• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moja baza i warsztat pojazdów PKS PEKAES Transbud Deutrans skala H0

Waskotorowiec

Znany użytkownik
Reakcje
767 6 0
#1
Witam,

Postanowiłen zabrać się za konwersje i waloryzacje modeli samochodowych. Docelowo będą to auta typowe dla epoki PRLu: PKS, PEKAES, Transbud, PLO, itp.
Zamierzam też zrobić kilka modeli ciężarówek z innych krajów byłego Bloku Wschodniego: Deutrans, CSAD, Hungarocamion, itd.
Kolegów z forum proszę o podzielenie się spostrzeżeniami oraz uwagami.

Kilka miesięcy temu kupiłem za grosze taką oto zbieraninę modeli z mojego dzieciństwa jako uzupełnienie kolekcji i jako baza do przeróbek. Doskonale pamiętam pomaranczową polewaczkę „Permota” pod choinkę wiele, wiele lat temu. Jaka była wtedy radocha...! Potem pojawiła się Skoda 706 RT i IFA W50. Pełnia szczęścia...!
Ach te wspomnienia... wracają gdy się trzyma model w rękach.

Myśle, że zacznę od naczepy kontenerowej, ponieważ mam jeszcze komplet kalek od śp. Andrzeja Brylskiego na kontener PLO.

Pozdrawiam adwentowo Waskotorowiec
Skoda 706 Rt IFA W50 Volvo F88 kolekcja (2).JPG
 

Dariusz71

Aktywny użytkownik
Reakcje
959 2 0
#3
Dokładnie takie modele przywoziłem z byłego NRD w latach 80. Mam kilka kontenerów od Piko, będę je też przerabiał na nasze ;) kalki już czekają ;))
 
OP
OP
Waskotorowiec

Waskotorowiec

Znany użytkownik
Reakcje
767 6 0
#7
Dzięki... no własnie, muszę tylko zorganizować model bazowy. Zdobyć 3-osiowy ciągnik siodłowy Volvo F89 za normalne pieniądze to nie takie proste... mam 2-osiowego Wikinga, wiem, że były w PEKAES-ie, a później w PKS-ie, ale chyba nie w PLO.
 

adi

Aktywny użytkownik
Reakcje
216 10 0
#8
Z naczepy od Volvo wytnij jedną oś z błotnikami. Wyciągnij siodło z ciągnika, przytnij to i owo i będzie 3 osiowy F89.
Mój kiedyś wykonany model. Taki wóz próbny.. To były 2 osie.
IMG_20211207_092320.jpg
IMG_20211207_092341.jpg
IMG_20211207_092354.jpg
Powodzenia..
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.861 386 20
#10
mam 2-osiowego Wikinga, wiem, że były w PEKAES-ie
Być może się mylę, ale nie kojarzę, żeby w PEKAESIE były dwuosiowe ciągniki siodłowe Volvo F89. Przynajmniej ja takich nie pamiętam i nie znalazłem jeszcze zdjęcia takiego ciągnika. Jedyne Volvo dwuosiowe, to F88, stojące swego czasu przed budynkiem, chyba na bazie w Błoniu (jak dobrze kojarzę).
 
OP
OP
Waskotorowiec

Waskotorowiec

Znany użytkownik
Reakcje
767 6 0
#19
Witam,
Krótka sesja mojej pierwszej (obszernej) konwersji samochodowej. Zapraszam :)
Pozdrawiam
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 865

Podobne wątki