Taaak... 304 w wersji rajdowej jest super, ale i oldtimery 403 w wersji cabrio i z zamkniętym dachem przyciągają wzrok. Nie wiem czy nie ciekawsze.
Pokazujesz rzadkie modele i to jest właśnie najciekawsze. :)
 
OP
OP
A

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#14
Witam Kolegów ponownie.

Dziś mała odmiana. Do kolekcji francuskiej jeszcze wrócę, może w przyszłym tygodniu, a dzisiaj chciałem pokazać kilka innych modeli. Swego czasu postwnowiłem zebrać modele wszystkich samochodów, jakie przewinęły się w mojej rodzinie, a którymi miałem okazję sam jeździć. W ciągu prawie pół wieku zebrało się tego sporo. Staram się wynaleźć modele tych samochodów w takiej wersji i w takim kolorze, w jakiej były one w rzeczywstości w mojej rodzinie, ale nie zawsze jest to możliwe. Poza tym, co jeszcze gorsze, modele nie wszystkich potrzebnych mi aut są lub były produkowane. Ciągle brakuje mi np. modelu peugeota 405. Wiem, że taki model był robiony przez jakąś małą, bodajże austriacką, firmę, chyba jako odlew żywiczny do samodzielnego wykończenia, ale nie udało mi się na niego trafić. Największy problem mam z toyotami, których kilka wersji modelu corolla i avensis przewinęło się w moim życiu. Nie znam żadnego modelu tych samochodów, oczywiście w skali 1:87, bo tylko takie mnie interesują. Jeżeli ktoś z Kolegów mógłby mi coś podpowiedzieć, będę wdzięczny.

Poniżej wybrane modele z kolekcji "moje samochody".

Pierwszym samochodem w mojej rodzinie, jaki pamiętam, był wartburg 312 moich rodziców. Na nim w wieku kilkunastu lat stawiałem pierwsze kroki jako kierowca, oczywiście nie calkiem legalnie, na leśnych dróżkach. Znalazłem model wersji 311 (praktycznie identyczny), ale w innych kolorach. Nasz był beżowo-kremowy. Model wydany z okazji 50-lecia tej marki.

IMG_9785a.JPG

IMG_9786a.JPG


Inny, już nowszy model wartburga, był własnością mojego teścia. Tu model Herpy we właściwym kolorze, ale jest to miniatura ostatniej wersji modelu 353W, a przełomu lat 1980-90-tych, ze zmienioną atrapą i reflektorami. Auto teścia było z końca lat 1070-tych i miało srebrną atrapę ze światłami lekko wpuszczonymi do wewnątrz.

IMG_9942a.JPG


IMG_9943a.JPG


Pierwszym moim własnym samochodem był 15-letni (gdy go kupiłem) VW1300 z 1969 roku. Tym razem model jest we właściwym kolorze, a dodatkowym smaczkiem jest otwierana maska z imitacją silnika w środku.

IMG_9788a.JPG

IMG_9789a.JPG


Po VW były dwie skody: 110S i 120GLS. Modele obu pochodzą z czeskiej firmy VVModels, a informację o nich otrzymałem kiedyś od kolegów na tym forum. Oba modele są we właściwych kolorach, dokładnie takie miałem.

IMG_9790a.JPG

IMG_9791a.JPG


Dopiero po zrobieniu zdjęć zauważyłem, że wkładka imitująca szyby opadła trochę i będę musiał to jakos poprawić.

IMG_9793a.JPG

IMG_9794a.JPG


I ostatni na dzisiaj model, to ford focus. Jeździłem takim w latach 1999-2007. Tu jest najwięcej niezgodności z oryginałem: model odwzorowuje wersję 3-drzwiową, podczas gdy ja miałem 5-drzwiowy, a kolor też ma niewiele wspólnego z rzeczywistością, moje auto było seledynowe. Niestety, Rietze Automodelle nigdy nie wypuściło wersji 5-drzwiowej, a poza tym robiło modele w kolorach, jakich prawdziwe focusy nigdy nie miały. Podobno to ford nie zgodził się na użycie właściwych barw.

IMG_9914a.JPG


Ciąg dalszy (może) nastąpi...
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.549 386 20
#15
Kawałek historii PRL-u pokazałeś. Ciekawe modele. Bardzo fajnie prezentuje się ten garbus z otwieraną maską i zamontowanym silnikiem. Ciekawe są też Skody, bardzo rzadko widywane modele. Są swego rodzaju rarytasem. Wartburga 353 poprzedni model wydała Herpa i kolor chyba też zbliżony. Poniżej link.
http://www.herpa.de/collect/(S(uk10fuabtudsot55ejhs43nw))/detail.aspx?ProductID=022903&lang=en-GB&express=&thumb=1
Wartburga 311 trzeba by poszukać, bo Brekina wydała dość sporo egzemplarzy w przeróżnych malowaniach, więc może i był beżowo-kremowy.
A poza tym bardzo ciekawa prezentacja. Tak trzymaj. :)
 

TOMEK KRK

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#16
Fajnie, że się Wam podoba. To jeszcze trzy zestawy - opisy na podstawkach nie wymagają komentarza (tym razem wedle życzenia w pełnej wersji):

Zobacz załącznik 70879 Zobacz załącznik 70880


Zobacz załącznik 70881

A w takich opakowaniach były sprzedawane:
Zobacz załącznik 70878

Na razie więcej fotek nie mam. Może w przyszłym tygodniu coś jeszcze zrobię, ale nie obiecuję wszystkich.

Miłego oglądania!
Modele DS 19 są SUPER
 
M

Maverick

Gość
#17
No i kolejny wyśmienity pomysł na "podkolekcję".(y) Z tej prezentacji najbardziej spodobały mi się Skody i to one jak dla mnie są faworytami dzisiejszego pokazu.
 

Seba19/77

Znany użytkownik
Reakcje
0 1 0
#18
Kolejna prezentacja i znów "na bogato" (y). Skody to już klasyki zwłaszcza 100-ka. Szkoda, że nie zrobiłeś fotek tyłów. Garbus też ciekawy, jeszcze jakby go zwaloryzować to model pierwsza klasa. Focus też sympatyczny, ale wolałbym inny kolor ;).
 
OP
OP
A

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#19
Mafo, dziękuję za link, spróbuję tego poszukać w sklepach. Nawiasem mówiąc, link nie działa bezpośrednio, musiałem go skopiować i wkleić do paska adresu przeglądarki - wtedy poszło.

Seba, fotki tyłów skód niżej. Nie wstawiałem ich od razu, bo i tak już było tego sporo.

Na temat kolorów focusów już pisałem: modele nie są dostępne w rzeczywistych barwach. Ten jest najbardziej zbliżony do mojego prawdziwego.

IMG_9792a.JPG


IMG_9795a.JPG
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.549 386 20
#20
Dlaczego link nie działa to nie wiem. Jeszcze nie opanowałem tajników tego forum. Ale popróbuję w inny sposób wklejać linki, może będzie lepiej. Dzięki za informację.
A Skody są naprawdę fajne.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Samochody osobowe 31
Samochody osobowe 1376

Podobne wątki