• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[Moduły] Sprawiający radość, odpustowy szlak wąskotorowy.

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#21
Re: Sprawiający radość, odpustowy szlak wąskotorowy.

Keylan,
wcale nie offtopic, bardzo sluszna uwaga. Ja może nie traktowałem tego jak obiekty archeo, ale jako to, że teren jest lekko nierówny i w różnych miejscach zbierać sie może więcej wody, jest dostęp różnej ilości światla itd. i z tym związany jest kolor i długość traw. Fajnie że wypisałeś takie proste zasady co i jak i gdize, myślę że to naprawdę pomocne, bo często mimo że obserwujemy rzeczywistość to jej do końca nie potrafimy oddać, nie znając prostych zasad w niej panujących.
 

BORUCH

Aktywny użytkownik
Reakcje
190 0 0
#22
Re: Sprawiający radość, odpustowy szlak wąskotorowy.

Nie przesadzajmy z tą obecnością obiektów archeologicznych na każdym polu czy łące. Nie każda górka to kurhan czy grodzisko, a nie każdy ślad po rowie to fosa. O tym Keylan doskonale wie, a Kamapi niekoniecznie, stąd ta uwaga.
Z drugiej strony to ciekawe czy ktoś pokusiłby się na umieszczenie wykopalisk na makiecie. Jakby co to służę konsultacją :D. Chociaż moja zawodowa przygoda archeologiczna też się skończyła to jednak coś jeszcze pamiętam.
 

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#23
Re: Sprawiający radość, odpustowy szlak wąskotorowy.

"Nie przesadzajmy z tą obecnością obiektów archeologicznych na każdym polu czy łące. Nie każda górka to kurhan czy grodzisko, a nie każdy ślad po rowie to fosa. O tym Keylan doskonale wie, a Kamapi niekoniecznie, stąd ta uwaga."

Boruch,
Kamapi też wie, dlatego napisałem że traktowałem to tylko jako rożnorodnośc w rzeźbie terenu, itd.a nie obiekty archeologiczne.
Gdyby w każdym zagłębieniu albo pagorku było coś ukryte i interesujące w sensie archeo, to ludzie by nic nie siali, nie sadzili i nie uprawiali, tylko szukali złota i skarbów. Żeby to wiedzieć to akurat archeologiem nie trzeba być. Chodziłko mi raczej o to, w jakich miejscach jaka trawka "bardziej soczysta" "wyższa" - jak napisał Keylan.
Pozdrawiam
 
OP
OP
K

Kpt.Nemo

Gość
#24
Re: Sprawiający radość, odpustowy szlak wąskotorowy.

[quote="keylan
Jak chce się być realnym[/quote]

A jak się nie chce.
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#27
Re: Sprawiający radość, odpustowy szlak wąskotorowy.

pstryknieta komorką dzis fotka jako ilustracja tematu trawy pastwiskowej i przytorowej
 

Załączniki

OP
OP
K

Kpt.Nemo

Gość
#28
Re: Moja odpustowa przejściówka.

Znów jak alkoholik stawiający mały krok ku życiu w trzeźwości, tak ja pokonałem swe lenistwo i chroniczny czasu niedostatek, most klecąc doraźnie bo daleko jeszcze mu do mostu prawdziwego, ale po czymś kolej musi ponad rzekę się wznieść, by w Poznaniu autorytety miały używanie przy rodzinnym odpuście naszym.
 

Załączniki

JohnyTRS

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
291 1 0
#29
Re: Moja odpustowa przejściówka.

Most bardzo ładny, klimatyczny.

Niepodoba mi się tylko Miejsce łączenia kratownic (nie wiem czy się właściwie wyraziłem, chodzi mi o te 2 elementy pionowe) z przyczółkami - takie jakieś według mnie zbyt filigranowe.
 

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#31
Re: Moja odpustowa przejściówka.

Kpt.Nemo napisał(a):
tak ja pokonałem swe lenistwo i chroniczny czasu niedostatek
Nareście! :p coś się dzieje 8) a poważniej mówiąc/pisząc świetna robota, jam też leń a i czasu niestety też brakuje, ważne jednak, że robota idzie do przodu, jak zwykle poprzeczka przez autora wysoko postawiona. Podobnie jak Kapitan Nemo serce w muzykę wkłada, tak i Paweł, w szlak swój wąski analogicznie. Tak trzymać, powodzenia.
 

Podobne wątki