• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Makieta GARAŻOWA z dodatkiem dioram

OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.496 33 0
#44
Tak tak Panowie wiem że tło robi różnicę. Wszystko dzięki pomocy Pawła - Zdrady69 :) Delektując się marnej jakości fotką semaforów z tłem idę dalej za ciosem i ruszyłem z dalsza robotą przy dioramie Nkowej. Tym razem zbocze. Potem teren pod murem oporowym...
Dn-01.JPG
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.496 33 0
#47
Ruszasz z robotą - ja tez powinienem wreszcie usiąść do dalszych prac...
Tak Pawle ruszam. Kolega mnie zmotywował. Do tego zima idzie, czas dokończyć stare modele i pomyśleć o kolejnych. Do tego jak robię tą diorame to mnie nachodzi na jakiś moduł....pomysł już jest....czas za niego się brać :)

Tak taka zwykła wodna do drewna Dragona za parę PLNów w każdym budowlanym markecie.
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.496 33 0
#50
Jednak będzie separacja skal :) Kochana żona ostatnio się zgodziła na zrobienie ŁADNEJ I MEBLOPODOBNEJ makieto-dioramy w salonie :) idę za ciosem, póki się jej nie odmieni.
Plan jest prosty. Całość ma być z modułów o ok 95 cm długości, głębokości 20 cm i wysokości 28cm. Całość ma być oświetlona i przedstawiać małą stację z południa kraju w rejonach górskich. Także krótka mini stacja, która dodatkowo umożliwi zabawę w manewry. Punktem wyjścia jest Rytro.
Deski są co dalej się okaże :)
20190221_234357.jpg
 

jack77

Aktywny użytkownik
Reakcje
486 4 0
#51
Zasiadam w pierwszym rzędzie. Poszedłeś w jeszcze większy minimalizm 20 cm no, no. Zobaczymy co wykombinujesz:p.
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.496 33 0
#53
to co buduje to ma byc taka diorama ala akwarium. Wizualizacja na grafice poniżej ;)
05-pok Jarka ewolucja.jpg
Układ torowy został już zrobiony i zaprojektowany ;)
04-pok Jarka.jpg
Teraz tylko to wszystko poskładać.
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.496 33 0
#54
Skrzynki powstają i nawet się już lakierują ;) Całość ma być długa ok 5 metrów. Może powstanie więcej skrzynek wymiennych ;) Zobaczymy jak wyjdzie ;)
20190219_225606.jpg
3 ze sobą spięte....
20190221_235916.jpg
i przymiarki do mebli....
20190222_194820.jpg
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.496 33 0
#56
Te okienka to tylko po to aby zmniejszyć wagę końcową skrzynki. Dziury będą zasłonięte kartonem lub HDFem jako baza pod tło.... malowane lub klejone.
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
#57
No to poszedłeś na ostro - 5 metrów. Życzę wytrwałości i pełnego skończenia tematu. Ja chwilowo zamiast skrzynki czy modele kleić - kleję sobie podłogę w sypialni ... ;):cool:
 

jack77

Aktywny użytkownik
Reakcje
486 4 0
#58
Miałem coś podobnego w głowie, tzn w jednym pokoju na ścianie takie właśnie skrzyneczki, tunele przez ścianę i w drugim pokoju tylko gabloty z taborem skąd ruszałyby pociągi, ale żona by mnie chyba zabiła.
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.496 33 0
#59
No to poszedłeś na ostro - 5 metrów. Życzę wytrwałości i pełnego skończenia tematu. Ja chwilowo zamiast skrzynki czy modele kleić - kleję sobie podłogę w sypialni ... ;):cool:
Tak wiem że to dużo....ale taką mam długość jednej ściany plus ok 3 metry drugiej. Chcę zabudować obie. Plany są bogate. Chęć jest.... bo czuję że muszę sobie coś zbudować do zabawy i do zdjęć. Zobaczymy jak wyjdzie.


Miałem coś podobnego w głowie, tzn w jednym pokoju na ścianie takie właśnie skrzyneczki, tunele przez ścianę i w drugim pokoju tylko gabloty z taborem skąd ruszałyby pociągi, ale żona by mnie chyba zabiła.
A pytałeś żonę? Ja zapytałem....i się zgodziła co mnie mocno zaskoczyło :)
 

jack77

Aktywny użytkownik
Reakcje
486 4 0
#60
[QUOTE A pytałeś żonę? Ja zapytałem....i się zgodziła co mnie mocno zaskoczyło :)[/QUOTE].
To buduj szybko żeby się nie rozmyśliła:p.
Nie pytałem, ale znam swoją żonę. Poza tym teraz to już musztarda po obiedzie.

ps. Ruch rozumiem że, tam i z powrotem, czy tunele w ścianach:)?
 

Podobne wątki