• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Moduly by Arti55

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#61
Na module z przejazdem kolejowym będzie stał semafor kształtowy dwuramienny. Wjazdowy. Co do sygnalizacji na stacji to Pan Kluba pomógł mi w tym temacie i zostało już zamówione.
Trochę to nietypowe. Zwykle w pierwszej kolejności wymienia się na świetlne semafory wjazdowe, jeżeli nie cała sygnalizację.
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.341 33 1
#62
Trochę to nietypowe. Zwykle w pierwszej kolejności wymienia się na świetlne semafory wjazdowe, jeżeli nie cała sygnalizację.
Arti!!! To jest nie tylko nietypowe ale trochę bez sensu. Semafor kształtowy pokaże mniej sygnałów niż świetlny!!! Daj wjazdowy świetlny, a kształtowy wyjazdowy. Takie cuda się zdarzają nawet bardzo często (taka szybka ekonomiczna "modernizacja" = prowizorka, która potem trwa latami aż do zamknięcia stacji ;)). Semafor kształtowy pokaże sygnał: "stój", "droga wolna", "droga wolna z ograniczoną prędkością", żeby pokazać co jest na semaforze wyjazdowym musiałbyś dostawić tarczę ostrzegawczą. Łączyć mechanizm pędniowy z przekaźnikowym to już karkołomność jakiej na kolei nigdy nie widziałem. Owszem, jest (była?) Stacja na Dolnym Śląsku, przez którą kiedyś przejeżdżałem jadąc Z Wrocławia Świebodzkiego do Malczyc, gdzie wszystkie napędy sygnałowe i zwrotnicowe były elektryczne, ale "ożenku" : sygnalizacja kształtowa-świetlna nie było, odwrotnie-tak. Wiem, że trudno Cię przekonać ;), ale to będzie kiszka. :mamdola: Uściski :)
 
OP
OP
Arti55

Arti55

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
124 0 0
#64
Zaczęte prace nad następnymi trzema modułami. Budynek stacyjny w trakcie klejenia. Od poniedziałku zaczynam prace przy skrzynkach. Wkrótce zdjęcia.
 
OP
OP
Arti55

Arti55

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
124 0 0
#65
Witam. Posklejałem budynek stacyjny. Powiem tak namęczyłem się bo formy są niedopracowane. Budynek ogólnie jest ładny tylko trzeba sporo serca włożyć by go skleić. Zacząłem prace przy gospodarstwie. Też firmy auchagen ale tu już widać poprawę 04082013722.jpg jakości wyprasek i plastiku. Jedyny mankament wypraski w ogóle nie mają swoich numerów, które widnieją na instrukcji.
 
OP
OP
Arti55

Arti55

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
124 0 0
#67
Takie oryginalnie wymyślili. Za jakiś czas ten sam budynek pokarzę przemalowany i spatynowany. Ja przemaluje go na szaro.
 
OP
OP
Arti55

Arti55

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
124 0 0
#69
05082013723.jpg Witam. Wczoraj powstało gospodarstwo i tu muszę powiedzieć, że firma auchagen postarała się. Jakość plastiku i wyprasek jest na piątkę. Powiedziałbym lepsze od fallera. Oczywiście wszystkie te budynki będą pomalowane i spatynowane.
 

Zabkret

Znany użytkownik
Reakcje
1 0 0
#71
Lubię oglądac Twoje relacie. Nie tylko bo moduły Twoje są 1A, wzbudzają chęc wsiąśc do samochodu, i wybrac sie do Polski aby po relaksowac troche w ładnych klimatach kolejowych z kamera w ręce.
 
OP
OP
Arti55

Arti55

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
124 0 0
#74
12092013740.jpg
12092013741.jpg
I postępy przy skrzyneczkach. Przy okazji wybarwiłem szyny i podkłady. Na makiecie będą jeszcze patynowane, ale dopiero po spasowaniu i przyklejeniu. Oczywiście przed szuterkiem.
 
OP
OP
Arti55

Arti55

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
124 0 0
#75
Skrzynki już prawie gotowe. Teraz lakierowanie pod spodem. Gipsowanie ukształtowanego terenu. Następnie pasowanie torowiska do istniejących modułów.
13092013742.jpg
13092013743.jpg