• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[Moduły] Pierwsze kroki...

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#61
Iguanabracie, zarypiaszcze masz ławeczki i śmietniki przy stacji!!! Czyja to trawionka? Gdzie takie można nabyć? Poza tym widać, że trochę pracy jeszcze przed Tobą, ale widać też, że masz oko i umiesz już dużo. Jest coraz ładniej, a mnie powaliła precyzja i realizm malowania cegiełek na szopie; na tej fotce z tablicą "dyrekcja". Bardzo ładnie to tam wygląda!
 
OP
OP
Iguanabrat

Iguanabrat

Aktywny użytkownik
Reakcje
259 23 5
#62
KAMAPI napisał(a):
Iguanabracie, zarypiaszcze masz ławeczki i śmietniki przy stacji!!! Czyja to trawionka? Gdzie takie można nabyć? Poza tym widać, że trochę pracy jeszcze przed Tobą, ale widać też, że masz oko i umiesz już dużo. Jest coraz ładniej, a mnie powaliła precyzja i realizm malowania cegiełek na szopie; na tej fotce z tablicą "dyrekcja". Bardzo ładnie to tam wygląda!
Jeżeli nie doszło na pw to jest tu http://www.eaos.pl/
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#63
Bardzo fajnie. Listki to Noch, Polak, czy jeszcze coś innego?
Czy budynki mają jakieś wyposażenie wnętrza, czy raczej sobie to darujesz?
Niestety kolejowa architektura ceglana Auhagena jest dosyć uboga, nowości zbyt
wielu nie ma. Szkoda, bo przydałby się jakiś wiadukt inne budynki ceglane.
 
OP
OP
Iguanabrat

Iguanabrat

Aktywny użytkownik
Reakcje
259 23 5
#64
Listki są Polaka na większości drzew grube, na mniejszych średnie, krzaczki będą miały też średnie, większość już zrobiona tylko trzeba zainstalować na skrzynkach.Robie na lakier samochodowy w spreyu,tak mi podpowiedział daniel loko trzyma bardzo mocno,część na lakier matowy który jest ciężko dostępny i drogi a część na lakier połysk który jest tańszy i łatwiej dostępny,różnica niewielka niektóre listki troche błyszczą ale naprawde delikatnie.
Wyposażenie będzie tylko w nastawni i szopie ,częsciowo w nastawni już coś stoi.Reszte daruje jedynie oświetlenie w stacji ,nastawni i domku wiejskim.
Wiecej budynków na tych skrzynkach raczej nie planuje jedynie małe szopy,jakiś magazynek i nawęglanie.
Jak skoncze skrzynki to następne trzy bedą tylko kawałkiem szlaku,może gdzieś tam postawie z boku jakiś budyneczek,mostek, itp i od tego powinienem zacząć,jako początkujący,a nie budować stacyjke która ciągnie sie w nieskończoność.
 

Załączniki

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
#65
Ława nastawcza z dźwigniami i aparat blokowy powinny być na środku, tak, by był dostęp od tyłu i z boków. Nigdy nie stoi to tuż przy ścianie. Poza tym, za ławą i aparatem blokowym brakuje skrzyni zależności. Biurko postawiłbym równolegle do ściany, nie prostopadle.
 

Skalpel

Użytkownik
Reakcje
5 0 0
#66
Witam , tez walczę z tą nastawnią - kolega Andrzej ma rację - proponuje pozmieniać ustawienie wewnątrz. Kabelek od oświetlenia zamaskuj , albo lepiej puść po drugiej stronie - żarówka powinna być na środku bo będzie nie równo oświetlać wnętrze - uwaga dach ma duzo szpar na łączeniu i będzie prześwitywać :-(

Zobacz jak u mnie wyszlo - może coś Ci to pomoże :)

http://www.forum.martel.pl/viewtopic.ph ... c&start=80

Pozdrawiam serdecznie Piotrek
 
OP
OP
Iguanabrat

Iguanabrat

Aktywny użytkownik
Reakcje
259 23 5
#67
Chciałem dobrze...ale sie nie znam,widze że będzie trzeba zrobić przemeblowanie.Zarówka miała być zasłonięta piecem kaflowym którego jeszcze nie ma.
A co do Twojej nastawni to dokładnie śledziłem i jest naprawde super.Taki poziom to narazie mi się marzy.I te deski na podłodze...Ale wciąż Ciekawi mnie ten korytarzyk,ogólnie to fajnie wygląda ale to aż trzy pary drzwi.Dużo troche.
Mam do Ciebie przy okazji pytanko z czego jest siano na twoim wozie,próbowałem ze słomy Polaka 4,5 ale wygląda fatalnie.
 

Skalpel

Użytkownik
Reakcje
5 0 0
#68
Cześć - deski na podłodze spróbuj wykonać - to banalne - tekturka z której zrobiłem podłogę 2mm - wyciśnięta długopisem przy linijce i następnie pomalowana na matowym Humbrolem - kolor jak na fotce i wklejona. Sianko to trawka polaka 5 mm - niestety nie pamiętam numeru. Jesli mam jeszcze opakownie to odpiszę :) Korytarzyk pełni u mnie role Twojego pieca kaflowego - skrywa kabelek do diodki :). Gdzie zauważyłeś trzy pary drzwi ?

Pozdrawiam Piotrek
 
OP
OP
Iguanabrat

Iguanabrat

Aktywny użytkownik
Reakcje
259 23 5
#70
Dzięki za info. Musze kupić bo mam 4,5 i dlatego wydaje mi sie że za krótkie to sianko.Te deski to już sobie chyba odpuszcze ale zobaczymy jak czas pozwoli.A co do twoich drzwi to wiem że nie ma do budynku głównego ale wygląda jakby pierwsze były "bo są" do przybudówki,potem drugie do głównego budynku ,(ich tam nie ma)a trzecie do pomieszczenia.z korytarzyka.To widać jak tylko nie ma dachu.Ogólnie to ściana nośna, wiec można wyobrazić sobie że od werandy do drzwi jest taki korytarz, a jest tam podciąg.
To sianko czymś kleiłeś na tym wozie czy tylko upchałeś.Bo wikol mi troche za mocno świeci,i za bardzo to sie zbija.
 
Reakcje
1.731 13 0
#71
Wszelkiego rodzaju sianka w rodzaju stogów, strzech i siana upchanego na wozie dobrze się "ubija i klei na kontaktowy klej w spray-u Noch lub UHU.(trzeba uważać tylko na palce ,bo lepi się niemiłosiernie) :D
 

Skalpel

Użytkownik
Reakcje
5 0 0
#72
Witajcie - sianko kleiłem na rozcieńczony wikol - tak samo rzcieńczony jak do torów czyli woda wikolowa. Klei znakomicie i jeszcze można potem lekko modyfikować ułożenie sianka bo nie jest to kamień :).

Z desek nie rezygnuj - jeśli masz zamiar poprzestawiać wnętrze to i tak będziesz musiał zrobic nową podłogę , tymbardziej że oryginalna tekturka jest za mała i trzeba wyciąć nową. :)

Warto się postarać bo to bardzo ładny model :)

Pozdrawiam Piotrek
 
OP
OP
Iguanabrat

Iguanabrat

Aktywny użytkownik
Reakcje
259 23 5
#73
Miałem dziś chwile i pomału robie wyposażenie szopy dla loka,nastawnia troche poczeka musze mieć przynajmniej dzień żeby w niej podziałac.
Najwięcej mnie boli to że gołym okiem mniej idzie dostrzec niż pokazuje aparat....
Ten klej trzeba jakoś spatynować gołym okiem nic nie widać a wzrok mam dobry...
 

Załączniki

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#76
Iguanabrat napisał(a):
Miałem dziś chwile i pomału robie wyposażenie szopy dla loka,nastawnia troche poczeka musze mieć przynajmniej dzień żeby w niej podziałac.
Najwięcej mnie boli to że gołym okiem mniej idzie dostrzec niż pokazuje aparat....
Ten klej trzeba jakoś spatynować gołym okiem nic nie widać a wzrok mam dobry...
Zboczeniec? :twisted: Co ty chcesz patynować? Rupiecie na warsztacie same się spatynują kurzem, a okna w parowozowni troszkę przybrudzisz i z tej odległości z biedą będzie widać co tam jest.
Rewelka :) Aż mnie korci by u siebie też zastosować ten budynek, tylko nie chcę przedobrzyć/przegracić.
 

tkarkady

Aktywny użytkownik
Reakcje
744 0 0
#77
Twoje budynki są bardzo ładne , widać że włożyłeś w nie sporo pracy 8) uważam że brakuje im z zewnątrz trochę patynki . Zainwestuj w suche pastele Koh I Noor , wydatek naprawdę niewielki a możliwości ogromne . Szczególnie polecam zastawy odcieni szarości i brązu .
Z żarówką w nastawni zacznij od początku bo ta żarówka na sterczących z podłogi i zbyt grubych przewodach to nie jest dobry pomysł , zrób wysięgnik nad biurkiem pod samym sufitem i tam zamocuj żarówkę . Oświetlenie w nastawni raczej powinno być słabe .
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 26
Buduję makietę 2
Buduję makietę 31
Buduję makietę 22
Buduję makietę 53

Podobne wątki