• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[moduły] Stacja towarowa Budziszewo

LUKASZdiy

Aktywny użytkownik
Reakcje
4 0 0
#1
Witam zakładam nowy temat bo nowa nazwa i duże zmiany

Od początku projekt zaczął jako górka rozrządowa początki można prześledzić tutaj
viewtopic.php?f=43&t=3483
Jednak po pewnym czasie przeobraził sie w stacje towarową z przystankiem osobowym na szlaku dwutorowym, jednak na potrzeby TMM wyposażona w przejściówkę na LL250
 

Załączniki

Salsa

Moderator Grupy Nostalgia za para
Nostalgia Za Parą
KKMK
Reakcje
423 2 3
#3
Witam serdecznie.
Chciałbym zapytać, jakie są wymiary poszczególnych modułów i długości (podstawowych) torów 1, 2a, 6, 10, 12, 110b. Wydaje mi się, że bardzo użyteczne byłoby umieszczanie przy takich planach podziałki, aby móc zobrazować sobie rzeczywisty wygląd układu.
Pozdrowienia, Piotr
 
OP
OP
LUKASZdiy

LUKASZdiy

Aktywny użytkownik
Reakcje
4 0 0
#5
Salsa, postaram się niebawem dokładnie pomierzyć moduły ale obecnie calośc ma dlugośc ok 6,5 m docelowo dorośnie do jakichś 11
KuKu, Perony to płyta mdf 8 mm przy linijce skalpelem nacinasz brzeg i pozniej co kawałeczek prostopadła kreskę. malujesz po kazej warstwie odnawiasz rysy w mdfie i delikatnie matujesz papierem sciernym, jak czujesz się na silach patynujesz i już
 
OP
OP
LUKASZdiy

LUKASZdiy

Aktywny użytkownik
Reakcje
4 0 0
#7
jak obiecałem przesyłam foto po imprezie gdzie w końcu udało mi się popstrykać calość
 

Załączniki

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.341 33 1
#12
Łaułć! :D . Bardzo fajnie to wyszło. Mam tylko dwie uwagi - absolutnie proszę tego nie odbierać jako krytykę: wydaje mi się, że do tak fajnej patyny i takiej super atmosfery nie pasują urządzenia srk inne niż KLUBA.Wiem, że drogie i trudno dostępne ale czy są w planie? Druga rzecz to segment H - wydaje mi się, że obecne tam rozjazdy powinny być osłonięte semaforami.
 
OP
OP
LUKASZdiy

LUKASZdiy

Aktywny użytkownik
Reakcje
4 0 0
#13
Semaforki sa jak najbardziej w planie jednak przy ilości kilkudziesięciu sztuk raczej bede robil sam z blachy trawionej i SMD poprostu taniej....

O ktory segment ci konkretnie chodzi?
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#17
Tak, zauważyłem semafor na jednym ze zdjęć, a także, że układ torowy jest nieco zmieniony w stosunku do planu. Ponieważ już jednak narysowałem coś na podstawie oryginalnego planu, wklejam to niżej. Na drugim rysunku układ torowy poprawiony zgodnie z tym, co widać na fotkach i odpowiednio do tego sygnalizatory. Może się przyda. A tak w ogóle, to fajna makieta!


Trochę małe te rysunki wyszły, więc najlepiej je ściągnąć i dopiero potem oglądać.
 

Załączniki

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.341 33 1
#18
Heloł! :D A czy nie powinien stać semafor przed rozjazdem 12 na torze 2, co spowodowałoby potrzebę zmiany semafora wjazdowego L na 5-komorowy? Wszak w chwili obecnej nie ma semafora wyjzadowego z toru 2 w kierunku zachodnim. A jak nie semafor, to choc tarcza manewrowa - wszak po coś ten rozjazd jest.
 

Tomek K

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
347 5 1
#19
Przy tym układzie na semaforach E, F i G zamiast światła zielonego musi być światło pomarańczowe gdyż następny semafor zezwala na jazdę tylko 40 km/h lub wskazuje Stój. Dodatkowo na semaforze G światło czerwone musi być "na górze" a nie na "środku". Michał, Twoja uwaga odnośnie semaforów byłaby słuszna przy założeniu dwukierunkowości tego toru ale założono, że ten i tor obok są jednokierunkowe, natomiast jeśli chodzi o Tm to masz rację.
 

Podobne wątki