• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Makieta GARAŻOWA z dodatkiem dioram

OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.496 33 0
#83
Dziś miałem dzień gospodarczo makietowy. W salonie przybyło trochę wieszaków na ścianie, które w przyszłości umożliwią zamontowanie modułów ;)
20190309_094232.jpg
no i pierwsze przymiarki ....
20190309_100008.jpg
pozostałe moduły dostały tło w kolorze nieba ;)
20190309_122905.jpg
no i udało mi się podejść do tematu zamknięcia sufitu profilem wraz z montażem taśmy led celem oświetlenia makiety.
20190309_201904.jpg
Pierwsze testy w ciemnościach wypadły fajnie ;)
20190309_210750.jpg
Teraz sukcesywnie ogarniamy kolejne moduły i czas poskładać kolejne skrzynki.
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.419 72 3
#87
Szymon, ogólnie co do wrażenia, to bomba wyszło. Ale na tym systemie półkowym to bym tego nie robił.... Chyba lepsze by były tzw " szyny meblowe" ( z taką nazwą ja się spotkałem). Generalnie, rodzaj systemu zawieszenia szafek na jednej listwie uwożliwiający wyregulowanie położenia mebli względem siebie. To tak w skrócie...

Pozdrawiam i czekam na dalsze efekty prac...
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.496 33 0
#88
Piękny efekt! Planujesz jakieś podświetlanie?
Twoja instalacja może skutecznie walczyć o popularność z kinem domowym:cool:
Telewizor wisi na ścianie po przeciwnej stronie salonu. Zobaczymy gdzie będą częściej głowy skierowane jak już odpalę całość ;)
Czy planuję podświetlenie tak ;) W tym celu zakupiłem 5 metrów LEDów białych ciepłych.
Dziś podłączyłem LEDy na drugiej skrzynce i wszystko spiąłem na krótko. Potem zrobiłem zaciemnienie w pokoju i włączyłem zasilanie. oto efekty ;)
20190310_110430.jpg


Szymon, ogólnie co do wrażenia, to bomba wyszło. Ale na tym systemie półkowym to bym tego nie robił.... Chyba lepsze by były tzw " szyny meblowe" ( z taką nazwą ja się spotkałem). Generalnie, rodzaj systemu zawieszenia szafek na jednej listwie uwożliwiający wyregulowanie położenia mebli względem siebie. To tak w skrócie...
Pozdrawiam i czekam na dalsze efekty prac...
System regałowy jest mi bliższy sercu i łatwiej dostępny. Do tego zakładam że po zamocowaniu 4 wieszaków zgodnie ze wskazaniami poziomicy załatwi sprawę ;) Przy dwóch skrzynkach się sprawdza. Zobaczymy jak będzie z kolejnymi. Niebawem testy ;) Myślę że drobna korekta wysokości nie będzie stanowiła problemu. Zamontowałem ten system gdyż tez chciałem aby przy złożonej makiecie dodatki na ścianie były dyskretne i aż tak nie raziły :) Zobaczymy jak to wyjdzie finalnie ;)
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.419 72 3
#89
Co do systemu regałowego, to sam na nim zbudowałem podwaliny pod nowy duży projekt ( na wierzchu) oraz oświetlenie biurka ( od spodu ) - trzeba było coś zadecydować...
Owszem, jest to nawet dość elastyczny system, z dużymi możliwościami ograniczony jedynie nośnością ściany. U mnie wysięgniki mają 60 cm. a szerokość powierzchni to 70 cm... Zobaczę co będę chciał zrobić... jako finalny wystój pokoju.

Pozdrawiam,...
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.496 33 0
#90
@Harry Potter u mnie wszystko wkręcone jest w żelbet nośny, a wysięgniki mają ok 14 cm. Myślę że udźwignie ;) Nie planuje na modułach odkładać worków z cementem ;)
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.063 140 0
#91
Trzeba jeszcze mieć stary peerelowski żelbet w ścianie a nie gównianą nowoczesno-deweloperską cegłę dziurawkę i 2cm tynku.
Szymek - jaka jest niebieska farba? Producent i numer/kolor. Ze światłem wygląda zdecydowanie lepiej.
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.496 33 0
#92
Trzeba jeszcze mieć stary peerelowski żelbet w ścianie a nie gównianą nowoczesno-deweloperską cegłę dziurawkę i 2cm tynku.
Szymek - jaka jest niebieska farba? Producent i numer/kolor. Ze światłem wygląda zdecydowanie lepiej.
Akurat tutaj nie ma problemu. Żelbet ma ze 30 lat i trzyma się dobrze ;)
Ten niebieski spray to Stanger – color spray – Light Blue 150ml
Stanger.jpg

kupiony w sklepie dla plastyków :) Białe chmury zrobione z aerografu. Wszystko pokryte bezbarwnym matowym lakierem TROTON.
http://www.troton.pl/lakier-bezbarwny-akrylowy-1-k-polysk-mat/
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.496 33 0
#93
Kopytko do układania torów zrobione. Można kłaść tory. Póki co to udało się ok 44 cm. Zatrzymałem się na rozjeździe. Oto pierwsza fotka z taborem na torach :) z tłem. W sumie jakkolwiek tło nie jest wykonane to i tak robi robotę bo zamyka kadr co mnie bardzo cieszy.
20190311_003558.jpg
Zakładam że jak dojdzie zieleń i inne dodatki to będzie tylko ładniej :D
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.496 33 0
#94
Lecimy dalej z robotą powoli. Wczoraj późnym wieczorem udało się podejść do tematu osadzenia rozjazdu i łuku widocznego na foto :)
20190312_104346.jpg
Testy jezdne na krótko też za nami
20190312_104604.jpg
.. póki co to działa.
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.063 140 0
#98
Można ogarnąć jedną wizytą w Leroy ;)
20190112_153256.jpg

Zawsze robię z wnękami na "przełącznik" - mniejsze szanse, że się zahaczy/urwie/popsuje czy będzie przeszkadzać choćby w czasie transportu
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.496 33 0
#99
Z okazji strajku nauczycieli miałem okazję posiedzieć chwilę przy torach...przy okazji pilnowania pociech. Udało się zamontować kolejne cm toru.
20190412_084535.jpg
Strzała z innej perspektywy
20190411_153942.jpg
I jazda z kolejnymi torami stacyjnymi...
20190412_084850.jpg
 

Podobne wątki