• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[Moduły] Moja odpustowa przejściówka.

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.219 8 0
#21
Fajnie Panowie, że można bez zbędnej "wymiany zdań", jakoś się dogadać ;)
Przyjęcie nawet tego lekko "zmodyfikowanego" profilu Fremo, nie zamknie drogi do łączenia z innymi "fremo-ludkami" na imprezach zagranicznych. U nas, problem ten dotąd nie wystąpił - myślę, że zbyt mało osób moduły HOe budowało.
Skoro teraz aż trzy osoby zadeklarowały taką chęć - to należy się tylko cieszyć. Są jeszcze conajmniej dwie osoby (te, znane mi), które coś w wąskim torze posiadają. Ale czy swoje moduły mają zakończone jakimś znormalizowanym profilem - tego nie wiem (oglądałem fotki makiety kolegi z Krakowa, ale nie wiem - ma czy nie).
Pozostaje życzyć pomysłów i wytrwałości w budowie.
 

Czesław Turko

Aktywny użytkownik
Reakcje
240 2 0
#22
Dla chcącego nie ma nic trudnego. Jeżeli ktoś, kto buduje moduł w H0e i myśli o łączeniu się
Młodzikowski napisał(a):
z innymi "fremo-ludkami" na imprezach zagranicznych.
to i tak musu zrobić według ich normy http://www.zababov.cz/index.php?id=150.
Dla wszystkich innych, którzy zbudowali, budują czy będą budowali w H0e nie ma znaczenia, jakimi profilami zakończą swój moduł. Problem dla nich powstanie w momencie chęci połączenia się z innymi.
Ja ze swojej strony postaram się przekonać twórców normy dla P.M.M. żeby dla H0e przyjęli profil stosowany w normie Fremo.
 

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.219 8 0
#23
Ja ze swojej strony postaram się przekonać twórców normy dla P.M.M. żeby dla H0e przyjęli profil stosowany w normie Fremo.
Pozostaje tylko "przyklasnąć" tej propozycji.

Myślę, że jest szansa aby na przyszłorocznym HOBBY, po raz pierwszy "wąski tor" pojawił się jako normalnie funkcjonująca makieta. Dotychczas (jeśli dobrze pamiętam), były tylko akcenty HOe, które w większą całość połączone nie były.
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.066 140 0
#24
Młodzikowski napisał(a):
Misiek, możesz "rżnąć" dechy
bez rowów bym wydziargał bez problemu *
o profile z rowami uśmiecham się do Nemo ;-)


* problemem jest to, że podczas dwóch wizyt na stolarni w Leroy zepsuła się piła albo facet powiedział, że nie tnie mniej niż 20cm, bo ma tylko 9 palców u ręki
 

tomek 05

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#25
Czesław Turko napisał(a):
Ja ze swojej strony postaram się przekonać twórców normy dla P.M.M. żeby dla H0e przyjęli profil stosowany w normie Fremo.
Ludzie!Co wy z tą normą?Budujcie jak większość a nie mniejszość.
Ta norma PMM to doprowadza do tego że zostało 5 osób co się będą bawić ze sobą do znudzenia.
FREMO róbcie bo się chociaż można z tym podłączyć w całej europie.
Czesi mają dużo makiety w H0e i nie tylko.
Za miedzą co chwile jakieś spotkania.A jak mam jechać 600km na imprezę i się stresować że mam nie poplute wagoniki to wolę jechać 550km do Milewska,150km do Lhotki albo 370km do Budapesztu i się wspaniale bawić.
Są przymiarki do spotkania z Czechami i Słowakami w Krakowie w maju.
 

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.219 8 0
#27
Budujcie jak większość a nie mniejszość.
Kolego tomku 05, właśnie propozycja złożona przez Czesława, umożliwi realizację Twojego życzenia :D Przyjęcie profilu FREMO, ma służyć "otwarciu na Europę" - a że będzie jednocześnie profilem PMM, to chyba dobrze.
 

Czesław Turko

Aktywny użytkownik
Reakcje
240 2 0
#29
tomek 05 napisał(a):
Ludzie!Co wy z tą normą?Budujcie jak większość a nie mniejszość.
O to nam w tej dyskusji chodzi.
tomek 05 napisał(a):
Ta norma PMM to doprowadza do tego że zostało 5 osób co się będą bawić ze sobą do znudzenia.
Masz rację ale to nie wina normy. Jak dotychczas nikt inny nie dokończył swoich modułów z wyjątkiem tych kilku osób.
tomek 05 napisał(a):
FREMO róbcie bo się chociaż można z tym podłączyć w całej europie.
No i też tak chcemy zrobić przynajmniej jeżeli chodzi o H0e.
tomek 05 napisał(a):
Czesi mają dużo makiety w H0e i nie tylko.
To wiedzą wszyscy.
tomek 05 napisał(a):
Za miedzą co chwile jakieś spotkania.A jak mam jechać 600km na imprezę i się stresować że mam nie poplute wagoniki to wolę jechać 550km do Milewska,150km do Lhotki albo 370km do Budapesztu i się wspaniale bawić.
A kto Ci broni. Bież swoje zabawki, jedź i baw się dobrze.
tomek 05 napisał(a):
Są przymiarki do spotkania z Czechami i Słowakami w Krakowie w maju.
Pożyjemy zobaczymy. Ze swojej strony życzę organizacyjnego powodzenia.
 

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#30
Re: Moja odpustowa przejściówka.

Kpt.Nemo napisał(a):
Po imprezie w Poznaniu podjąłem decyzję o budowie swojej makiety(makietki) wąskotorowej, w celu jej podłączenia do makiety Krzyśka Młodzikowskiego wykonałem przejściówkę.
Słów kilka, szerszy koniec to zarys końca makiety KM. na lewo odejście pod kątem 45 gradusów wąskiego toru, na wprost LL250, całość ma wyskość 65 mm, w związku z tym i profile tyle mają, a w celu to wszystko położenia na targowych stojakach.
W najbliższym czasie udaję się na sesję do wspomnianego kolegi, tam dopasujemy tory, drogę i kolorystykę i dalszy ciąg zobaczycie.
W tzw. międzyczasie robią się segmenty wąskotorowe, o których napiszę po skręceniu.
Witam. Świetnie, że robi ktoś jeszcze wąskotorówkę. Bardzo mnie to cieszy. Życzę obu Panom stworzenia pięknego i zarazem klimatycznego fragmentu makiety kolei wąskotorowej. Będę uważnie śledził postępy prac.

Pozdrawiam z Kielc
 

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#32
Misiek napisał(a):
czy to nie Ty planowałeś budowę stacji kolejki leśnej?
Tak to ja planowałem i plan jest realizowany. Chodzi o stację Paproć. Pierwsze podejście jednak miało tylko bazować na układzie torowym ww. stacji i poza tym nie mieć nic wspólnego z oryginałem lub układ torowy miał być lustrzanym odbiciem oryginału, jednakże stwierdziłem, że powstanie dokładne odwzorowanie tej stacji i szlaku w stronę Rud. Na razie jednak mało czasu, ale przede wszystkim środków na kontynuowanie projektu.
 
OP
OP
K

Kpt.Nemo

Gość
#34
Na OP położyłem podwaliny torów i drogi, absolutnie nierealistyczny wywijas normalnotorowy, taki zostać musi, wąskie tory czasem takie bywają.
Teraz z utęsknieniem czekam na niezbyt odległą wizytę u Krzyśka, do tego czasu może uda się złożyć skrzynki pod wąskotorowem segmenty.

I z innej bajki, Krzysiu ostrożnie z tym optymizmem, zobaczymy w Poznaniu w roku następnym, kto buduje, kto ma tylko wizje a kto jedynie gimnastykuje paluszki wypisując dyrdymały, a jeśli się mylę to tylko cieszyć się z tego.
 

Załączniki

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.066 140 0
#35
Kpt.Nemo napisał(a):
Po długich rozmyslaniach postanowiłem budowac segmenty o wymiarach 350 X 700 mm,
czy tor będzie polożony w "osi" modułu, czy będzie dzielił moduł na dwie nierówne części (np. 15cm/tor/20cm) :?:
Kpt.Nemo napisał(a):
będzie tylko niższy.
jak z otworami montażowymi? czy po zmniejszeniu wysokości profilu otwory nie wypadną w dość nieciekawym miejscu tzn. ok. 1,5-2cm od spodu profilu?
 

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.219 8 0
#36
absolutnie nierealistyczny wywijas normalnotorowy, taki zostać musi,
Nie martw się, wprowadzimy ograniczenie prędkości :D

zobaczymy w Poznaniu w roku następnym, kto buduje, kto ma tylko wizje a kto jedynie gimnastykuje paluszki wypisując dyrdymały
Ja jestem optymistą. Myślę, że tegoroczna impreza była na tyle udana, że zachęciła innych do "działania". Zresztą zobaczymy.
 

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#37
Młodzikowski napisał(a):
Czy mam rozumieć, że mamy kolejną, potencjalną osobę chętną do wspólnej zabawy "w wąskotorówkę" ?
Tak, dokładnie, zajmuję się tworzeniem wąskiego toru w podziałce H0e.
Kpt.Nemo napisał(a):
zobaczymy w Poznaniu w roku następnym
Owszem. Ja jeśli tylko wyrobię się ze skrzyneczkami to bardzo chętnie dołączę się do imprezy. Obawiam się jednak, że nie będę miał czym przytachać modulików do Poznania :cry: :cry: :cry:
 

Sello

Znany użytkownik
Reakcje
634 6 1
#39
Kapitanie, Młody i Czesławie może wpadniecie ze swoimi wąskimi torami w kwietniu do nas na imprezkę przetestować wasz "system ? ;)
 

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.219 8 0
#40
Sello, z mojej strony chęci są zawsze :D Muszę tylko wiedzieć, jak to się u mnie wszystko ułoży.
Co do pozostałych osób - powinni wypowiedzieć się sami.
 

Podobne wątki