• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Moduly by Arti55

OP
OP
Arti55

Arti55

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
124 0 0
Powstają gniazda do nóg i wkrótce makieta stanie na nogach. Aby nie było, że spocząłem na laurach to powstaje projekt do istniejącej makiety. Będzie to 9 modułów w tym 3 skrzynki łukowe tworzące 1/4 koła, 1 moduł z mostem kratownicowym. Szlak dwutorowy z podłączeniem do istniejącej makiety. Jak wam koledzy, koleżanki się to widzi?
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

Zaqu

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
10 1 0
Artur, takie zbliżenie prawie styczne linii dwutorowej do linii jednotorowej z połączeniem ich jedynie jednym torem w jedna stronę z logicznego punktu widzenia wydaje sie bez sensu.
Ja bym próbował wymyślić jakieś bardziej realne połączenie.
 
OP
OP
Arti55

Arti55

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
124 0 0
Chciałbym podłączyć się do lini dwutorowej. Jeśli to jest mało realne to nie pozostaje mi nic innego jak budować szlak jednotorowy, który podłączę do istniejącej makiety.
 

Zaqu

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
10 1 0
Może zastanów się nad dodaniem modułu / modułów w starej części aby połączyć je z nową dwutorową?
 
OP
OP
Arti55

Arti55

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
124 0 0
Trochę bez sensu jest, że druga nitka zaczyna się przed stacją. Zrobię bocznice kolejową z rampą do załadunku pojazdów wojskowych na terenie jednostki. A makietę rozbuduję w prawym kierunku.
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
Trochę bez sensu jest, że druga nitka zaczyna się przed stacją. Zrobię bocznice kolejową z rampą do załadunku pojazdów wojskowych na terenie jednostki. A makietę rozbuduję w prawym kierunku.
Przy tej koncepcji jeszcze ciekawą opcją jest skład paliw albo nawet połączenie obu tych "biznesów". Jest takie miejsce np. koło stacji Prostynia - niedaleko Kalisza Pomorskiego. Jakby co to mam trochę fotek - pisz na PRV jak Cię interesuje.
 
OP
OP
Arti55

Arti55

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
124 0 0
Koledzy, koleżanki. Ostatecznie postanowiłem powiększyć swoją makietę o jednostkę wojskową z rampą załadunkową.
 

Załączniki

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
To ciekawe miejsce nazywa się dokładnie Cybowo. Na zachętę parę fotek. W pierwszej kolejności jest rampa a dalej skład paliw.
IMG_2619.JPG


IMG_2633.JPG

IMG_2617.JPG
 

Hajo

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
83 2 0
Mój pięćsetny post. Po dłuższej przerwie :)

Arti, może lepiej odsunąć jednostkę od linii która jest na południu, dodać jeszcze jedną skrzynkę z łukiem, aby jednostkę przenieść bardziej na północ. Temat bardzo fajny. Widzę, że wzorujesz się na znanych rejonach ;)
 
OP
OP
Arti55

Arti55

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
124 0 0
Trudno, co zrobić.Szkoda tylko takiego ładnego układu, a wystarczyło dorobić tylko pięć modułów do tego projektu.


Niestety nie 5. Przyjżyj się uważnie, że stacja jest inna a wyższe moduły to jeden jak standardowych dwa, o wiele większe. Taki układ mi się marzy, ale nie mam gdzie tego trzymać.
 

śledź

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.695 58 9
Niestety nie 5. Przyjżyj się uważnie, że stacja jest inna a wyższe moduły to jeden jak standardowych dwa, o wiele większe. Taki układ mi się marzy, ale nie mam gdzie tego trzymać.
To fakt,jakieś takie trochę większe te moduły u góry.Gdzieś trzeba jednak znaleźć kompromis i walczyć dalej. Tak czy inaczej będzie git.