• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Makieta GARAŻOWA z dodatkiem dioram

OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.513 33 0
Zanim dojdę do ściany z podcieniem na wagony, muszę wypełnić plus minus 20 cm odcinek ściany ;)
Z tego co tu mam pod ręką udało mi się wymodzić takie warianty ;)
1.
Elewacja 1.jpg
2.
Elewacja 2.jpg
3. Tutaj mi brakuje ścianki przed kominem.....ale można ją pozyskać na dwa sposoby (Karton lub zakup modelu)
Elewacja 3.jpg
4 Tutaj mi brakuje ścianki przed kominem.....ale można ją pozyskać na dwa sposoby (Karton lub zakup modelu)
Elewacja 4.jpg
5. TO MÓJ TYP ;)
Elewacja 5.jpg
6.
Elewacja 6.jpg


Coś poradzicie/podpowiecie ??
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.513 33 0
Daj 5. Niech będzie w Twoim typie :) W końcu to Twoja praca, nie nasza ;)
Wiem że to mój kawałek świata... ale czasem jak kto inny na niego spoglądnie z innej perspektywy to coś podpowie czego ja akurat nie widzę ;)

@zuk, dzięki za wariację wariantu 1 jednak on w całości mi nie leży z uwagi na swoją niskość ;) Chcę czegoś wielkiego ;) przytłaczająco ;)
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.513 33 0
Póki co to wygrywa wersja nr 5 :) Jednakże dziś (od kolegi @Paweł76 ) udało mi się zdobyć jeszcze plastiki od fabryki Fallera 222201 i być może na ich podstawie zmodyfikuje odrobinę swój projekt, tylko dlatego że ścianki pasują do tego co już mam prawie gotowe (gzymsy i podział ściany). Najbardziej imponujący jest ten górny gzyms na którym jest rok budowy fabryki ;) I nie ukrywam że chętnie bym go wyeksponował na elewacji budynku ;)
segment 2 (1).jpg
segment 2 (2).jpg
segment 2 (3).jpg
segment 2 (4).jpg
segment 2 (5).jpg
segment 2 (6).jpg
segment 2 (7).jpg
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.513 33 0
Prace budowlane pierwszego fragmentu ściany ceglanej dobiegają końca... Okna już wklejone, szyby także na miejscu...
20200411_164935.jpg
no i nadszedł czas na drzwi frontowe.... i tu pojawił sie problem... bowiem zdecydowałem że takie wielkie 2 dziury nie mogą wyglądać jak zamknięcie niczym roleta od bramy garażowej. Takie coś nie przystoi budowli z początku XX wieku. Biorąc pod uwagę ich wielkość, czuję że można tędy ładować coś dużego i ciężkiego. Zdecydowałem że pod sufitem zamontuję coś na kształt wystających szyn od dźwigów/podnośników łańcuchowych.... które to umożliwią za/wyładunek czegoś większego na/z platform, jakie mogą podjechać. Dzięki temu będzie większa różnorodność... poza samymi wagonami krytymi,
20200411_180435.jpg
ale powstał problem jak przerobić lub zrobić nowe drzwi do tych dziur. Dziś mnie olśniło podczas sprzątania świątecznego. Zdecydowałem że zrobię drzwi ala z blachy falistej. Jako budulec posłużył mi karton, oklejony taśma modelarską imitującą konstrukcję spawaną.
20200411_191245.jpg
Liczę że całość po pomalowaniu i powieszeniu na ścianie będzie godnie się prezentować.
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.513 33 0
Ładnie pomalowana faktura cegły. Co stosowałeś?
Łukaszu a więc tak, po posklejaniu całej ścianki elementów ceglanych, szczeliny na łączeniach płytek uzupełniłem farbą malarską (śnieżka) w kolorze białym. Po jej wyschnięciu całość zamalowałem białą farbą akrylową aby wypełnić fugi. Po jej lekkim przeschnięciu, lica cegieł zacząłem ścierać gąbka do mycia naczyń, gumką do mazania i chusteczką higieniczną. Tak przygotowaną ściankę zacząłem paćkać gąbeczką-pacynka od cieni do powiek ,
20200414_195423.jpg gdyż jest ona bardziej zbita/gęsta i elastyczna, a nie tak perforowana i sztywna jak te gąbki do mycia naczyń. Paćkanie cegieł robiłem delikatnie maczając pacynkę w mieszankach tych 4 kolorów w różnej konfiguracji.
20200414_195444.jpg
Całość robiłem delikatnie i bez pośpiechu. Zajęło mi to chyba jedno popołudnie w sumie i to bez żadnej spiny. Farby mieszałem ze sobą na kartonie w różnych konfiguracjach. Pacynkę zanurzałem w tej mieszaninie delikatnie aby nie było ej farby za dużo. Na samym końcu podmalowałem pudrami miejsca, gdzie nie byłem w stanie dojść pacynką. Użyłem pudrów w 2 odcieniach - ciemny rdzawy i czarny.

Całą ściankę fabryki po wymalowaniu całości uzbroiłem w 3 latarnie od kolegi Sylwestra - czyli omak.eu. Szary magazyn nad torem też dostał dodatkowe 3 latarnie. W sumie na razie tor jest oświetlony 6 latarniami. Fabryka ma w środku zainstalowane dodatkowe 4.
DSC_0255.JPG
Fotograf ze mnie mierny.... popracuję nad tym jeszcze ale może pokaże wam jaki powoli uzyskuje klimat ;) Klimat który za mną w zasadzie chodzi od paru lat ;)
DSC_0246.JPG DSC_0249.JPG DSC_0250.JPG DSC_0253.JPG
 

Podobne wątki