• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[Moduły] ZNTK w mniejszym wydaniu

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
Gdyby pomosty były używane do składania składów na stacjach to bym też robił ale o czymś takim nie doczytałem sie więc nie robię. Chyba ,że : na sprzedaż.mrgreen:
Panie gała przecież Ci wszystko rozrysowałem :p
A ile chcesz mieć na tej przesównicy torów wyjściowych?
Bo opracowałem nowy Patent na bazie drukarki
 
OP
OP
Gała

Gała

Użytkownik
Reakcje
1 0 0
maciekk napisał(a):
czy pomost można zrobić z polistyrenu a jak tak to jakiej grubości ?
czy trzeba zrobić polaryzacje pomostu ?
Ja swój robie własnie z polistyrenu o grubości 1mm. Nie musisz raczej niczego paloryzowac :)
popowe napisał(a):
Panie gała przecież Ci wszystko rozrysowałem :p
A ile chcesz mieć na tej przesównicy torów wyjściowych?
Bo opracowałem nowy Patent na bazie drukarki
No tak tak, tylko, ze jako przyszły mechanik samochodowy nie jestem tak kumaty w sprawach elektycznych :D Przesuwnica bede obsługiwała 5 stanowisk z jednaj strony + jeden tor wjadowyo/ wyjazdowy i 7 stanowisk z drugiej strony.
No to jestem ciekawy co jedy ony łatwiejszy niz poprzedni :D
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
Może to ci rozjasni. to jest chyba najprostrzy układ.
jeden guzik do załączania cewki
drógi do wybierania kierónku
Masz pytanie wal smiało
 

Załączniki

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.347 10 0
z tego co zrozumiałem to musi być jeden przełącznik którym wybiera się kierunek w którą stronę ma pojechać pomost a drugim daje się zasilanie do silnika i trzeba trzymać tak długo zanim nie dojedzie w wyznaczone miejsce ?
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
Źle zrozumiałeś. Trzymamy tylko momęt (aż pomost ruszy) zapadka podtrzyma styk foto 2 punkt drógi a jak dojdzie do miejsca spoczynku to wpadnie dziórkę i rozłączy silnik foto 2 punkt 1. Patent zapadki opisany na poprzedniej stronie
 
OP
OP
Gała

Gała

Użytkownik
Reakcje
1 0 0
Całkiem proste rozwiązanie tylko jak duza musiałaby być cewka aby przyciagnąć tą zapadke i oprzec sie sile sprzęzynki?

maciekk napisał(a):
jaką długość i szerokość powinien mieć pomost
U mnie długosć wynosi 30 cm a szerokosć samego pomostu, bez buzków i takiny itd. 6 cm
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
Całkiem mała u mniw w obrotnicy cewka ma 1/0,8cm. Przy takim rozwiazaniu styk może być sprężynką.(tak jest u mnie w obrotnicy) W planie który tu przedstawiłem potrzebujesz cewki rurkowej jak ELEKTROMAGNES ROZRUSZNIKA tylko mniejszej i takiej gdzie ma wylot z drógiej strony. gdzie pret chodzi w środku walca.
 

Załączniki

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
Pewnie by było tylko ,żeby ten pręt utrzymał sztywność na takiej odległości. JA zakładałem by elektromagnes był pod pomostem i na dodatek blisko krawędzi
 
OP
OP
Gała

Gała

Użytkownik
Reakcje
1 0 0
Zawsze mozna zrobic usztywnienia aby ten precik był sztywny. Też myslałem zeby umiescic ją pod pomostem ale wielkosc cewki troszke to wyklucza :? chyba ze jest taka mała cewka, której pole magnetyczne jest dosyc intensywne pod wzgledem pokonania siły spreżyny i masy przęcika blokującego
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
Ja osobiscie nie odważył bym się wstawiać cewki do kabiny i kombinować z usztywniaczami. Ponadto sprężunki potrzebujesz tylko by odepchneła pręcik. Jeżeli chodzi o samą cewke to wiem ,że kiedyś w zwrotnicach były takie ceweczki jeżeli dzisiaj nadal są takiej budowy to z 100% pewnością będzie ponad twoje potrzeby i:
zmiesci ci się pod pomostem
pokona siłe sprężynki 2x mocniejszej niż potrzebujesz
Jężeli zamontujesz wielką cewke w kabinie to biada twojej przesównicy :(
 
OP
OP
Gała

Gała

Użytkownik
Reakcje
1 0 0
Wiec zwracam sie z kolejnym pytaniem do forumowiczów. Czy mógłby ktos mi przybliżyc budowe napędu z posty pana popowe?? Czy jest w nim cewka i czy przy starych zwrotnicach Piko ( odwrócone U) jest to samo??

Pozdrawiam
 
OP
OP
Gała

Gała

Użytkownik
Reakcje
1 0 0
Dzisiaj rano spotkałem sie z forumowiczem grzesiek90 i dostałem od niego za free starą zwrotnice pikowską z napedem elekrycznym. rozebrałem ja w domu i sprawdzielm cewki. Działają jak marzenie :D Jutro zaczynam budowe całego układu do blokady przy stanowiskach :)
 

Podobne wątki