• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[Moduły] Moje założenie makietowe...

projectps

Użytkownik
H0e
Reakcje
72 0 1
Zbyszku - na zdjęciu TMM2.jpg (post z 05-11-2009) masz taki ładny magazynek z "muru pruskiego". Co to za jeden - jeżeli już o tym pisałeś to gdzie bo nie umiałem doczytać?
 

DB H0

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
malizna napisał(a):
Właściwie to koniec robót modelarskich w roku 2009,
Zbyszku, nie wytrzymasz bez dłubania do nowego roku :D ,a poza tym skąd będziemy brać przykłady ...
:idea: Będzie testował przejezdność szlaku, aby na święta, przed rodziną wszystko wypadło pomyślnie
 
OP
OP
Zbyszek

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
Co ja mam Ci napisać?
Wszystko jest opisane w wątku, poszukaj takie zagadnienia: trawa elektrostatyczna, trawa polaka, elektrosadzarka. Uprzedzając pytanie, w trawę zaopatruję się u dilera na Śląsku.
Ksywa Jaga ;)
 

ogest

Użytkownik
Producent
Reakcje
28 0 0
Zbyszek napisał(a):
Co ja mam Ci napisać?
Wszystko jest opisane w wątku, poszukaj takie zagadnienia: trawa elektrostatyczna, trawa polaka, elektrosadzarka. Uprzedzając pytanie, w trawę zaopatruję się u dilera na Śląsku.
Ksywa Jaga ;)
OT:
Gdzie go można spotkać? :D dużo taniej :?:
 
OP
OP
Zbyszek

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
Skończył się urlop ;) , można wrócić do hobby.
Rozpocząłem budowę przejazdu na przystanku Olszyny. Przejazd na drodze brukowanej, z podkładów staroużytecznych , a jakże.
Dzisiaj mała relacja z początku budowy. Trzy etapy: bejcowanie czarną bejcą nitro, ''rysowanie'' szczotką stalową, pierwsze brudzenie.
Jutro dalsza patyna toru.
C.D.N.
 

Załączniki

A_Tox

Użytkownik
SKMK
Reakcje
0 0 0
Sądzę, że nie...mityczna przydatność zapałek w modelarstwie jest mocno przesadzona... ;)
Są:
- krzywe i pokręcone - trzeba godzinami wybierać te, które mogą się nadać
- łupią się
- mają "nieco" przeskalowane słoje
Lepszym rozwiązaniem jest fornir lub balsa, która ma wyraźnie drobniejsze słoje.
Zapałki najlepiej pozują na zdjęciach WM-MODELa jako odnośnik.

Sam jestem ciekaw z czego są zrobione te staroużyteczne podkłady.
 
OP
OP
Zbyszek

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
Podkłady są zrobione z listewki 2x3mm, sosnowej. Środkowe, po sklejeniu pięciu do kupy, muszą być zeszlifowane do 14mm dla swobodnego przejścia taboru. Należy jeszcze zaznaczyć, by wydłutować wszystkie łapki trzymające szyny,by jezdnia weszła poniżej szyny.
Sosna w sumie ciężko się barwi, dopiero dziś po pomalowaniu rzadką farbą olejną-artystyczną jakoś to się prezentuje.
Zapałki z reguły się robi z drewna topolowego i ono w sumie jest bardzo dobre do barwienia.
Jednak, by zrobić takie listewki nie pozostaje nic innego jak uciąć na pile tarczowej płaty 2mm z deski, z małym hakiem na obróbkę szlifowaniem. Peron sciankę ma zrobioną właśnie z topoli.
 

Załączniki

Podobne wątki