• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[Moduły] Pierwsze kroki...

Reakcje
4 0 0
#22
Re: Pierwsze kroki...

Na przykładzie tej "SU16" to raczej Ci nikt nie pokaże gdzie ,ma być generator dymu bo ten model do tego nie jest przystosowany chyba że by ktoś go przerobił :)
 

JohnyTRS

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
291 1 0
#24
Re: Pierwsze kroki...

Iguanabrat napisał(a):
rozumiem że dekoder dzwieku,a gdzie podłączyc generator dymu? bo mam parowóz
Sprecyzuj, o jaki dekoder Ci w końcu chodzi! - wcześniej napisałeś po prostu dekoder, więc ja na zdjeciach pokozałem Tobie miejsce, gdzie zamontować dekoder cyfrowy, a nie dźwięku.

Co do dźwiękowego to ja kompletnie nie wiem.

O zamontowaniu generatora dymu pisali w KMiD nr 2-3 (25) / 2007 na stronach 80-83.
 

EVB420 12

Aktywny użytkownik
BGM
Reakcje
878 1 0
#25
Re: Pierwsze kroki...

JohnyTRS napisał(a):
Sprecyzuj, o jaki dekoder Ci w końcu chodzi! - wcześniej napisałeś po prostu dekoder, więc ja na zdjeciach pokozałem Tobie miejsce, gdzie zamontować dekoder cyfrowy, a nie dźwięku.
Montaż dekodera dźwiękowego niczym się nie różni, bo i ten i ten raczej ma gniazdo
:? (no chyba, że mówimy o wersji do wlutowania, z kabelkami, ale to osobny, temat; zakładamy, że lok ma gniazdo dekodera). Dekoder dźwiękowy pod względem montażu różni się tylko tym, że musimy znaleźć odpowiednie miejsce dla głośnika (po to, aby dźwięk był odpowiedniej głośności i jakości) i go przymocować.

A co do generatora dymu to zależy od tego, do jakiego kopciucha chcesz go założyć, bo niektóre loki są już przystosowane do tego typu dodatków, a w niektórych to albo nie ma sensu (brak miejsca), albo trzeba samemu zrobić miejsce.

P.S. Domyślam się, że zamierzasz zastowsować wytwornicę dymu firmy Sehute, i tu jest też taka sprawa, że dym z tych generatorów nie jest zbyt realistyczny, więc wcześniej polecałbym zobaczenie jak to wygląda (np. na youtube). No, chyba, że już kupiłeś ;)
 

Qba

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#26
Re: Pierwsze kroki...

A jak mam takie gniazdo w lokomotywie i chce zamontować normalny dekoder taki żeby lokomotywę analogową zamienić w DCC to go tam wpinam i programuje??

Który dekoder jest najlepszy i gdzie można je kupić??

Acha gdzie można się dowiedzieć jak programować dekodery są do tego jakieś poradniki??

Pozdrawiam

Qba
 
OP
OP
Iguanabrat

Iguanabrat

Aktywny użytkownik
Reakcje
259 23 5
#27
Re: Pierwsze kroki...

Stacje kupiłem jest to model Kraków -spatynowany,papa na dachu,firanki w oknach i oświetlenie.
Co do dekodera to chodziło mi oczywiście o dzwiekowy. Wszystko już wiem,tylko pod co podpiąć tą wytwornice dymu. Jeszcze jej nie kupiłem ale myślałem o Sehute. Jeżeli ktoś poleca mi lepszą to prosze napisać czy takie są.Wiem że tylko są Piko ale nie sądze by były lepsze. Zabawa w tworzenie wytwornicy własnej produkcji odpada gdyż jestem but z elektrycznych spraw.
Z góry dziękuje za pomoc.
 

JohnyTRS

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
291 1 0
#30
Re: Pierwsze kroki...

Mógłbyś wstawić zdjęcie dacu wagonu krytego ?- bo chyba nie jest spatynowany.

Lokomotywownia - te naklejane imitacje konstrukcji drewnianej na cegły - źle, a newet bardzo źle wygląda. Na murze pruskim wypełnienie jest na jednej powierzchni z belkami - nie ma zagłębień. Jeżeli już chcesz mieć mur pruski w tym depo to zastosuj cieniutkie paski, ale to bardzo cieniutkie.

A co do węglarki - mnie się podoba :D Ale ;) dobry efekt psuje ten węgiel - błyszczy się.
 

tkarkady

Aktywny użytkownik
Reakcje
744 0 0
#31
Re: Pierwsze kroki...

Z patynowaniem wydaje mi się że idziesz w dobrym kierunku , chociaż może ten zakryty wagon ma boczne ściany zbyt brudne od "mąki" , jakby od 30 lat deszcz nie padał. Natomiast dach tego wagonu jest niemal idealnie czysty , to ze sobą nie gra.
Węglarka bardziej mi się podoba , ale białe napisy są zbyt widoczne i czyste na tle mocno przybrudzonych burt , jeżeli mają takie być to powinne być naniesione na łatę z farby antykorozyjnej np.czerwonej tlenkowej , tak to wygląda w naturze , albo powinne być słabiej widoczne.
Natomiast węgiel jak dla mnie jest OK , twój wygląda na tzw. kęsy a te w słońcu się błyszczą , matowy i opylony jest węgiel po przeróbce , orzech , groszek .
Zrób pryzmę trochę wyższą i ochlap ją lekko wapnem albo jakąś białą farbą , będzie jeszcze lepiej.
 
OP
OP
Iguanabrat

Iguanabrat

Aktywny użytkownik
Reakcje
259 23 5
#32
Re: Pierwsze kroki...

Dach jeszcze nie jest spatynowany to fakt. Próbowałem ale troche nie wyszło.Bede walczył dalej.
Z jedną stroną wagonu troche przesadziłem ale to farby akrylowe wiec da sie zmyć i poprawić.
Co do lokomotywowni to środki bedą wypełnione gęstą emulsją a formir zeszlifowany. Właściwie już połowa zrobiona ale foto dopiero zrobie w środe. Naprawde ładnie wygląda.

Węglarka ma prawdziwy wegiel, przesiany i doskalowany zrobie też w środe foto i dodam sam nie wierze że tak mi wyszło. To mój drugi wagonik wydaje mi sie że przy 10 bedzie już prawie dobrze.
Kolejna bedzie ta loko czuje że to bedzie trudne zadanie , na razie oglądam dużo foto żeby wiedzieć co i jak.Tani model wiec można poświęcić na nauke.
 

Załączniki

OP
OP
Iguanabrat

Iguanabrat

Aktywny użytkownik
Reakcje
259 23 5
#34
Re: [Relacja] Pierwsze kroki...

Prosze o pomoc.
Jaki dekoder zastosować (dzwiękowy) do parowozu Tp 1. j/w na zdjeciu i jaki generator dymu.To samo interesuje mnie do Ty5 .
Mam centralke Roco.
 

Oskar

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#36
Re: [Relacja] Pierwsze kroki...

Chyba bym nie wpadł na to by z tą lokomotywownią Piko zrobić coś takiego.
Mam taką samą, zastanawiałem się jak by tutaj dodać więcej detali. Zrobiłem tylko patyne:

http://oskar256.republika.pl//first/slides/O%20453.jpg

Ciekawe jaki będzie efekt końcowy. Jakim klejem mocujesz drewno do plastiku? Wypełnienie to gładź gipsowa czy coś innego?
 
OP
OP
Iguanabrat

Iguanabrat

Aktywny użytkownik
Reakcje
259 23 5
#37
Re: [Relacja] Pierwsze kroki...

Esu ale jaki model i gdzie najlepiej kupić?najlepiej jakby to było przez internet.
Co do lokomotywowni to klej musi być taki który skleja drewni i plastik. Polimerowy u mnie trzyma jak należy.Próbowałem też wikol.Ale do plastiku nie za bardzo.
Wypełnienie to gęsta emulsja.Wlewam do pojemniczka zostawiam otwarte i jak wyparuje troche wody robi sie gęsta.Pedzelek i delikatnie nakładam.Gips odpadnie- gwarantuje.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 26
Buduję makietę 2
Buduję makietę 31
Buduję makietę 22
Buduję makietę 53

Podobne wątki