• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Moduly by Arti55

OP
OP
Arti55

Arti55

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
124 0 0
Ostatecznie makieta będzie wyglądać tak
[DOUBLEPOST=1487360925,1487360192][/DOUBLEPOST]Na prostej do rampy zmieści się 10 platform 6 osiowych. Na nich będą ustawione czołgi. Na ostatnim module jest rozjazd, który prowadzi do kotłowni na terenie jednostki. Jednostka to JW 2227 w Wesołej.
 

Załączniki

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
Siedzą sztywno w gnieździe.
Nie tyle chodziło mi o to że w gnieździe nie siedzą a o to że są dość filigranowe i czy się na długości nie kiwają. Ale jak jest ok TO SUPER. Ja popełniłem na swoim pierwszym module dość masywne nogi i dlatego pytam bo skuteczne a lekkie rozwiązanie to coś co może wdrożę na kolejnych.
 
OP
OP
Arti55

Arti55

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
124 0 0
Nie tyle chodziło mi o to że w gnieździe nie siedzą a o to że są dość filigranowe i czy się na długości nie kiwają. Ale jak jest ok TO SUPER. Ja popełniłem na swoim pierwszym module dość masywne nogi i dlatego pytam bo skuteczne a lekkie rozwiązanie to coś co może wdrożę na kolejnych.
Przekrój tej rurki aluminiowej to 28mm. W następnych modułach zastosuję 30mm, ale nie z powodu ich chwiania czy filigraności. Łatwiej będzie mi osadzić plastikowe zaślepki z gwintem wewnętrznym. Co do chwiania to jak mocno popchniesz, czy uderzysz to przesuniesz ten moduł, ale zważ że nogi są dluższe od długości makiety ijej szerokości co sprawia, że sama taka konstrukcja nie jest stabilna jeśli nie jest zamontowana do podłoża. Na szczęście makiety składa się w jedną całość. Uważam, że te nogi i szybki montaż w gnieździe dają radę.
[DOUBLEPOST=1489304305][/DOUBLEPOST]Dziś przetestuję na gotowych modułach więc jakieś zdjęcia wstawię.
 
OP
OP
Arti55

Arti55

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
124 0 0
28mm średnica zewnętrzna. Grubość ścianki 1mm co daje wewnątrz 26mm. Następne będą 30mm o gr. ścianek 1.5mm
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.472 12 6
1mm to troszkę mało jeśli chodzi o sztywność,przy takiej długości nogi, bardziej niż 1,5mm by pasowało na ściankę 2mm. Czyli 30x2mm. Ale to tylko moja sugestia.
 
OP
OP
Arti55

Arti55

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
124 0 0
Panowie dziś przetestowałem na najcięższym z moich modułów. Jest to moduł z szufladą do sterowania. Powiem tak pomysł fajny, szybko się montuje ale materiał z którego wykonane jest gniazdo jest kiepski. Drewno iglaste się nie nadaje. Oczywiście moduł się kołysał na lewo i prawo i jak się przyjżałem winne temu było gniazdo. Mufa z gwintem wewnętrznym wkręcona w klocek świerkowy chodziła na boki jak chciała wyrabiając luzy w drewnie.
Muszę pomyśleć teraz o gnieździe z jakiegoś lepszego materiału i nie mam pomysłu.
 

Załączniki

Inkson

Moderator
Zespół forum
BGM
Reakcje
1.404 28 0
Wkładka ze sklejki z drewna brzozowego powinna wystarczyć tylko trzeba wywiercić ciasny otwór pod mufę i go nagwintować.