• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Moduly by Arti55

nohab

Znany użytkownik
Reakcje
540 115 2
#41
Mam też pytanie o kładkę. Rozumiem, że jest to taka przeprawa wykonana przez samych przeprawiających się przez strumień? Czyli taka prowizorka, która przetrwa dłużej niż rasowy most? Bo muszę napisać, że po czymś takim kiedyś chodziłem i z trudem unikałem zwichnięcia nogi. W końcu obłożone to zostało blachą i sklejką. Jednym słowem staruszka, to po tym nie przejdzie. Natomiast jeśli to skrót dla pracowników stacji, sprawnych "bysiów" to spoko. Będziesz im robił jakąś barierką? Bo wysoko dość :rolleyes: .
Kładka jest po skosie. Kolega Arti55, był w górach. Widzi czego brakuje?
 
OP
OP
Arti55

Arti55

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
124 0 0
#44
30052013626.jpg 30052013627.jpg 30052013628.jpg Dziś podłączyłem ostatni z istniejących modułów i będę je uwspólniał.[DOUBLEPOST=1369932035,1369931424][/DOUBLEPOST]I jeszcze taki szczególik doszedł. Narazie to tymczasowe choć według mnie ładne. Potem będą Kluby ruchome z łańcuchami na dole. 30052013630.jpg
 
OP
OP
Arti55

Arti55

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
124 0 0
#47
Na wczorajszym ostanim module zerwałem częściowo zieleń. Był moment,że gdy robiłem ten moduł podpatrzyłem pewną technikę, ale doszedłem do wniosku, że moja technika bardziej mi się podoba. Oto co dziś poczyniłem. Wieczorem zabieram się za krzaczory i jest szansa, że ukończę jutro moje sześć segmentów. Pokończe skrzyneczki pewnym osobą i zabieram się za swoje trzy dodatkowe segmenty ze stacją. Budynki są już w drodze. 01062013637.jpg 01062013638.jpg 01062013641.jpg 01062013640.jpg
 

Iguanabrat

Aktywny użytkownik
Reakcje
259 23 5
#49
Czy te rogatki masz opuszczane?
chodzi mi o to czy jakiś napęd tam zamontowałeś,jeżeli tak to mógłbyś coś o tym napisać. A jeżeli nie czy wydaje ci się ,że dało by się coś w tym kierunku zrobić czy lepiej szukać czegoś masywniejszego niż papier.
Piszesz że będą kluby, jaki napęd zastosujesz?
W ogóle to nie widzę u kluby w ofercie rogatek.
 

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
#50
Czy te rogatki masz opuszczane?
chodzi mi o to czy jakiś napęd tam zamontowałeś,jeżeli tak to mógłbyś coś o tym napisać. A jeżeli nie czy wydaje ci się ,że dało by się coś w tym kierunku zrobić czy lepiej szukać czegoś masywniejszego niż papier.
Jak te roatki zaimpregnujesz klejem cjanoakrylowym to beda bardzo solidne ,a mysle ze i jakis naped tez mozna tam by bylo zastosowac.
 
OP
OP
Arti55

Arti55

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
124 0 0
#51
Czy te rogatki masz opuszczane?
chodzi mi o to czy jakiś napęd tam zamontowałeś,jeżeli tak to mógłbyś coś o tym napisać. A jeżeli nie czy wydaje ci się ,że dało by się coś w tym kierunku zrobić czy lepiej szukać czegoś masywniejszego niż papier.
Piszesz że będą kluby, jaki napęd zastosujesz?
W ogóle to nie widzę u kluby w ofercie rogatek.
Napędu nie ma bo są tymczasowo. Myslę, że jakiś zdolniacha by wykombinował aby ten papier był ruchomy. Jeśli chodzi o Klube to na stronie nie ma rogatek, ale wiem, że będą. Jak je już będę miał to można będzie zastosować napęd Tylliga podmakietowy do zwrotnic bądź Viessmana.
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#52
Kolega z forum pokazywał mi kiedyś taki gotowy przejazd Buscha z napędem, w dość rozsądnej cenie.
Niestety nie zapisałem numeru katalowego. Na priv dam Ci namiar do niego, jak będziesz chciał.
 
OP
OP
Arti55

Arti55

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
124 0 0
#56
Drodzy koledzy. Sześć modułów z dziewięciu ukończone. Trzy moduły ze stacją z magazynem oraz gospodarstwem zacznę za tydzień. Mam nadzieję, że w tym roku zostanie cała makieta ukończona. Co do elektroniki i pulpitu to kupię ESU. Wszystko będę sterować tym właśnie pulpitem cyfrowo. Na module z przejazdem kolejowym będzie stał semafor kształtowy dwuramienny. Wjazdowy. Co do sygnalizacji na stacji to Pan Kluba pomógł mi w tym temacie i zostało już zamówione.
09062013665.jpg
09062013670.jpg 09062013664.jpg 09062013669.jpg 09062013671.jpg 50200[1].jpg