• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[Moduły] Moje założenie makietowe...

OP
OP
Zbyszek

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
Mój najnowszy nabytek z manufaktury SAW Model. Nazwisko zobowiązuje.;), ale nie to jest tematyką postu. Ten bruk, a raczej jego podbarwienie nie daje mi spokoju....próbuję dalej.
 

Załączniki

TOM94

Aktywny użytkownik
Reakcje
45 0 0
Bardzo ładna! Dla mnie ta kostka sprawia wrażenie właśnie granitowej, ale przetartej. Nie bardzo chyba jest "kredowa" :confused:
 
Reakcje
1.731 13 0
Do farby Faller( betonowej) , do danej, wybranej porcji, dodaj 1/10 ( czyli kapinkę czarnej farby akrylowej i żółtej akrylowej lub troszkę pigmentu rdzawego _ ale szczyptę tylko)... i wymieszaj porządnie i pomaluj kostkę .
Następnie pozostałą , daną, wybraną wcześniej niezabarwioną część farby, lekko rozcieńcz wodą i w miarę cienkim, mięciutkim pędzlem, postaraj się pocieniować kostkę("dziobiąc kostkę pędzlem") - poczekaj aż wyschnie i potraktuj całość pigmentem jasno , i ciemno szarym, po czym gdzie nie gdzie miejscami "wciśnij" między kostki troszkę pudru czarnego i rozprowadź znów ciemnoszarym ....:)
Powinno wyjść to, o co chodzi.:D
 

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.287 247 30
Jest bardzo fajnie ,wysoki poziom .
Mnie tylko brakuje jakiegoś tła na pionowej sklejce, jakaś fotka lub malowidło było by wskazane.
Ale na jednej skrzyni kolego to nie stawaj ,dawaj następne !!!!!!!!!!
 
OP
OP
Zbyszek

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
Na razie to opakowałem, by się nie kurzyło i grzmotłem do góry na meblościankę. Jakieś przesilenie nastąpiło i za bardzo nie chce mi się tego ciągnąć.
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
515 21 0
Na razie to opakowałem, by się nie kurzyło i grzmotłem do góry na meblościankę. Jakieś przesilenie nastąpiło i za bardzo nie chce mi się tego ciągnąć.
Szkoda. Przejrzałem cały watek od początku, i muszę stwierdzić, ze pod względem zadrzewienia i zazielenienia makiet to jesteś w 1 piątce w tym kraju. Pomysł z przesuwnica i odstawionym taborem na ostatnim torze też był genialny [poza jedna uwagą], dokładnie klimat do końca lat 80tych, gdy spotykało się często takie romantyczne odstawki w zakątkach stacji. Samo wykonanie odstawek też wspaniałe.
 

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.347 10 0
Udało mi się namówić Zbyszka żeby zaprezentował swoje skrzynki na wystawie Toruńskiej Makiety Modułowej. Która odbyła się w zeszły weekend. Na zdjęciach robią wrażenie a na żywo wyglądają jeszcze lepiej.
DSC_3904 (Kopiowanie).JPG
 

Załączniki

LUKASZdiy

Aktywny użytkownik
Reakcje
4 0 0
Wiedziałem, że to gdzieś widziałem a ja debil nie skojażyłem....

Zb yszu z tym znudzeniem się nie przejmuj ja miałem to samo, lato przeleżałem pod samochodami, na zlotach, i ścigając się RC na rally crosie...ale idzie zima i praca ruszyła z kopyta jak szalona
 
OP
OP
Zbyszek

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
Dzięki Maciek za wstawienie zdjęć. Sprawiłem tą wystawą chłopakom więcej kłopotu, niż to warte. Był to jednorazowy wybryk. Teraz jak coś przywiozę, to już jako pełny uczestnik od A do Z i skrzynki będą z nogami.
 
OP
OP
Zbyszek

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
Wątek zdechł i budowa makiety w tej formie nie będzie już kontynuowana, wiosną jak się ociepli ruszam z nowym projektem, który jest na razie w 2D i o którym mówiłem tylko kilku osobom. Tego trupka już nie będę reanimował, muszę z tej skrzynki odzyskać, co tylko się da, tzn. zieleń łącznie z trawą, szpeja Weinerta i inne elementy.
W końcu pomalowałem sobie krzyże św. Andrzeja i osadziłem na małej dioramce.
Pozdrawiam świątecznie i noworocznie.
an.jpg
 

Podobne wątki