• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[Moduły] Pierwsze kroki...

Tomek K

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
347 5 1
#41
Re: [Relacja] Pierwsze kroki...

Do Tp1 jest specjalny dekoder dźwiękowy z b.dobrym dźwiekiem sprzedawany przez PIKO Nr 56190, wymaga jednak normalnego dekodera Nr 56121. Ten dźwiękowy wpina się do normalnego. Oba są Uhlenbrocka. Oczywiście działają z MM ROCO. Mam i polecam
 
OP
OP
Iguanabrat

Iguanabrat

Aktywny użytkownik
Reakcje
259 23 5
#42
Re: [Relacja] Pierwsze kroki...

Bardzo dziekuje. Widze że warto korzystać z tego forum gdyż są ludzie chetni służyć radą.
Jeszcze tylko mam pytanko czy jest możliwość podłączenia generatora dymu do Tp1? czy ktoś próbował lub czy wie że jest taka możliwość i czy pikowski czy seuhte.
 
Reakcje
2 0 0
#43
Re: [Relacja] Pierwsze kroki...

Tomek K napisał(a):
Do Tp1 jest specjalny dekoder dźwiękowy z b.dobrym dźwiekiem sprzedawany przez PIKO Nr 56190, wymaga jednak normalnego dekodera Nr 56121. Ten dźwiękowy wpina się do normalnego. Oba są Uhlenbrocka. Oczywiście działają z MM ROCO. Mam i polecam
Koszt obu dekoderów ( dżwiek + jazda ) przekracza 500 zł. A za nieco ponad 400 można miec " dwa w jednym" , czyli dobrego ESU loksound'a.
 

WM-MODEL

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.730 14 0
#44
Re: [Relacja] Pierwsze kroki...

Faktycznie ktoś kupuje dekoder Piko za ponad 2 stówy , a taki moduł za 4 :?:
:shock: :shock: :shock:

2 pierwsze lepsze sznurki z PL:
http://www.modelmania.com.pl/index.php?cPath=212_511
http://www.toystore.pl/index.php?cPath= ... 633fe52b46

Przecież w tech chwili najlepszy dekoder "jazdy" Zimo MX630 to coś koło 140 zł, a cena modułu dźwiękowego Uhlenbrock'a czyli Dietz'a to maks. 250 zł. Oczywiście z dźwiękami do BR55, taki sam moduł, jak oferowany przez Piko :D
No i taki zestaw bije jakościowo te całe ESU na głowę :p
 
OP
OP
Iguanabrat

Iguanabrat

Aktywny użytkownik
Reakcje
259 23 5
#46
Re: [Relacja] Pierwsze kroki...

super. :LOL: A czy ktoś zapoda linka do sklepu w którym najlepiej jest je kupić?
I co z tym generatorem dymu da sie czy nie? starczy miejsca w takiej małej loko na to wszystko??
 
OP
OP
Iguanabrat

Iguanabrat

Aktywny użytkownik
Reakcje
259 23 5
#48
Re: [Relacja] Pierwsze kroki...

Czy w Polsce nie ma sklepu w którym mozna to kupić. Nie umiem czytać po czesku i nawet nie wiem jak to można zamówić. A przesyłka też pewnie będzie droższa.
Chyba wole zapłacić pare złotych wiecej niż coś popieprzyć w zamówieniu. A czy może bedzie możliwość zakupu w Poznaniu na Targach?Napewno bedą stoiska sklepów internetowych. W tamtym roku były.Nie orientuje sie ktoś?
 
OP
OP
Iguanabrat

Iguanabrat

Aktywny użytkownik
Reakcje
259 23 5
#50
Re: [Relacja] Pierwsze kroki...

czyli co lepsze Esu-czy piko.????
Co do pieniędzy to wole dać te 200 więcej ale mieć coś dobrego.
Wiele razy widziałem parowóz który wydaje dzwięk i daje dym z komina ale skąd mam wiedzieć co za dekoder ma w środku.
I w co wpinamy generator dymu czy jest to na instrukcji??
Pozdrawiam
 

WM-MODEL

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.730 14 0
#51
Re: [Relacja] Pierwsze kroki...

Iguanabrat napisał(a):
czyli co lepsze Esu-czy piko.????
Przede wszystkim, ten zestaw do Tp1 to nie jest Piko, a jak napisał Tomek K, są to produkty Uhlenbrock'a, dekoder art. nr 76420 http://www.uhlenbrock.de/germany/PRODUK ... /index.htm, moduł dźwiękowy art. nr 32100/400 http://www.uhlenbrock.de/germany/PRODUK ... /INDEX.HTM
A lepsze są oczywiście produkty Uhlebrock'a, zakładając oczywiście, że sprzedając je pod swoją marką, Piko nic w nich po drodze nie sp* :LOL:
 
OP
OP
Iguanabrat

Iguanabrat

Aktywny użytkownik
Reakcje
259 23 5
#53
Witam po kótkiej przerwie.
Chciałem pokazać dalsze postępy choć idzie to mozolnie to myśle że w dobrym kierunku.
Co do szopy dla mojej loko to nie wyszła i raczej pójdzie do kasacji.
W następnych fotach pokazuje co ostatnio wyskrobałem.
Nie ukrywam że co do składu węgla wzorowałem sie na Lewinie leskim.
Wiaty i kibelek na wzór ze SK.
 

Załączniki

OP
OP
Iguanabrat

Iguanabrat

Aktywny użytkownik
Reakcje
259 23 5
#57
Dziekuje za odpowiedzi.
Właśnie tę szope kupie,oglądałem twoje prace "rurka"wiec napewno znasz sie na rzeczy.Widać że jesteś profesionalistą.
Dzieki też "malizna"za słowa uznania,śledze też twoje dokonania i jetem pełen podziwu.
Już niebawem dodam foto skrzynki.Czekam na trwawke, szope i pare innych elementów.
 
OP
OP
Iguanabrat

Iguanabrat

Aktywny użytkownik
Reakcje
259 23 5
#58
Tak jak pisałem wyżej po malutku sobie działam.
Szopa gotowa choć jeszcze pare spraw do zrobienia , drzwi trzeba dokończyć troche rynny postarzeć i pare elementów.Myśle o tym by w późniejszym czasie wykończyć srodek gdyż dach nie jest zamontowany na stałę.
Nastepna relacja po zamontowaniu szopy na skrzynce.
Zieleń musi jeszcze poczekać
Pozdrawiam wszystkich.
 

Załączniki

OP
OP
Iguanabrat

Iguanabrat

Aktywny użytkownik
Reakcje
259 23 5
#59
Troszke czasu upłyneło od moich ostatnich relacji, ale nie oznacza to że nic sie nie działo.Czas na niewiele pozwala,jak jest czas to żona ze synkiem w domu i nie ma możliwości bo mały za bardzo rwie sie do pomocy :D
Wiec zaczne od tego ,że ;
Jest to stacja fikcyjna.
Nie odwzoruje żadnej realnej lecz staram sie aby wszystko w otoczeniu "miało ręce i nogi"Jest to moje pierwsze dzieło wiec wiem,że jeszcze dużo pracy przedemną.Skrzynki ukończone w 50-60% jak dla mnie.
Brakuje paru elementów,zieleni średniej z którą po mału walcze.
Robie na tyle ile mam możliwości. No i oczywiście ..kasa.. co chce sie przyłożyć to sie ukazuje wagonik ,albo parowozik.Rocznie moge przeznaczyć niewiele ponad 2.000 zł, a jak wiadomo to parowóz i dwa wagoniki i grosze zostaną...
Najważniejsze.Chciałbym podziękować Danielowi loko za rady co drzewek oraz sypania pyłu na makiete z czym mam jescze duży problem,zbyszkowi za kilka rad oraz wszystkim którzy na forum pokazują swoje wypociny oraz patenty.
 

Załączniki

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 26
Buduję makietę 2
Buduję makietę 31
Buduję makietę 22
Buduję makietę 53

Podobne wątki