• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[Moduły] Moje założenie makietowe...

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.287 247 30
ten ,kto odkryje sposób konserwacji mchów na podobieństwo technik skandynawskich zrobi furorę ,
moje chrobotki 7-10 letnie przez nich konserwowane są ciągle miękkie i soczysto zielone .
 

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.287 247 30
krótko ,mech jak i chrobot się wysusza na zicher i rozsypuje na popiół, mój konserwowany przez vikingów jest po 7-10 latach miękki ,soczysty i ma taki kolor jaki był na początku.
 

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
Przytulia też powinna rozsypać się w pył po dwóch dniach, ale wykąpana za życia w glicerynie po dwóch latach jest nadal miękka.
Co do koloru chrobotka - jeśli ma inny niż szaro-zielonkawy to nie jest naturalny. Barwniki są prawie niezniszczalne w porównaniu do chlorofilu.
Dlatego suszone rosliny z czasem robią się słomkowe.
 
OP
OP
Zbyszek

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
Przytulię potraktowałem próbnie gliceryną i od biedy daje radę, podobnie komosę, tylko jest jedno DUŻE ale.
Pomieszałem glicerynę z bejcą spirytusową, nic to nie dało, komosa zrobiła się słomkowo-żółta. Przez 3 lata leżała w kartonie i cały czas była tłusta, gumowata. Wikol się tego nie imał, aż w końcu wylądowała w śmietniku.
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
515 21 0
Wątek zdechł i budowa makiety w tej formie nie będzie już kontynuowana, wiosną jak się ociepli ruszam z nowym projektem, który jest na razie w 2D i o którym mówiłem tylko kilku osobom. Tego trupka już nie będę reanimował, muszę z tej skrzynki odzyskać, co tylko się da, tzn. zieleń łącznie z trawą, szpeja Weinerta i inne elementy.
Ejj . nie zamierzasz chyba zdemontować tego prześlicznego modułu z przystankiem. chyba znajdą się chętni, by go kupić za odpowiednią cenę !!!
Pozdrawiam i życzę owocnej pracy przy nowym założeniu w 2015 roku.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Zbyszek

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
Dostałem ukresu, normalnie porażka:(, mam na dzieje, że na makiecie, w scenerii tłuczniowo-zielskowej nie będzie się to malowanie rzucać w oczy.
ukres.jpg

DSC_0942.JPG
 

Podobne wątki