• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moduły w skali TT

misiek57

Aktywny użytkownik
Reakcje
323 2 2
#21
marcin_kempa napisał(a):
Szkoda :( Ja osobiście nie widzę nic przyjemnego lawirować pomiędzy 3 czy 4 forami żeby pooglądać sobie prace polskich modelarzy. To co nas łączy to jest kolej a w jakiej skali ją odzwierciedlamy to już raczej sprawa drugorzędna. Tak myślę. Myślę też, że nikomu krzywda, by się nie stała jakby wrzucał tu zdjęcia swoich makiet. Po co hermetycznie zamykać się w mniejszym gronie jak można być na panelu krajowym? Chyba, że ktoś/coś zniechęca do bycia i przedstawiania się tutaj.
Ano szkoda Marcinie. Sam jednak widzisz jak to wygląda. W wątku makieta 1:120 jak na razie znalazł się tylko jeden forumowicz TT88, który wrzucił fotki z makiety.
 

MiGo

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#22
marcin_kempa napisał(a):
Po co hermetycznie zamykać się w mniejszym gronie jak można być na panelu krajowym? Chyba, że ktoś/coś zniechęca do bycia i przedstawiania się tutaj.
...by nie podnosić sobie niepotrzebnie ciśnienia poziomem wypowiedzi niektórych uczestników oraz wątpliwą "etyką" pewnych osób z grupy moderatorzy/administratorzy.
Proste.

Wpadłem tu po 2 m-cach i po przeczytaniu tego wątku utwierdzam się w przekonaniu że nie warto opuszczać "swojego słoika".

Michał
 

t_domagalski

Znany użytkownik
Reakcje
1.342 18 9
#23
He, he... Wystarczyło nie logować się przez miesiąc, a tu takie kwiatki! :LOL:

Miło mi, że koledzy H0 zauważają takie wielkości modelarskie jak TT, jednak zmienianie "na siłę" obecnie istniejącej sytuacji, kiedy każda wielkość ma swoje własne forum, będzie raczej próbą zawrócenia Wisły kijem...
Obecny podział nie wziął się bowiem z księżyca i nie wynika (jak niektórzy usiłują wmawiać) z jakichś prywatnych animozji. Po prostu, podobnie jak przepis na zupę chińską łatwiej znaleźć w książce "Kuchnia chińska" niż "Kuchnia francuska", tak samo problemy i wątpliwości dotyczące TT łatwiej rozwiązać na forum zajmującym się TT niż na jakimkolwiek innym. Coś co Wy nazywacie "hermetyzacją" jest po prostu normalną specjalizacją.

A jeśli ktoś jest tak leniwy, że nie chce mu się zajrzeć na więcej niż 2 fora, to już nie nasza wina. Ja jakoś zaglądam tu (co widać) i na różne inne fora. I przyznam się, że czasem wręcz mnie irytuje, jak widzę identyczne zdjęcia i identyczne opisy zarówno tu, jak i np. na Martelu. ;)
 

Marcin Kempa

Znany użytkownik
Reakcje
155 1 0
#24
Nie tylko H0 tu siedzą :twisted: . To nie jest lenistwo! Sam piszesz, że odwiedzasz różne fora i niekiedy oglądasz po kilka razy te same projekty. Gdzie tu sens? Nie lepiej wszystko na jednym wielkim forum z podziałami na skale?
Mówisz, że jak szukasz chińszczyzny to szukasz w książce o kuchni chińskiej. Jednak jest mianownik który łączy książkę o kuchni chińskiej polskiej czy francuskiej a mianowicie wszystko to jest książka KUCHARSKA. Tak samo z modelarstwem kolejowym. Nie wymagam na jednym forum samolotów czy statków, ale pociągów! A to, że są różnej wielkości to już sprawa drugorzędna.
PS: Ja jeszcze przeglądam forum o konsolach, modelarskie forum beneluxu i niekiedy motoryzacyjne więc proste, że chciałbym ograniczać skakanie po adresach żeby pooglądać makiety np w TT.
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.992 140 0
#25
Jedno wspólne forum może by miało sens gdyby wszyscy zaczynali od zera

teraz to już "po ptokach"

Marcin - co do kuchni to wiesz... mam kilka książek kucharskich, powiedzmy tematycznych (np. krajowych/narodowościowych)i z tego co widzę to niektórych przepisów nie ma w każdej z nich, mimo, że tematyka taka sama.

Ale dla odmiany wiele przepisów się powtarza w podobnej formie (np. kuchnia bałkańska przesycona wpływami osmańskimi) :D
 

Marcin Kempa

Znany użytkownik
Reakcje
155 1 0
#26
A kebab mimo, że turecki to występuje w wielu kuchniach :LOL: Zresztą nie wiem dlaczego to AŻ tak wielki problem wkleić trochę zdjęć? Nie będę zakładać konta na TT, bo dla mnie to bez sensu a nie tylko oglądam zdjęcia... Zresztą mniejsza o to. Nie chcą pokazywać to bez łaski. Miłego wieczoru wszystkim.
 

t_domagalski

Znany użytkownik
Reakcje
1.342 18 9
#28
Pomysł na jedno forum dla wszystkich już był - było to forum Martela.
Ale jak napisał Misiek, było to doskonałe rozwiązanie w czasach, gdy wszyscy zaczynali od zera. Później poszczególne grupy tematyczne opuściły to "gniazdo", samodzielnie kształtując swój dalszy los. Pierwsza odeszła grupa N, później TT, na koniec samo H0 rozpadło się na kilka frakcji. I ten stan trwa do dziś. I chyba tak jest dobrze, skoro nikt do tej pory na to nie narzeka (za wyjątkiem Marcina, ale to inna bajka... ;) ).

A teraz proszę któregoś admina o oczyszczenie lub wywalenie w całości tego wątku do śmietnika, bo już zrobił się całkiem off-topiczny, z dyskusją o kebabem włącznie... ;)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Makieta i moduł TT 3
Makieta i moduł TT 68

Podobne wątki