• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[Moduły] Toruńska makieta modułowa

OP
OP
LUKASZdiy

LUKASZdiy

Aktywny użytkownik
Reakcje
4 0 0
#41
Misiek, tez mysle o takim loku jednak wpychanie pojedynczego wagony nie ma sensu zwykle bedziesz wpychal wiekszy sklad podgórkę a on musi byc rozłaczany

czy typowy rozprzegacz z ploza rozlaczy sprzęgi bliskie?

Kolejen pytanie odnosnie elektryki wzdłoz modułow puscic dwa kable jakby magistrale 1,5 mm kw a dopiero od nich robic przyłacza cienszymi do szyn dobrze zrozumialem?
 
OP
OP
LUKASZdiy

LUKASZdiy

Aktywny użytkownik
Reakcje
4 0 0
#48
kolejny etap pracy zakonczony gotowy modulik wjazdowy na grupy kierunkowe tory odstawcze niestety zacząłem czytać na martelu i moj piekny pomysł legł w gruzach , efektem sa dwa dodatkowe tory
Proces technologiczny na makiecie został oparty o opis znajdujacej sie górki na martelu pozwole sobie zacytować go delikatnie zmieniając


"Proces technologiczny stacji będzie wyglądał następująco:
1. Pociągi z kierunku A i B są przyjmowane na tory POT 1-2
2. Po wykonaniu czynności przygotowawczych do rozrządu skład jest wyciągany na tor wyciągowy w1 i spychany przez górkę rozrzadową na tory kierunkowe 3-4-5-6.
3. Po skumulowaniu odpowiedniej ilości wagon ów na torach kierunkowych 3-4-5-6 grupy wagonów są wyciągane na tor wyciągowy w2 i przestawiane w odpowiedniej kolejności relacyjnej na grupę POT 1-2, skąd po wykonaniu czynności związanych z przygotowaniem składu do odejścia pociąg jest wyprawiany w kierunku A i B. "


prosze o wszelakie poprawki jezli coś pokręciłem
 

Załączniki

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#50
Ale żeś poszerzył, że hoho. Oszczędzasz na płycie wiórowej? :)
Pomijając to, że bardzo wskazane jest teraz kupić płytę pleksi aby zabezpieczyć przed spadnięciem zbyt rozpędzony wagon, to wydaje mi się iż tory przyjazdowe/odjazdowe powinny być w ilości równej kierunkowym jak nie więcej.
Szkoda że najpierw robisz a potem czytasz, chociaż gorzej gdy się najpierw czyta a potem dalej czyta jak w wielu innych wątkach.
Widzę że jeszcze nie przymocowałeś torów, może zrobisz porządną (szerszą w obie strony) skrzynkę, a tę przeznaczysz na coś innego (tor wyciągowy itp)?

PS. widzę że się rozwijacie w Toruniu, całkiem ładne moduły,może przyjedziesz z kolegami do Sosnowca?
 
OP
OP
LUKASZdiy

LUKASZdiy

Aktywny użytkownik
Reakcje
4 0 0
#51
ciekma, wlasnie jestm po 2 h zabawy i prob zwiazanych z wychamowyaniem wagoow na górce i idealne do tego wydaja sie byc rozstawione co 5 cm szczoteczki "smyrające" wagony od spodu i je zwalniające pomalowane moga probowac imitowac jakies wyzsze trawy

co do ukladu torów to dalej trwaja prace ukladanie przymierzanie coprawda mam obecnie zupelny brak kasy i kupno kolejnych zwrotnic jest dosyc duzym obciążeniem ale od kąd zaczalem sie edukowac widze braki i niedoskonałosci mego projektu i
coraz bardziej powaznie rozwarzam pelna symetryzacje torów kierunkowych i poszezenie torow przyjmujących składy
Dzikuje za zaproszenie ale dopuki doputy my sami całosci nie zmontujemy i odpalimy wykonamy pierwsze jazdy niechcemy sie ujawniac gdzies tam przwijaja sie juz jakies pomysly o polaczeniu z innymi profesjonalnymi modelarzami ale ja sie troche boje ze jakość naszych a zwlaszcza mojej bedzie odbiegała od standardu prezentowanych innych modeli tym bardziej ze ja robie na torowisku 2,5 bo poprostu do tego mam dostep i na takie mnie stać

Nakoniec kilka zdjec jezli ktos nie odwiedzil kolegi Roberta sadze ze sie nie obrazi

PS zapraszamy chetnych z torunia i okolic do właczenia sie do projektu
PS2 moze byl by ktoś chetny by w czerwcu dolaczyc do nas na dniach kolei na dworcu głownym w toruniu?
 

Załączniki

OP
OP
LUKASZdiy

LUKASZdiy

Aktywny użytkownik
Reakcje
4 0 0
#52
górka rozrządowa + grupa kierunkowa gotowe

coprawda układ torów niedkońca taki jaki chciałem ale musze go juz zaakcpetowac z powodów finansowych

dzis po złozeniu całosci wychodzi ze moj kawalek swiata w miniaturze bedzie mial docelowo
240 cm górka
80 zwrotcnie wjazdowe
4 x 80 grupa kierunkowa
80 zwrotnice zjazdowe
100 cm tor wyciągowy co da ostatecznie okolo 8 metrów mialo byc niecale 5 ;)

Lacznie okolo 37 flexów zostanie wykorzytanych do da ok 30 torów do zaszutrowania moze do gwiazdki 2011 sie wyrobie, tego boje sie najbardziej ale cóz.....
 

Załączniki

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
#54
Fajne macie te fanty :smile:
Giwera jak giwera, taka hitlerowska, ale ten telefonik.
Kurcze-teraz dopiero załapalem. Szembruk Roberta Koli, to ten Szembruk.
Jakbyś mógł Łukasz, zrób fotkę dworca. Oryginał ostatnio miał ściany pokryte jakimś eternitem.
 
OP
OP
LUKASZdiy

LUKASZdiy

Aktywny użytkownik
Reakcje
4 0 0
#55
Tak to ten Szembruk oparty o orginalne plany z XIX wieku, coprawda projekt TMM jest natyle młody ze nawet niewidzialem calosci w orginalne ale oglądając szlak zapowiada sie bardzo ciekawy kawalek swiata w miniaturze

Zbyszek napisał(a):
Oryginał ostatnio miał ściany pokryte jakimś eternitem.
kolega Robert cos wczoraj wspominal ze ten wlaśnie eternit zostal odwzorowany posataram sie namówic kolegów z SPKiZT to rejestracji i pokazanai troche wiecej swoich prac na forum
 
OP
OP
LUKASZdiy

LUKASZdiy

Aktywny użytkownik
Reakcje
4 0 0
#57
Dzis zwracam sie z WIELKA prosba do zaawansowanych kolegów modelarzy i PROSZĘ ich o pomoc w celu rozmieszczenia i wskazania jakie znaki semofory sygnały winny zostac umieszczone na mojej góreczce kilka pytań
Jako ze epoka to IV V sadze ze raczej semoafory świetlne

słupki hektometryczne rozmieszcza sie naprzemiennie wzdłóz toru szlakowego czy maja być one takze na inncyh torach chodzi narazie głownie o tor przejazdowy ze szlakowanego na wyciągowy oraz samej górce?

jakie inne sygnaly znaki musze umieścic na makiecie na tym etapie chodzi głownie o strefe górki toru szlakowego rownoleglego do niej zwrotnic wprowadzajacych na tor wyciągowy

Dziekuje za pomoc wszytkim zainteresowanym
 

Podobne wątki