• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm [Moduły] Szadek

Acid Rain 1973

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
304 0 0
#1
By uporządkować wątki dalszą relację z placu budowy makiety Szadku postanowiłem wyodrębnić z tematu ZNTK "Kwachy" i następne zdjęcia będą pojawiały się już tu. Oto ich kolejna porcja:
 

Załączniki

KuKu

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#2
Skąd masz taką dachówkę na nastawni? kolejna sprawa jak robisz okna bo ja już przez te okna 3 domki do kominka wrzuciłem
 
OP
OP
Acid Rain 1973

Acid Rain 1973

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
304 0 0
#3
KuKu napisał(a):
Skąd masz taką dachówkę na nastawni?
Szczegółowy opis znajdziesz w tym wątku.
KuKu napisał(a):
..kolejna sprawa jak robisz okna bo ja już przez te okna 3 domki do kominka wrzuciłem..
Tu również z pomocą przyszedł laser i odrobina sprytu przy projektowaniu. Otóż cały pic polega na tym, że ściany składają się z 6 warstw. Warstwa zewnętrzna z odpowiedniej grubości kartonu odpowiadającej zagłębieniu okna w murze i z wyciętymi otworami okiennymi. Druga to wykonana z cienkiego kartonu warstwa ściany z osadzonymi już oknami i siatką ram okiennych, szprosów etc. Trzecia to folia imitująca szyby. Czwarta to powtórzona pierwsza warstwa ale z cieńszego kartonu odpowiadająca grubością skrzynce okiennej. Następne zaś to powtórzenie warstwy drugiej i trzeciej. Wycinanie ścian w całości razem z oknami daje od razu ich idealne spasowanie, brak konieczności wklejania okien oraz nie prześwitywanie światła ze szpar między nieostrożnie wklejonymi oknami a ścianą. Taka ilość warstw zapewnia również przestrzenną konstrukcję samego okna. Minus, to trzeba mieć dostęp do lasera no i uwzględniać w projekcie grubość warstw.
 

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#4
:eek: ten oświetlony pulpit w nastawni to niezła sprawa! Na światłowodach może? Piękne :p

PS: stacyjka ta jest całkiem podobna do stacji Kraski :) Zresztą... to przecież też magistrala węglowa 8)
 

KuKu

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#5
Acid Rain 1973, a wiesz ile kosztuje takie cięcie na laserze? Twoja metoda prosta ale ja bym na to nigdy nie wpadł ;)
 
OP
OP
Acid Rain 1973

Acid Rain 1973

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
304 0 0
#6
Kamil Kopera napisał(a):
:eek: ten oświetlony pulpit w nastawni to niezła sprawa! Na światłowodach może? Piękne :p
Tak, czerwona dioda plus światłowody
Kamil Kopera napisał(a):
PS: stacyjka ta jest całkiem podobna do stacji Kraski :) Zresztą... to przecież też magistrala węglowa 8)
Dlatego między innymi wybór padł na jedną ze stacji z "węglówki". Stacje budowano w większości w/g jednego projektu i różnią się detalami. Kraski na ten przykład są położone po drugiej stronie torów w stosunku do Szadku i układ torowy mają ciut skromniejszy. Tylko jeden tor boczny, prowadzący pod rampę i zamiast magazynu mają malutki budynek spedycyjny. Generalnie odrobinę przygotowałem się do budowy, w Szadku to witają mnie jak znajomego a dyżurny dopytuje się o postępy w pracach. Dodatkowo odwiedziłem z aparatem ponad 20 stacji na magistrali by zdobyć wiedzę i pojęcie na temat budownictwa, układów torowych, urządzeń SRK, pogadać z ludźmi tam pracującymi itd.
 

Załączniki

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#7
Czy na skrzynkach dojazdowych do stacji znajdzie się typowy, ''dworkowy'' budynek mieszkalny i charakterystyczny wiadukt drogowy spotykany w wielu innych miejscach magistrali francuskiej?
 

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
#8
Widziałem moduły Szadek z bliska i swój zachwyt już wyraziłem nie raz i przy nim pozostaję.
Jedno pytanie do twórcy, podyktowane kolorem świateł w pokojach stacji.
Czy PKP zaczęło wynajmować pokoje stacyjne na godziny, a może zmieniają powoli profil?
Czy jest to po prostu skutek fotografii?
 
OP
OP
Acid Rain 1973

Acid Rain 1973

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
304 0 0
#10
Zbyszek napisał(a):
Czy na skrzynkach dojazdowych do stacji znajdzie się typowy, ''dworkowy'' budynek mieszkalny i charakterystyczny wiadukt drogowy spotykany w wielu innych miejscach magistrali francuskiej?
Sam budynek mieszkalny jest na terenie stacji i oczywiście będzie a w zasadzie jest już odtworzony (aktualnie przy nim dłubię) podobnie jak dwa budynki gospodarcze, jednakże na południowej części magistrali typowy dom mieszkalny był trochę prostszej konstrukcji. Co do wiaduktu zaś to w planach, a raczej można to jeszcze nazwać marzeniami, mam zamiar dobudować trochę szlaku i wtedy nie mogłoby zabraknąć tego jakże charakterystycznego obiektu inżynieryjnego. Zresztą takowy znajduje się tuż za północnym wyjazdem z Szadku a przed nim jest dość ciekawy przejazd więc być może nawet pokuszę się o próbę odtworzenia realnego szlaku.
DarekW napisał(a):
Czy jest to po prostu skutek fotografii?
Bingo!
 

Załączniki

KPEV1884

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#12
Widziałem Szadek w trakcie budowy,już wtedy wygladał imponująco.Szacuneczek dla Acida i całego ŁKMK :shock:
 
OP
OP
Acid Rain 1973

Acid Rain 1973

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
304 0 0
#14
Temat od bardzo dawna zaniedbany ale z racji obecnego utrudnionego dostępu do zdjęć w relacjach na sąsiednim forum warto pociągnąć go również tu. Spora część z Was widziała już moje moduły na kilku wystawach ale daleko jest jeszcze do uznania Szadku za skończonego. Aktualnie pracuję nad modułem wyjazdowym linii jednotorowej. Znajdzie tam miejsce baza transportowa lokalnego GS-u i właśnie nad nią aktualnie pracuję. Budynki powstają dzięki wydatnej pomocy kolegi Heniek_Star (Dzięki Wojtku za rysunki!)
Czy na skrzynkach dojazdowych do stacji znajdzie się typowy, ''dworkowy'' budynek mieszkalny i charakterystyczny wiadukt drogowy spotykany w wielu innych miejscach magistrali francuskiej?
Równolegle powoli zabieram się za moduły dojazdowe do głównej części stacji i właśnie na nich znają się elementy o które dawno temu pytał Zbyszek. Ten egzemplarz koszarki znajdzie miejsce na makiecie klubowej ale przygotowywany równolegle drugi zagości na segmencie z tarczami od strony Otoku. Nagnę co prawda trochę rzeczywistość bo będę starał się odtworzyć łuk przed wjazdem do Poddębic ale będzie zawierał wszystkie charakterystyczne elementy które znajdują lub znajdowały się w Szadku. Wyjazd na północ jest po prostej ale ze względu na długość stacji jak i ograniczone z reguły wielkości sal sensowniej jest zrobić to po łuku i idealnie do tego nadaje się lustrzane odbicie wspomnianego łuku. Identyczna koszarka z przyległościami jest również w Szadku a uroczy betonowy wiadukt został zastąpiony przez szaro-zielono-pomarańczową szkaradę od momentu zbudowania drogi numer 710.
 

Załączniki

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#15
(y)
W latach 83-86 często jeździłem do miasteczka Głowno i jak się wyjechało już za Inowrocław, to był ''inny'' świat.
Zawsze podobał mi się klimat węglówki.
 

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.054 36 0
#16
Świetnie wyszło :) Zabudowania mają genialny klimat, będę śledził poczynania gdyż baza GS-u też zagości u mnie na modułach :) Pytanie ta siatka przy portierni to blaszka trawiona?
 
OP
OP
Acid Rain 1973

Acid Rain 1973

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
304 0 0
#17
Tak, siateczka jest fototrawiona. Do kompletu budynków wykonywanych w ostatnim czasie należy zaliczyć jeszcze sklepik w/g Twojego projektu jedynie nieco skrócony. Co prawda znajdzie on miejsce na klubowej części makiety w pobliżu przystanku tramwajowego ale można go pokazać. Teraz jeszcze pracuję nad wiatą nad punktem tankowania ale chwilkę potrwa zanim ją wydziergam bo chyba też nie obejdzie się bez trawienia. Przy okazji jakby ktoś dysponował zdjęciem dystrybutora paliwa z lat 70 - 80-tych byłoby super (o rysunki z wymiarami nie śmiem prosić...). A oto i wspomniany sklepik:

_MG_1942.jpg _MG_1940.jpg _MG_1939.jpg
 

Podobne wątki