• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[Moduły] Moja odpustowa przejściówka.

K

Kpt.Nemo

Gość
#1
Po imprezie w Poznaniu podjąłem decyzję o budowie swojej makiety(makietki) wąskotorowej, w celu jej podłączenia do makiety Krzyśka Młodzikowskiego wykonałem przejściówkę.
Słów kilka, szerszy koniec to zarys końca makiety KM. na lewo odejście pod kątem 45 gradusów wąskiego toru, na wprost LL250, całość ma wyskość 65 mm, w związku z tym i profile tyle mają, a w celu to wszystko położenia na targowych stojakach.
W najbliższym czasie udaję się na sesję do wspomnianego kolegi, tam dopasujemy tory, drogę i kolorystykę i dalszy ciąg zobaczycie.
W tzw. międzyczasie robią się segmenty wąskotorowe, o których napiszę po skręceniu.
 

Załączniki

OP
OP
K

Kpt.Nemo

Gość
#10
ciekma napisał(a):
łał ale sprzęcior :)
Hubert być może miał namyśli to białe zakręcające o 90 stopni, a to pewnie droga.
Dokładnie.
Sprzęcior jak sprzęcior, inny mnie się śni, ale na razie i ten cacany.
 
OP
OP
K

Kpt.Nemo

Gość
#13
pado napisał(a):
Nemo czym to tak zasmarowana na czarno ta skrzynka ??
Ona jest na czarno, pomalowana pięknie, farbą matową, coby z makietą Krzyśka M. się nie gryzła, to z boku a na górnej powierzchni jest przypalona,jak to po cięciu.
 

Czesław Turko

Aktywny użytkownik
Reakcje
240 2 0
#14
Jakie planujesz profile przejściowe na torze H0e ?
Ja doszedłem do wniosku, że jednak wykorzystam Fremo i jej normę. Proste i łatwe w wykonaniu profile pozwolą precyzyjniej połączyć moduły innych modularzy ze sobą niż te z podtorzem.
 

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.182 8 0
#15
Jakie planujesz profile przejściowe na torze H0e ?
No właśnie, to jest pytanie. Ponieważ jest jeszcze jeden chętny do budowy "wąskotorówki" (plus ten co zadał pytanie czyli Czesław :D ) może należałoby ustalić wspólne stanowisko, czym zakończyć Wasze moduły. Nemo z jednej strony ma możliwość wykonania właśnie takiego "uniwersalnego" profilu. Pozostali mają jeszcze szansę wyboru profili.
Może faktycznie przyjąć profil już opracowany, ten FREMO-wski ? (o ile mniej "dyskusji"). Tylko pewnie wysokość skrzynki jest inna.
 
OP
OP
K

Kpt.Nemo

Gość
#16
Czesław Turko napisał(a):
Jakie planujesz profile przejściowe na torze H0e ?

Panie Czesławie, kształt profili między segmentami, określi ukształtowanie terenu, całość czyli trzy lub cztery segmenty, tworzyć będzie moduł zakończony... i tu był problem, którego rozwiązanie nasunął mi Pan, niecelowe byłoby wyważanie już otwartych drzwi.
Profil z nasypem nie wchodzi w rachubę, ponieważ nieczęsto takowy spotyka się w kraju naszym, miodem i mlekiem płynącym, oczywiście pewnie taki spotkać można, ja się z onym nie spotkałem podczas moich perygrynacji.
Profil Fremo jest całkiem przyzwoity, jednak dla mnie ma dwie wady, rów odwadniający porażająco dużym jest, zazwyczaj inaczej wygląda szlak wąskotorowy, co zobrazuję odpowiednim zdjęciem.
Druga to jego wysokość, moje będą miały 65 mm, ten jest dużo wyższy.
Po długich rozmyslaniach postanowiłem budowac segmenty o wymiarach 350 X 700 mm, końce segmentu zakończę profilem Fremo, nawet przeżyję te rowiska, będzie tylko niższy.
Szkoda czasu na dyskusje o profilach, wyższości jednych nad drugimi.
Przyjmując nieoficjalnie taki profil za obowiązujący, ułatwimy innym , potencjalnym budowniczym, połączenie się w przyszłości.
I to będzie ciekawe doświadczenie.
 

Załączniki

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.182 8 0
#17
Przyjmując nieoficjalnie taki profil za obowiązujący, ułatwimy innym , potencjalnym budowniczym, połączenie się w przyszłości.
No i po problemie :D Misiek, możesz "rżnąć" dechy !
PS. kiedy przyjedziecie ? Już dwa razy sprzątałem, o kosztach zakupu świeżego ciasta nie wspomnę ;)
 

Czesław Turko

Aktywny użytkownik
Reakcje
240 2 0
#19
Kpt.Nemo napisał(a):
Profil Fremo jest całkiem przyzwoity, jednak dla mnie ma dwie wady, rów odwadniający porażająco dużym jest, zazwyczaj inaczej wygląda szlak wąskotorowy, co zobrazuję odpowiednim zdjęciem.
Nie jest tak źle z tym profilem przejściowym Fremo. Rowy melioracyjne proporcjonalnie wyjdą tak małe,że będą praktycznie nie zauważalne po oklejeniu ich zielenią. Ponieważ od jakiegoś czasu przymierzam się do budowy modułu w H0e więc również przerabiałem (oczywiście teoretycznie) rodzaj profili którymi po obu końcach zakończę swój moduł. Jak by nie patrzeć to profil przejściowy już wymyślony i podany w normie Fremo jest tym właściwym profilem dla H0e. Jest prosty do wykonania i chyba nikt nie będzie miał najmniejszych problemów z jego wykonaniem.Takie jest moje zdanie.
Robiąc swój moduł będę się trzymać tego wzoru.
http://www.zababov.cz/index.php?id=150
http://www.fremo.org/normen-pdf/h0e-norm.pdf
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#20
W sumie ważna jest odległość śrub od wierzchu - 50mm, spód może być wyżej,
zresztą na tym rysunku jest napisane chyba C.B. 150mm (Cum Beispiel ;)
http://www.fremo.org/h0e/images/h0e_prof.gif
więc całkowita wysokość nie jest krytyczna.
Rów melioracyjny też można by sobie darować, niech będzie jakiś polski akcent ;)
 

Podobne wątki