• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[Moduły] Moja odpustowa przejściówka.

OP
OP
K

Kpt.Nemo

Gość
#41
Sello napisał(a):
Kapitanie, Młody i Czesławie może wpadniecie ze swoimi wąskimi torami w kwietniu do nas na imprezkę przetestować wasz "system ? ;)
A czy Wasza impreza ma coś wspólnego z warsztatami modelarskimi które też podobno mają byc w kwietniu.
A jeśli nie ma to może warto je połączyć.
 
OP
OP
K

Kpt.Nemo

Gość
#44
W oczekiwaniu na wizytę u KM powstaje powoli łuk a w zasadzie łuczek, oraz profilek powstał oparty na fremowskim.
Niestety rowiska jednak są duże i nie podobają mi się wcale, ale się poświęcę dla dobra większości.
Następne segmenty będą już proste, co znacznie ułatwi ich budowę.

A i Monsieur moderator mógłby zrobić porządek i usunąć nic nie wnoszące wpisy.
 

Załączniki

OP
OP
K

Kpt.Nemo

Gość
#45
Coby nie było żem leń, dokończyłem łuczek, położyłem tor, oraz złożyłem bez wierzchu skrzyneczki dwie, na zdjęciu jedna jest.
I omyliłem się w kalkulacji, co skutkuje koniecznością zbudowania jeszcze jednego segmentu, się zrobi, w sumie będzie łuk i 280 szlaku.
 

Załączniki

OP
OP
K

Kpt.Nemo

Gość
#47
gbbsoft napisał(a):
Kpt.Nemo napisał(a):
I omyliłem się w kalkulacji
a w którym miejscu?
Narysowałem sobie na papierku kształ segmentów, i wyciąłem profile o niewłaściwych wysokościach,(taki szałaput jestem) moja linia w środkowej części ździebko się wznosi ponieważ że będzie tam.... na razie cicho sza, potem "wije się zakosami w dół" coby profile nie zmarniały, się zbuduje jeszcze jeden.
 

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.184 8 0
#48
I omyliłem się w kalkulacji, co skutkuje koniecznością zbudowania jeszcze jednego segmentu
Nie pomyśl, że źle Ci życzę - ale cieszę się z tego :D
Przynajmniej więcej szlaku będzie. Teraz tylko czekać, aż Misiek zacznie wklejać fotki z postępu prac nad swoimi skrzynkami.

Wychodzi, że tylko ja nie "grzebię" przy skrzynkach ;)
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.992 140 0
#49
ja to nieprędko - nie jestem fanem dodawania zdjęcia po każdym dodaniu kamyczka
stan surowy jaki jest każdy wie ;-)

poza tym chwilowo zacząłem inny projekTT :) (miał być równoległy z H0e)
i jeszcze mi wczoraj doszła seria dekoderów w N do wlutowania ;-)
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.992 140 0
#51
czeka na przeprowadzkę, gdzie będzie więcej lebensraumu, żeby skrzynki rozłożyć i dlubać spokojnie bez ingerencji kota czy innych szkodników domowych
 

Twardy

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#52
Misiek napisał(a):
żeby skrzynki rozłożyć i dlubać spokojnie bez ingerencji kota
aaa rozumiem http://www.cosgan.de/images/midi/froehlich/h150.gif
Kot zna się na rzeczy i tylko przy eNkowych modułach grzebie a inne olewa http://www.cosgan.de/images/midi/froehlich/d055.gif
 
OP
OP
K

Kpt.Nemo

Gość
#55
Dziś podczas pięciogodzinnego seansu ze szlifierką, zakończyłem prace stolarskie, na jednym segmencie nie ma jeszcze toru, drugi czeka na oklejenie styrodurem.
Sumienie mnie ruszyło i w tej odpustowej makiecie wcisnąłem odrobinę realizmu, tor będzie nacinany w odległościach przewidzianych normami hut produkujących szyny, nacięcie będzie w trzech czwartych wykonane żyletką, następnie ze stron wszystkich trawione łubki naklejone zostaną, nie musze dodawać że będą podwójne podkłady, jak będzie se jechać to postukiwać musi.
Następny etap to prosta elektryka, pokrycie styroduru moją czarodziejską mieszanką, reszta czyli pitolenie z czymś co udaje matkę ziemię i zieloność wszelaką w roku następnym.
A i jeszcze to co musi załatać wyciętą dziurę w krajobrazie.
I o taborze trza myśleć, coby było mnogość jego była.
 

Załączniki

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.992 140 0
#60
Nie wiem jak u reszty działaczy, ale u mnie zbliża się powoli czas sypania zielska.
I tu się zastanawiam, jakiego koloru trawki sypanej (firma, nr.katalogowy) użyć, żeby wszystkim spasowało i nie było pstrokato na połączeniach modułów.

p.s. moduł przejezdny :-D
 

Podobne wątki