• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Mój tabor

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.322 16 0
Wreszcie dojechała od Elvisa moja Stonka Przewozów Regionalnych. Nie powiem zrobili z Władkiem kawał roboty, wszystkie światła działają z palca maszynisty
Wreszcie moje Bohuny będzie miało co ciągnąć. Czyli typowy obrazek z Poznańskiego Dworca Głównego
pr1.JPG
 
L

lukaszjus

Gość
no to może i ja się pochwalę co sobie zamówiłem i czekam na przesyłkę.Jest wśród zamówienia SM42 na grudzień ( pkp energetyka) mam pytanie gdzieś na forum widziałem wagon z pkp energetyka czy ktoś widział gdzieś coś takiego do kupienia, przerobienia

ten model wprawdzie na grudzień ale już przynajmniej wiem co mam na Mikołaja

oczywiście jak przyjdzie to cyknę zdjęcia
 
L

lukaszjus

Gość
ok fajno a widziałeś gdzieś może ten wagon pkp energetyka lub wiesz kto coś takiego robi?
 

Phantomiusz

Aktywny użytkownik
Reakcje
7 0 0
ten model wprawdzie na grudzień ale już przynajmniej wiem co mam na Mikołaja
Oj tam, po co czekać na "Mikołaja". Bierzesz pierwszą lepszą stonkę z półki, zamawiasz kalki energetyki u Allegratki, bierzesz żółtą farbę w sprayu, malujesz budę i jesteś 10 miesięcy do przodu. Z wagonami podobnie.
 

Daniel

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
Farba w sprayu haha, widać musisz mieć rękę do malowania,wrzuć no tu jaki model co go pomalowałeś tym sposobem pooglądamy z chęcią jak ci to wyszło :)
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.900 111 7
Farba w sprayu haha, widać musisz mieć rękę do malowania,wrzuć no tu jaki model co go pomalowałeś tym sposobem pooglądamy z chęcią jak ci to wyszło :)
Ja pomalowalem. Technika podobna do malowania aero, jeden albo dwa cieniutkie pokrycia zeby dobrze detale pokryc a ostatni przejazd taki zeby farba wygladala na mokra. Nie trzeba wtedy lakieru pod kalke tylko matowy aby wszystko zamaskowac. Oczywiscie biorac pod uwage ze kolor sprayu jest odpowiednim kolorem. Jak wroce do domu moge zrobic zdjecia lokomotyw ktore tym sposobem malowalem i wstawic. Niestety wiekszosc kolorow polskiego taboru jest niedostepnych w sprayu ale to juz inna historia
 

Daniel

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
Ale na Czajniku to idzie kolorów jeden czarny czy inny ale 90% krycia jest jednym kolorem bez oddzielania i nawet nie ma jak się zaciek zrobić bo zaraz farbka w przewody wpłynie i jakoś to wszystko się zamaskuje,pomaluj np Rumuna 171 gdzie idzie kilka kolorów cieniutkie paski i przejścia koloru aby pod palcem nie było czuć przejść i nie ma szans aby to wyszło fajnie,albo gdzieś farba nie podciekła,zresztą nie wyobrażam sobie namalować cienkiego paska przy takim rozpyleniu jak daje spraj.Zgodzę się pomalować na podkład,albo jeden kolor,ale nie kilka.Wszystko się fajnie pisze i opowiada w słowach to pestka,ale w praktyce to troszkę gorzej,ja nie mówię może i to fajnie co niektórym to wychodzi,ale efektu nie widziałem na fotkach tylko pisemny,a pisać to można cuda :)
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.900 111 7
Jesli jeden albo dwa kolory to tak. Z tego co pamietam ze zdiec to SM-ka energetyka ma dwa podstawowe kolory a wszystkie napisy to i tak trzeba inna metoda. A taki parowoz to tez posiada wiele detali ktore tylko recznie pendzelkiem albo innym narzedziem sie maluje, mozna tez wykonac szablony do pasow i wtedy nalozyc i sprayem prysnac zeby powierzchnia byla gladka, a pasy i wzory beda powtazalne. Metod jest pelno a to ze pracochlonne to wiadomo.
 

Daniel

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
Phantomiszu zaprezentuj swój model,czy modele pomalowane sprajem i pooglądamy porównamy z malowanymi aerografem :) ja nie mówię że jest źle:)
 

Phantomiusz

Aktywny użytkownik
Reakcje
7 0 0
W malowaniu jednym kolorem nie ma różnicy. Używam tego i tego w zależności od potrzeb i chęci i potrzeb. Sprayami posługuję się od jakiś 20 lat , a aerografami 10. Przy modelach malowanych na jeden kolor nie ma większej różnicy. Moja ulubiona broń podwodna może być?? ;)

Dorwę się do aparatu to coś pokażę. akurat za pomocą aerozolów przerabiam pikowską BR38 na Ok2
 

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.618 177 14
ja zdecydowanie preferuje foliopisy .. są trwałe nie zmazywalne, zostawiają cienką warstewkę ... i są tanie :) ... wcześniej używałem kredek bambino :) ......... ale mama mi zabrała bo rysowałem po ścianach ... ;)
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Kolekcje 15
Kolekcje 29
Kolekcje 0
Kolekcje 13
Kolekcje 296

Podobne wątki