• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[Moduły] Moja Makieta Modułowa

OP
OP
SAPER

SAPER

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
H0e
Reakcje
157 0 0
#21
No to są gniazda do montażu w druku stosowane w nagłośnieniu. Bardzo fajne. Przynajmniej ja tak uważam i kosztują całe 2,60 za sztukę. Rozgałęzienie zastosowane w celu zmniejszenia obciążalności jednego gniazda. Pewnie jedno by wystarczyło, ale zapobiegawczo założyłem dwa ,bo jednak na stacji sie więcej dzieje.
 
OP
OP
SAPER

SAPER

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
H0e
Reakcje
157 0 0
#22
A u mnie prace się nadal posuwają. Może nie jest to oszałamiające tempo ale zawsze coś.
Dziś przystawiłem drugi moduł. Oba zajmują znaczna część pokoju. :D Zamontowałem także gniazda pod przyszłe tarcze manewrowe.
 

Załączniki

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.514 33 0
#23
SAPER napisał(a):
Dziś przystawiłem drugi moduł. Oba zajmują znaczna część pokoju. :D Zamontowałem także gniazda pod przyszłe tarcze manewrowe.
No prosze tu mnie zaskoczyłeś panie kolego ;) Totaka rada z mojej strony odnośnie tych wtyczek. Wsadz odrazu w nie jakąś zaślepkę aby pryzpadkiem jakieś badziewko ci niewpadło do środka i niepozatykało otworów ;)

BTW. Patencik całkiem niezły i niewykluczone ze go u siebie zrealizuje już teraz na etapie torowania segmentów.
 
OP
OP
SAPER

SAPER

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
H0e
Reakcje
157 0 0
#24
Dzięki. Tak masz racje, żeby teraz wykonać wszystkie prace elektryczne i zawczasu wszystko przemyśleć, niż potem kombinować( "Wstawił bym tu tarcze...hmnnn":D) Pod główne semafory też zamierzam zastosować takie złączki tylko większe. Ja lepie je z dwójek. :)
 
OP
OP
SAPER

SAPER

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
H0e
Reakcje
157 0 0
#25
Po dzisiejszym spotkaniu w KKMK dostało mi się za badziewne plastikowe gniazda XLR (ja tak nie uważam), które nie wytrzymają prądu przenoszonego między torami. :/ Ale są również pozytywne wieści. Został przyjęty plan mojej stacyjki :D
 

Tomasz Wojczyk

Aktywny użytkownik
H0e
Reakcje
5 0 0
#26
SAPER napisał(a):
dostało mi się za badziewne plastikowe gniazda XLR (ja tak nie uważam)
To zmień zdanie. I wymień je zanim okaże się w praktyce, że jednak rzeczywiście są do niczego.

Wymień je choćby już nawet na bananki.

Pozdrawiam.
Tomek.
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#27
SAPER napisał(a):
dostało mi się za badziewne plastikowe gniazda XLR
Sam piszesz że dajesz je równolegle i w dodatku są do lutowania na płytce drukowanej a nie do montażu w obudowie, przypuszczalnie to w ogóle nie są gniazda kolumnowe tylko mikrofonowe.
Ponadto to łączenie równolegle... to już lepiej zrobić oddzielne połączenie dla każdego toru.
Zawsze wtedy można odłączyć tor na którym jest zwarcie lub inne problemy.
 
OP
OP
SAPER

SAPER

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
H0e
Reakcje
157 0 0
#28
I tak potem je będę musiał spiąć do głównego podłączenia torów, także nie ma co robić osobnych torów na osobnych kablach. A zrównoleglone przewody zasilania stosuje dlatego, żeby zmniejszyć obciążalność prądową. Gniazda między swoimi modułami wymienię, ale co do bananków to się jeszcze zastanowię. Możliwe ze będą na końcach stacji.
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#29
Co do bananków i dyndających kabelków - podglądnąłem taki patent, że się do spodniej płyty lub wręgu przykleja... drewniany spinacz do bielizny, którym się mocuje kabelek na czas transportu.
 
OP
OP
SAPER

SAPER

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
H0e
Reakcje
157 0 0
#30
Jak widać prace u mnie idą strasznie powoli, ale to ze względu na brak środków. Jednak cały czas coś się dzieje. Dziś prezentuje mała część mojej instalacji. Jest jeszcze nie skończona, bo nie przyczepiona do modułu. Ale napędy już podłączone i tory przejezdne.
 

Załączniki

WM-MODEL

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.730 14 0
#31
Powinieneś dać podkładki pomiędzy główką śruby a "uszkiem" na korpusie napędu. Aby się napęd nie przesuwał. Dobrze jest też pomiędzy napęd a dechę włożyć również jakąś choćby nawet cienką gumową podkładkę.
 
OP
OP
SAPER

SAPER

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
H0e
Reakcje
157 0 0
#32
Właśnie zauważyłem zę napędy dobrze oddają dźwięk po deskach i myślałem też nad odizolowaniem ich.
 

WM-MODEL

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.730 14 0
#33
Też mnie kiedyś wk* hałas przenoszony od napędu na konstrukcję skrzynki. W pierwszej wersji mojej makiety po prostu przyklejałem napęd glutem do kawałka takiej "gąbczastej" gumy wyciętej z "oklein" do pacek murarskich, zakupionej w Castoramie.
Potem zaś tę gumę przyklejałem również glutem do dechy. Bez żadnych śrubek ;)

ATPO, praktyczne "poprawienie" działania napędów Conrad'a by JA http://norma.martel.pl/viewtopic.php?t=987
Sprawdzone :D
 

Załączniki

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.514 33 0
#34
Władku a co to za płytki koło tego napędu i do czego te transformatorki co po prawej stronie zdjecia widać :?:
 

WM-MODEL

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.730 14 0
#35
Na tej płytce z prawej był układ zasilacza -dawał napięcie stałe m.in. do LEDów w latarniach zwrotników. Dlatego tak, bo napięcie do oświetlenia miałem i mam też w nowej wersji, zmienne 12V przez wszystkie segmenty.
Jeden z transformatorów był do zasilania napędów srk i pulpitu, drugi do oświetlenia.
 
OP
OP
SAPER

SAPER

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
H0e
Reakcje
157 0 0
#36
No ciekawe to rozwiązanie z podkładką pod napęd , ale ja zostawiam bez. Nie przeszkadza mi zbytnio dźwięk napędu. Ważne że działa. A teraz zabieram sie za kolejny moduł. :)
 
OP
OP
SAPER

SAPER

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
H0e
Reakcje
157 0 0
#37
Znowu długo mnie nie było , ale to cały czas powoli dłubie przy makiecie. Już za szutrowałem
jeden moduł. Zakupiłem też kolejne rozjazdy na kolejne moduły i zmontowałem kolejne skrzynki. Próbuje gonić Szymka :), ale chyba prędko go nie dogonię. he he :D Ale sie mogę pochwalić że już mam 4,80 metra skrzynek. Zdjęcia z moich prac pojawią sie niebawem. :)
 
OP
OP
SAPER

SAPER

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
H0e
Reakcje
157 0 0
#38
Po wczorajszej co tygodniowej wizycie w klubie uzbrojony w nowe doświadczenia i natchniony przez kolegów zabrałem sie do pracy. Skleiłem moduł na stałe. Może trochę mało ale było już późno. Poniżej przedstawiam fragment instalacji, która jest jeszcze nie skończona i fotkę z mojego szutrowania
 

Załączniki

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.514 33 0
#39
No ładnie Ci to wychodzi kolego. Oby tak dalej ;) Ciekawe jak będziesz malował szyny ;) To jest k******o małe;) Najważniejsze aby doprowadzić stacyjkę do przejezdności. Potem można sie bawić w detale :D
 

arch_przemo

Aktywny użytkownik
Reakcje
6 0 0
#40
A ja mam Panowie pytanie. Od spodu płyty na zdjęciach widać druty, które z drugiej strony (od "prawej strony" makiety :D ) dochodzą do szyn. No właśnie - a jak je łączycie z szynami - czy na połączeniu dwóch szyn, czy w którymkolwiek miejscu szyny - dolutowując je z boku (bo tak gdzieś widziałem)? A co do instalacji elektrycznej - co byście mi poradzili do połączeń torta, który składa się z trzech części. Jakie najlepiej zrobić połączenie - myślałem już nawet o jakiejś złączce iluś tam pinowej (np. 15, czy 21), żeby od razu móc podpiąć tory i oświetlenie, a w przyszłości także sygnalizację.
Aha - i jeszcze jedno - jeżeli loki nie mają problemu z przejeżdżaniem przez zwrotnicę, która nie jest spolaryzowana, to chyba spokojnie można zastosować napędy bez polaryzacji na makiecie? Jest przy tym jakaś zasada?
 

Podobne wątki