• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

N (1:160) Moja kolekcja "makietowa"

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.992 140 0
#1
Cześć.
Mam na imię Marcin i zbieram eNkę ;)

Poniżej będę wrzucał modeliki jakie udało mi się zgromadzić z myślą, że kiedyś wylądują na makiecie (modułowej, amerykańskiej).
Część modeli pochodzi z kolekcji Zbyszka - u mnie były tylko przejazdem ;-)

Na początek Trainworx Peterbilt 379, Bull Hauler

IMG_24384.JPG

IMG_24380.JPG

i dwa zdjęcia z dopaleniem lampą błyskową
IMG_24382.JPG
IMG_24381.JPG


Trainworx wszedł jakby w rynek eNkowych ciężarówek z filmowymi przebojami:
Transformers - Peterbilt 379 Tractor with 53' Reefer Trailer (Decorated as the truck Optimus Prime) - żałuję, że nie kupiłem
Duel (Pojedynek na szosie, film z 1971r) - Peterbilt 281/351 Tractor with 33' Tank Trailer

Smokey ant the Bandit (Mistrz Kierownicy ucieka) - Kenworth W900 Tractor with 40' Reefer Trailer (Decorated as the truck in Smokey and the Bandit)
i mało chyba u nas znany: BJ and the Bear - Kenworth K100 Tractor with 40' Reefer Trailer (Decorated as the truck in BJ and the Bear)

Smokey na rynku wtórnym osiąga absurdalne ceny, widziałem, 167USD a może i więcej
normalnie kosztował c.a. 35-40$

IMG_3096.jpg

P1100087.JPG


P1100088.JPG

P1100093.JPG

P1100094.JPG


i oryginał
dsc08907.jpg


Niestety do kompletu nikt nie zrobił Chevroleta TransAm. No może w Shapeways jest.
Burt Reynolds filmowy oryginał TransAm'a był zmuszony podobno sprzedać wiele lat temu, ale od kilku dni śmiga takim swoim, własnym specyficznym (R.I.P.)


p.s. wszelkie antenki i lusterka są trawione, stąd czasem powyginane ;-)
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Misiek

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.992 140 0
#2
Kolejny Trainworx, Kenworth W900 w edycji specjalnej - model spersonalizowany odzwierciedla konkretny pojazd.
Z opisu na stronie TWX
Mike Sabia from New Jersey owned this custom KW with 3406 CAT engine.
"ON MY STEEL HORSE I RIDE" is on the back of the sleeper. These are
lyrics from (Bon Jovi, Wanted Dead or Alive). Wanted Dead or alive? There
must be more to this story but Mike won't say.

"If you notice, it says "SECRET WEAPON" on the sleeper
(my CB handle). NO PROBLEM! The reason I put that on the
bug shield is I was a big fan of the comedy ALF in the '80's.
If you remember, that was ALF's saying for everything. I also
had a stuffed ALF doll hanging in the passenger side window."(Mike Sabia)

IMG_3408.jpg


To model Zbyszka, makieta też.

I drugi model Zbyszka: też spersonalizowany Mark Morris' Peterbilt 379 Tractor
IMG_25288.JPG

This beautiful 2001 blue Peterbilt 379 was bought new by Mark Morris in 2000. It is powered by a CAT 6NZ C15 engine. Custom work on the truck was performed by Truck Rods, part of Peterbilt of Joplin Missouri.
"Should never have traded it. The new owner has over 1 million miles on it. He keeps the truck in a
heated barn during the winter."
(Mark Morris)
 
Ostatnio edytowane:

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.548 386 20
#3
Witaj Marcinie na części samochodowej forum.
Jeśli to są modele w skali 1:160 to Herpa niech się schowa ze swoimi niedorobionymi modelami. Trainworx pokazuje, że i w tej miniaturowej skali można zrobić mnóstwo detali. Jestem naprawdę pod wrażeniem tych miniaturek. Wykonanie rewelacyjne. (y)
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Misiek

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.992 140 0
#7
Trainworx c.d

Mike Sabia w oryginale


John Patten Heavy Haul Pete
This custom heavy haul Peterbilt was owned by John Patten.
"The edited truth!! This custom heavy-haul Peterbilt owned John Patten! This yellow truck was my last 'Pete'. The drive-train was a CAT engine (well tuned) in front of a 6x4 transmission on a 300 inch wheelbase. Lots of heavy-haul power!!" (John Patten)
IMG_25737.JPG

IMG_25738.JPG



I coś na ochłodę
IMG_25739.JPG

IMG_25740.JPG

IMG_25741.JPG



Tu było nieco zabawnie z zakupem.
Model się pojawił w zapowiedziach, nawet się ze Zbyszkiem zastanawialiśmy czy kupić, mimo, że:
This is an extremely limited edition Peterbilt 379 with 40' corrutaged Budweiser beverage trailer. Strict limit of 1/customer.
Olaliśmy a po jakimś czasie do Zbyszka odezwał się sprzedawca z jednego z amerykańskich sklepów, w stylu: "Nie chciał byś tego modelu? Mam jeden na stanie bo się klient nie zgłosił."





.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Misiek

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.992 140 0
#9
Teraz będzie kilka model z firmy Athearn
Mack B
Tractor w/40' EP Trailer
Dostałem w stanie nieco wskazującym na przebywanie bez pudełka (ułamane kółka podpierające naczepę, na szczęście zestawach naczep jest podwójny komplet: podciągnięte/opuszczone).
IMG_25746.JPG

IMG_25747.JPG


Mack R Tractor w/2 28' Trailers, Advance
IMG_25744.JPG

IMG_25745.JPG

W zestawie zapewne były dwie naczepy, tzn. "pociąg". Ale kupiłem używkę w tej postaci i jestem zadowolony.

I taki mix - "dwa w jednym".
Wagonik firmy Intermountain w zestawie z ciężarówkami Athearna.
Też Mack R
IMG_25742.JPG

IMG_25743.JPG
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.548 386 20
#10
Rewelacyjne są te Twoje miniaturki. Jak na skalę N to ilość detali powala. W skali H0 często nie ma takiej ilości detali jak tu. Z ostatnio pokazanych najbardziej podoba mi się ten Peterbilt Pattena. Przydałby mi się taki czteroosiowy w H0.
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#11
Piękne są te modele, aż trudno uwierzyć że to N-ka. Oczywiście Mack B oraz filmowy Kenworth podobają mi się najbardziej. Ile to razy można oglądać ten film.:)
 

Railways

Znany użytkownik
Reakcje
929 15 0
#12
Rzeczywiście koledzy mają tu racje. Piękne masz te modele i jakość wykonania jest rewelacyjna(y) Ten wagon towarowy w graffiti jest świetny, koło Kenworth. Budweiser też jest ok, chociaż sam browar to okropny sikacz:cool:.
 
OP
OP
Misiek

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.992 140 0
#13
Nie wiem o co chodzi z tą Herpą.
Przecież wygląda jak wygląda ;)
IMG_25749.JPG

IMG_25750.JPG

IMG_25751.JPG

IMG_25752.JPG

IMG_25753.JPG

IMG_25754.JPG

IMG_25755.JPG

IMG_25756.JPG

IMG_25757.JPG

IMG_25758.JPG

No dobra, wiem. Taki zestaw 4 ciężarówek. Ale to był wytwór Promotex'a a Herpa tylko opakowała ;)
Widziałem te modele również pod nazwą Con-Cor, przy czym wtedy miały dodawane inne naczepy.

Z Europy jeszcze taki kwiatek, MiNis/Lemke MB L3500
IMG_25759.JPG

IMG_25760.JPG
 
OP
OP
Misiek

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.992 140 0
#14
Budweiser też jest ok, chociaż sam browar to okropny sikacz:cool:.
Masz racje, typowy amerykański koncernowy sikacz. Do nabycia w Biedronce, z wyprzedaży, w cenie poniżej dobrego Żywca APA (ten wyjątkowo jak na Żywca daje się spożywać)
IMG_25748.JPG


Atheran Mack C series w wersjach strażacko/ratowniczych.
IMG_25762.JPG


I tzw "plankton", modele firmy Classic Metal Works, kupowane praktycznie na wagę w bardzo różnorodnej kolorystyce.
na początek cysterny International F-190 (Sunoco) oraz Ford F700 (Sohio, rocznik 1954).
IMG_25761.JPG
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Inne skale 118
Inne skale 10
Inne skale 10
Inne skale 1109

Podobne wątki