• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[Moduły] Sprawiający radość, odpustowy szlak wąskotorowy.

K

Kpt.Nemo

Gość
#1
Przejściówka juz nie moją jest, czas skończyć szlak, październik nie tak daleko.
Dziś zabrałem się za sadzenie trawy.
Plama szara to nic zamierzonego, musiałem przerwać zabawę w najmniej oczekiwanym momencie, dalszy ciąg niebawem.
 

Załączniki

  • 221,9 KB Wyświetleń: 1.961

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#5
Re: Sprawiający radość, odpustowy szlak wąskotorowy.

Nie uważasz, że jest rażąco za płasko. Przydały by się jakieś wzgórki i dolinki. ;)
 

marekw111

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
#6
Re: Sprawiający radość, odpustowy szlak wąskotorowy.

Zbyszek napisał(a):
Nie uważasz, że jest rażąco za płasko. Przydały by się jakieś wzgórki i dolinki. ;)
:| A to nie ma tak płasko rażących terenów? Hmmm wzgórki "Ł" (Mons pubis )?No nieee :roll:
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#7
Re: Sprawiający radość, odpustowy szlak wąskotorowy.

marekw111 napisał(a):
:| A to nie ma tak płasko rażących terenów?
Nawet na rażąco płaskich Żuławach tor jest prowadzony na małym nasypie. Autor zrobił, jak uważa. Co do wzgórków, mogą być, byle z rozsądną trzciną, co by długo nie szukać rowka odwadniającego.http://www.conservativepunk.net/forum/images/smiles/1owca.gif
 

pukash

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#8
Re: Sprawiający radość, odpustowy szlak wąskotorowy.

A ja mam takie pytanie może trochę z d*** wzięte :D ale w tym temacie mnie ono sie nasunęło, mianowicie jakim cudem kolega budując te skrzyneczki dał radę wygiąć sklejkę 12mm jak mniemam w takie ostre łuki, :?: przecież sklejka nie jest aż tak elastyczna.
 
OP
OP
K

Kpt.Nemo

Gość
#9
Re: Sprawiający radość, odpustowy szlak wąskotorowy.

Zbyszek napisał(a):
Nie uważasz, że jest rażąco za płasko. Przydały by się jakieś wzgórki i dolinki. ;)
To ten kolorek wszystko wypłaścił, trochę jest nierówno.
Z Rogowa do Białek Rawskiej, jedziesz i wszędzie płasko aż mdli, dwie rzeczki, trochę krzaków, jakieś wesołe miasteczko.
A w końcu to odpust jest, gdyby miała to być makieta np. PMM( znaczy realistyczna) to wzgórz i dolin aż zatrzęsienie byłoby, a tak jest jak jest. ;)

Swoją drogą kiedyś ktoś zrobił teren pofałdowany, dostał reprymendę, u mnie płasko też źle.
 
OP
OP
K

Kpt.Nemo

Gość
#10
Re: Sprawiający radość, odpustowy szlak wąskotorowy.

pukash napisał(a):
A ja mam takie pytanie może trochę z d*** wzięte :D ale w tym temacie mnie ono sie nasunęło, mianowicie jakim cudem kolega budując te skrzyneczki dał radę wygiąć sklejkę 12mm jak mniemam w takie ostre łuki, :?: przecież sklejka nie jest aż tak elastyczna.
Kolega dał radę, bo to nie jest skleka 12 mm, jeno 4 mm na szkielecie, na którymś zdjęciu to było.
 

Gała

Użytkownik
Reakcje
1 0 0
#11
Re: Sprawiający radość, odpustowy szlak wąskotorowy.

Jest to możliwe dzieki jakosci drzewa, tzn. czy drzewo jest twarde czy miękkie:p lub mogło być wyginane w odpowiedniej formie zalenej wodą. Wtedy drzewo robi się lekko miękkie i daje sie formować.
 

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#12
Re: Sprawiający radość, odpustowy szlak wąskotorowy.

Zbyszek napisał(a):
Co do wzgórków, mogą być, byle z rozsądną trzciną, co by długo nie szukać rowka odwadniającego.
W tak pięknych okolicznościach przyrody niezwykle ważna, wręcz kluczowa jest właśnie odpowiednia długość trzciny-trawy, a dostęp i widoczność takowego rowka jest niezwykle porządana... na makiecie też ;)

A co do płaskości to okolice Białej Rawskiej faktycznie są płaskie niesamowicie, to samo jesli chodzi o szlak wąskotorowy-chyba juz nie używany przy drodze wyjazdowej z Iłży w kierunku Sandomierza. Tam szlak biegnący obok drogi jest wręcz w dołku: droga wyżej, płytki rów, za nim płasko i tory w lekkim zaglębieniu. Mimo, że podkarpacie nieopodal, tam ciągle jest jeszcze płasko. Na module nie ma dużych obszarów obok torów, poza tym na ogół rzeźba terenu bywa na tyle mało zróżnicowana na terenach nizinnych, do których jak mniemam nawiązał autor, że nie trzeba jej wyeksponować na tak małej przestrzeni.
Dla mnie okej tylko jakies krzaczorki by sie przydały i jakiegos życia dodać...
 

marekw111

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
#13
Re: Sprawiający radość, odpustowy szlak wąskotorowy.

:D Oj wy :| , rowy z trzciną tylko we łbie,ja np. lubię rowek bez chwastów normalnie niesamowite !!!! :oops: , ale może byśmy tak do rzeczy przeszli co?

Czemu jesteście tak niecierpliwi, kolego pokazał nam to co obecnie zrobił, założę się że krzaczyska też się pojawią na tej równinie i niewielkich wzgórkach i rowkach,spokojnie,dajcie chłopakowi trochę czasu, Pan Bóg nie stworzył świata w jeden dzień.
 

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#14
Re: Sprawiający radość, odpustowy szlak wąskotorowy.

Marku :) chwasty to rzecz jasna nie dopuszczalne, ale nam chodziło o taką.....
No pewnie, że Bozia też nie od razu stworzyła wszystko, dlatego czekamy na kolejne foty, po kolejnych etapach pracy :)
ps. byle szybko...bo fajnie sie zapowiada ;)
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#15
Re: Sprawiający radość, odpustowy szlak wąskotorowy.

Nemo, ode mnie masz odpust zupełny w temacie płaskich dech ;)
natomiast szkoda że robisz antyreklamę klubowej elektrosadzarce,
wygląda to jak trawa z rolki Fallera - takie coś jest OK w przypadku pastwiska,
a przytorowe nieużytki to przydało by się dłuższe trawy.
 
OP
OP
K

Kpt.Nemo

Gość
#16
Re: Sprawiający radość, odpustowy szlak wąskotorowy.

ciekma napisał(a):
Nemo, ode mnie masz odpust zupełny w temacie płaskich dech ;)
natomiast szkoda że robisz antyreklamę klubowej elektrosadzarce,
wygląda to jak trawa z rolki Fallera - takie coś jest OK w przypadku pastwiska,
a przytorowe nieużytki to przydało by się dłuższe trawy.
Prawda że fajnie wyszła mata elektrosadzona, prawdę mówiąc nie udawało mi się posadzić trawy Polaka o długości 4mm, kładła się jak pijany sołtys, będę walczył, obiecuję.
I kolory mimo że miałem różnego rodzaju trawy Polaka, zlały się psiekrwie prawie w jedno, najlepiej szło mi sadzenie trawy Fallera, wspomniana już gorzej, albo jam dupa, albo sadzarka już swoje przeszła.

Monsieur Gała, drewno wygina się nie po moczeniu w wodzie, lub formach zalanych wodą, jeno parowane w autoklawach w parze przegrzanej, nie napisałbym tego gdybym pacholęciem będąc, na wygnaniu nie pracował w stolarni pod Krasnymstawem (och jak dawno to było), gdzie cuda się robiło, a chodziło do "roboty" z buta 6 km, w mróz taki że ho,ho.
 

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#17
Re: Sprawiający radość, odpustowy szlak wąskotorowy.

Nemo,
to dziwne, ja mam sadzarkę od Ru...a i siałem trawkę ponad 1 cm nawet i nie kładła się, używałem trawek Noch. Maciek ma rację powinny być gdzieniegdzie takie wybujałe trawki i w dodatku wyblakłe, żółte, a niekiedy i brązowawe. Fajnym patentem jest na takiej dłuższej trawce zrobić jedno maźnięcie farbą pomaraźczową, po wyschnięciu wygląda jak takie kępki wrzosopodobnych roślinek. Może dosiej trochę czegoś dłuższego na ten dywan.
 
OP
OP
K

Kpt.Nemo

Gość
#18
Re: Sprawiający radość, odpustowy szlak wąskotorowy.

KAMAPI napisał(a):
ja mam sadzarkę od Ru...a
No i dobrze, a naszą nie zbudował Ru...s jeno Ra....s , ten pierwszy nie jest naszym towarzyszem klubowym, ten drugi był.
 

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#19
Re: Sprawiający radość, odpustowy szlak wąskotorowy.

klubowy towarzysz...,nie klubowy..., ważne żeby działała. Swoją droga piękna nomenklatura "towarzysz" :) już prawie zapomniałem że tak kiedyś mówiono.
 

keylan

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#20
Re: Sprawiający radość, odpustowy szlak wąskotorowy.

KAMAPI napisał(a):
Nemo,
to dziwne, ja mam sadzarkę od Ru...a i siałem trawkę ponad 1 cm nawet i nie kładła się, używałem trawek Noch. Maciek ma rację powinny być gdzieniegdzie takie wybujałe trawki i w dodatku wyblakłe, żółte, a niekiedy i brązowawe. Fajnym patentem jest na takiej dłuższej trawce zrobić jedno maźnięcie farbą pomaraźczową, po wyschnięciu wygląda jak takie kępki wrzosopodobnych roślinek. Może dosiej trochę czegoś dłuższego na ten dywan.
Jak chce się być realnym można też trawą i cieniowaniem pokazać obiekty archeologiczne pod ziemią, można poszukać archeologicznych fotek lotniczych i w tedy widać ładnie jak np nad fosą trawa jest wyższa i bardziej soczysta (zborze tylko wyższe) nad murami niższe i słabsze, więc jeśli mamy jakiś pagórek możemy użyć troszkę ciemniejszej trawki i usypać wokół ciemniejszy krąg fosy... z resztą robiąc zaorane pole też można to uwzględnić robiąc ciemniejsze lub jaśniejsze plamy. Myślę że sposób oglądania modułów przypomina troszkę "z lotu ptaka" więc takie rzeczy by mogły wzbogacić nawet prosty kawałek szlaku tylko z trawą, a obiektów archeo podziemnych jest sporo na samej lubelszczyźnie znamy ich ponad 10 000...
przepraszam za offtopa ale tak mi się przypomniało po 4 latach skończenia archeo-przygody.
 

Podobne wątki