• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[Moduły] Moduły dwutorowe...

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#84
Re: Moduły dwutorowe...

Bardzo fajny pomysł z tym stołem - duży, równy...

Ale zastanawiam się, jaki promień łuku będą miały tory???
 

Grzeju

Aktywny użytkownik
Reakcje
22 0 0
#86
Re: Moduły dwutorowe...

Biorąc jako bazę stół od ping-ponga... to rzeczywiście będzie 1m promień.

Takiego łuku nowoczesny tabor nie pokona. Biorąc pod uwagę że masz zamiar sie czasami pobawić z innymi modularzami, odradzałbym taki układ.

I co ile cm będą słupy dla trakcji, aby wyrobic ten łuk....?
 

Sello

Znany użytkownik
Reakcje
631 6 1
#87
Re: Moduły dwutorowe...

Nie rób dalej, szkoda pracy... Mam na jednym torze łuki 1200mmm i są naprawdę na styk i optycznie i funkcjonalnie. Na dwutorówce będzie wyglądało kuriozalnie wszystko poniżej 2000mm.
Dopóki to tylko dechy zaniechaj tego jeśli jest mniej niż 2000mm, jak skończysz i władujesz w to kasę wkurzysz sie bo będzie kicha ...
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#88
Re: Moduły dwutorowe...

No właśnie, chyba że na użytek domowy.
Nawet w osławionym Krakowie takich tramwajowych łuków już się nie robi ;)
Jeden z takich łuków (o średnim promieniu 1m, ale w rzeczywistości ciaśniej w środkowej części) już żeśmy rozebrali żeby odzyskać profile.
 
OP
OP
Marcinlok
Reakcje
5 0 0
#89
Re: Moduły dwutorowe...

Spokojnie , taką mam mozliwośc postawienia tych modułów i planuje zrobic takie cztery . Tory sa rozsuniete do 5, 61 cm w osi !!! więc spokojnie długie wagony mijaja się !!!!. Promień wynosi ok 1500mm .Nie jest tak zle .Takie mam mozliwosi i chce to dokończyć . Być może kolejne łuki zrobie na 2000 , albo 2500 mm .Zobaczymy .
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#90
Re: Moduły dwutorowe...

Marcinlok napisał(a):
Promień wynosi ok 1500mm.
E, przeciez widać, że jeśli moduł ma szerokość ok. pół metra to promień łuku ma około metra, a nie półtora.
Ale jak pisałem, do celów domowych jak najbardziej.
 

Podobne wątki