• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[Moduły] Pierwsze kroki...

Iguanabrat

Aktywny użytkownik
Reakcje
259 23 5
#1
Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Jestem tutaj nowy wiec nie chce zaśmiecać wątków ale mysle że znajdą sie osoby które bedą służyć radą.Zimą ubiegłego roku zacząłem swoje pierwsze moduły. Skrzynki zamówiłem przez allegro,gdyż nie miałem odpowiedniego sprzetu aby je wykonać.Przez dwa miesiące walczyłem małymi krokami metodą prób i błedów oraz przy pomocy różnych forum by zdobyć lepszą wiedze. Niestety pracuje w budowlance wiec wiosną musiałem przystopować.Aktualnie zbliża sie zima wiec znów zaczynam działać.
Prosze o kilka rad lub pokierowanie mnie do odpowiednich wątków.
jakie zastosować dekodery do loko mając mysz i zasilanie rokowskie oraz generator dymu w parowozie.
Potrzebuje dokładnego opisu jak doprowadzić prąd do napedów podzwrotnicowych mam 7 sztuk i mam z tym problem.
Na razie te podstawowe dla nie których smieszne pytania lecz dla mnie to czrna magia.Nigdzie nie moge znaleźć dokładnych opisów.
Prosze o pomoc
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.944 15 2
#3
Re: Pierwsze kroki...

do loków ja bynajmniej wkładam dekodery esu.
i shemat mam nadzieje ,że się nie pomyliłem :D
 

Załączniki

OP
OP
Iguanabrat

Iguanabrat

Aktywny użytkownik
Reakcje
259 23 5
#5
Re: Pierwsze kroki...

Dziękuje za zainteresowanie i odpowiedz.
Jeszcze jedno czy naped musi mieć osobne zasilanie czy połączyć go mozna z zasilaniem z torów??
I czy mozna pod ten dekoder podpiąć generator dymu bo z tego co wiem do Ty 5 można go zainstalować
 
K

Kpt.Nemo

Gość
#6
Re: Pierwsze kroki...

Iguanabrat napisał(a):
Zimą ubiegłego roku zacząłem swoje pierwsze moduły. .Przez dwa miesiące walczyłem małymi krokami metodą prób i błedów oraz przy pomocy różnych forum by zdobyć lepszą wiedze.

Pokaż nam pierwsze swoje moduły.
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.944 15 2
#7
Re: Pierwsze kroki...

Jeśli jesteś w dcc to proponuje osobne zasilanie napędów. z szyn możesz sobie podprowadzić przewody do dekodera użądzeń
 
OP
OP
Iguanabrat

Iguanabrat

Aktywny użytkownik
Reakcje
259 23 5
#10
Re: Pierwsze kroki...

Nie potrafie za bardzo wysłać ponieważ mam problemy z paintem nie umiem go obsługiwać a format zdjęć wciąż za duży.Ale teraz powinno być lepiej.W przyszły wekend powalcze z aparatem, jedno co moge powiedzieć to że dechy są gołe ale mam już trawki tylko trzeba je bedzie sadzić,stacja gotowa ,peron i tory z napedami które musze jeszcze podłączyc do zasilania, zima tuż tuż, czasu bedzie sporo
 

Załączniki

EVB420 12

Aktywny użytkownik
BGM
Reakcje
878 1 0
#13
Re: Pierwsze kroki...

Mam 3 pytania:
1.Jakie rozjazdy zastosowałeś, bo na zdjęciu wyglądają, jakby miały strasznie duży kąt?
2. Czy mógłbyś przedstawić schematyczny plan stacji?
3. Czy Twoje moduły będą zakończone profilem przejściowym, czy może są to moduły przeznaczone tylko do użytku "domowego" (bez możliwości uczestnictwa w spotkaniach)?
 

xendx

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#14
Re: Pierwsze kroki...

Iguanabrat napisał(a):
nie umiem obsługiwać painta i prze to wychodzą takie rzeczy j/w
Jak otworzysz zdjęcie w Paint'cie to w zakładce "obrazy" jest opcja "Rozciągnij/pochyl"
W okienku które wyskoczy wpisz wartość np.:
50 - przy rozciąganiu w poziomie i tą samą wartość przy rozciąganiu w pionie
Przy "pochylanie" nic nie wpisujesz
(wartość w obydwu polach przy rozciąganiu dobierasz sobie sam gdyż nie wiem w jakiej rozdzielczości masz zdjęcia i do jakiej rozdzielczości chcesz je pomniejszyć)
 
Reakcje
4 0 0
#15
Re: Pierwsze kroki...

PhotoFiltre Studio sobie ściągnij mało zajmuje i jest bardzo dobry do obróbki zdjęć Jak go juz Będziesz miał to wchodzisz na zakładkę OBRAZEK i następnie z tego co się wysunie ROZMIAR OBRAZKA zmieniasz tylko górną opcje na np: 1100mp a dół sam się dostosuje tak by było wszystko wprost proporcjonalnie i jest git.
 
OP
OP
Iguanabrat

Iguanabrat

Aktywny użytkownik
Reakcje
259 23 5
#16
Re: Pierwsze kroki...

1. Rozjazdy to Tiling 15 stopni całe torowisko jest oparte na fleksach roco, choć wrzuciłem też na tory boczne Piko ale niewiele
2.Rysunku nie moge znaleźć, jak znajde to wrzuce.
3.profil przejsciowy jest nie pamietam tylko czy to LL czy fremo ale wygląda tak i jest na pierwszej i ostatniej skrzynce.
 

Załączniki

JohnyTRS

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
291 1 0
#20
Re: Pierwsze kroki...

Po pierwsze musisz się upewnić, czy do lokomotywy da się zamontować dekoder to znaczy czy ma odpowiednie gniazdo na dekoder, poniżej przykład. Potem zakupiony dekoder trzeba wpiąć w to gniazdo, a następnie go zaprogramować, ale o tym musi Ci napisać ktoś inny, ponieważ ja jeżdzę w analogu.
 

Załączniki

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 26
Buduję makietę 2
Buduję makietę 31
Buduję makietę 22
Buduję makietę 53

Podobne wątki