• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[Moduły] Moja odpustowa przejściówka.

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.517 33 0
#85
Nie no Pawle jak widzę twoje segmenty to się załamuję jak wspomnę swoje i prace przy nich. Po prostu mucha nie siada. Bardzo ładnie to wygląda. Takie dzieła mnie pozytywnie nastrajają. Może i ja się kiedyś skuszę na jakiś segment wąskiego toru ;)

PS. Dzięki za paczuszkę ;)
 
OP
OP
K

Kpt.Nemo

Gość
#93
Podsypka to piasek, glina i zwykła ogrodowa ziemia, wysuszone i przesiane przez sito 0,250 mm, zdaję sobie sprawę że i tak granulacja jest za duża ale nie mam sita 0,063, się zepsuło.
Podsypuje sposobem krakowskim, na sucho, psik psik wodą z detergentem, a potem wikolium, niestety moja "podsypka"jest lekka i czasami trochę kapryśna, ale nic nie jest proste, z segmentu na segment idzie mi lepiej, choćiaż słów na k pada sporo.

Rubikus, porządek to kwestia organizacji i o........nia gości którzy nie przestrzegają zasad, ustalonych przez gospodarza czyli moja osobę.
 
OP
OP
K

Kpt.Nemo

Gość
#94
Wczoraj wraz z juniorem mieliśmy okazję nawiedzić Krzyśka Młodzikowskiego, niezwyjkle sympatycznego i uczynnego człowieka, w celu dopasowania naszej absolutnie odpustowej przejściówki między jego makietą i naszą wąskotorową.
Pięć godzin w atmosferze jakże miłej i w miłym towarzystwie Pania i Pana domu minęło jak z bata strzelił, wszystko udało się zrobić, teraz dalszy ciąg.
Wszystko pasuje jak ulał co jest dziwne bo było robione na podstawie odrysowanego profilu na kawałku kartonu z jakiegoś pudła.
Dzięki Krzysiu za niezwykle miłą i pracowitą sobotę. ;)
A teraz konterfekty które mówią więcej niż itd.
 

Załączniki

  • 191,4 KB Wyświetleń: 1.114
  • 244,6 KB Wyświetleń: 1.112
  • 220 KB Wyświetleń: 1.112
  • 222,6 KB Wyświetleń: 1.110
OP
OP
K

Kpt.Nemo

Gość
I nadeszła chwila ,w której czas zakończyć tę niezmiernie długą opowieść o niczym.
Absolutnie odpustowa przejściówka ukończona, dużo pracy przy niej, albo i nie, to zależy jak nam się z Krzyśkiem będzie chciało, przynajmnie na imprezach można coś podłubać.
w tygodniu następnym "cudo" one pojedzie do Krzysia coby ostatecznie dopasował łączenie, kolorystycznie może.
Siem bierem za szlak aby go dokończyć, choć i tak w zasadzie nie ma czego pokazać.

No chciałem dodać zdjątka a tu dupa, musicie na słowo uwierzyć, kto nie da rady temu wyślę zdjęcia.
Limit przekroczony, coś takiego toż to nieprawdopodobne jest. :cry:
 

Podobne wątki