• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[Moduły] Toruńska makieta modułowa

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
Re: [Relacja] Toruńska makieta modułowa

Smacznie. Mam pytanie dot. pozostałości magazynu ze zdjęcia DSC00029. Jaką techniką zostały wykonane ceglane ściany?
 

EVB420 12

Aktywny użytkownik
BGM
Reakcje
879 1 0
Re: [Relacja] Toruńska makieta modułowa

Noo, bardzo ładny magazyn, czyżby metoda na cegiełki z KMiD-u? A tak na przyszłość to jeszcze przy budynkach ceglannych proponowałbym, zrobić najpierw fugi, a dopiero potem robić docelowe cegły (bo pomimo wieku na budynkach prawie zawsze widać tą fugę). Ale po za fugą Twój budynek jest w moim mniemaniu wzorowo wykonany 8)

P.S. Ale macie fajne kotki :D
 
OP
OP
LUKASZdiy

LUKASZdiy

Aktywny użytkownik
Reakcje
4 0 0
Re: [Relacja] Toruńska makieta modułowa

Magazyn nie jest moim samodzielnym dziełem dostalem go od kolegi Roberta na jednym ze spotkań dlugo lezał bez pomysłu na zastosowanie
Ostatnio naprawiłem drzwi podkleilem dach poprawilem fugi ogolnie spatynowałem metoda suchego pedzlaa efekty widać
 
OP
OP
LUKASZdiy

LUKASZdiy

Aktywny użytkownik
Reakcje
4 0 0
Re: [Relacja] Toruńska makieta modułowa

Ta korekta wymuszona jest niestety przeróbka jaka dokonałem i wstawieniem zwrotnicy w istniejacy tor, ze wzgledu na ESowatośś odcinka i nieduża odległość do krawedzi modulu nie mogłem zastosowac 12 stopniowej zwrotnicy bo poprostu prosty odcinek sie nie mieści (przeróbki) a kąt jego poprowadzenia wymusił takową korekte
To coś ze słoika to przesiany żwirek akwarystyczny do frakcji 0,5-0,8mm zalany mlekiem wikolowym
 
OP
OP
LUKASZdiy

LUKASZdiy

Aktywny użytkownik
Reakcje
4 0 0
Odswierzam troche wątek bo przygotowania do lutowej imprezy idą pełna para
Obecnie górka ma juz zwrotnice sterowane elektrycznie, został zamontowany mechaniczny, trój stopniowy system wychamowywania wagonów oparty o technike cięgien bowdena
Gotowa jest pełna elektryka na tarcze manewrowe i 5 pulpitów do sterowania
Tymczasowa sygnalizacja, elektryka wykonana w oparciu o norme PMM.

W załączniku przesyłam plan rozbudowy górki do formy stacji towarowo osobowej czarna to istenijąca czesc czerwona planowana prace rusza w połowie roku w przyblizeniu calosc od profilu LL 250 do LL 550 winna zmieścic sie w granicach 18 metrow
 

Załączniki

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.067 140 0
Musi być na łuku?
Rozumiem, że wymusza to posiadane pomieszczenie, ale może warto potraktować to jak dwa oddzielne segmenty połaczone łukiem?

Do zabawy klubowej będzie OK, a uniknie sie "koszmarka" makietowego.
 

Załączniki

OP
OP
LUKASZdiy

LUKASZdiy

Aktywny użytkownik
Reakcje
4 0 0
kwestia stacji na łuku pododba mi sie, celem takiego rozwiazania jest urealnienie projektu nadanie mu pewnych reali.
Zreszta geometria zostanie wyciągnieta z zwrotnic sadze ze nie bedzie idealnie 90 stopni a calosc bedzie oscylować w granicach 60-70
 
OP
OP
LUKASZdiy

LUKASZdiy

Aktywny użytkownik
Reakcje
4 0 0
Odświeżam trochę temat bo TMM ciągle się rozwija przybywa szlaku, pojawiły sie dwa moduły techniczne z obrotnicami, z uwagi ze za 2 msc na świat przyjdzie młody adept górka jako górka zmienia się w stację przelotową towarową z przystankiem osobowym Bukowy Las projekt o mniejszym rozmachu i bardziej realny, Maciejowice zostały przemianowane w moduł techniczny, moduł JUNIORA z mostem został przedłużony dołączam obecny schemacik stacji co prawda docelowo zginie przejazd łącząca dwa tory a stacja bedzie na szlaku dwutorowym

Wszystkich z okolic kuj pom zapraszamy do włączenia się do projektu.
 

Załączniki

Podobne wątki