• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[Moduły] Moduły dwutorowe...

SAPER

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
H0e
Reakcje
157 0 0
#61
A jak będziesz realizował połączenie przewodów trakcyjnych na między modułami. Też zamierzam na swojej stacji postawić trakcję, ale pewnie dopiero w przyszłym roku :)
 
OP
OP
Marcinlok

Marcinlok

Użytkownik
Reakcje
5 0 0
#63
Jesli chodzio odległości od słupów to przeczytaj cały post tam jest napisane.
Co do łączenia drucików to mam dwie koncepcje. Dzis mają dotrzeć do mnie druciki i słupy , wiec jutro zrobie fotki jak to połaczyłem . Generalnie albo będe przylutowywał wieszak na końcu drucika od ostatniego słupa , albo zrobie specjalna tulejke .
 
OP
OP
Marcinlok
Reakcje
5 0 0
#68
Re: Moduły dwutorowe...

Witam.Niebawem kolejne fotki . Mam na ukonczeniu kolejne dwa moduły , tym razem z zakretem 90 stopni . Oczywiscie z trakcją całkowicie przejezdną dla pantografów . Jak myslicie , moge z tym przymierzac sie do Poznania ? w pazdzierniku ?
 

Tomek K

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
347 5 1
#72
Re: Moduły dwutorowe...

Jedno pytanie. Na zdjęciach wygląda, że ta sieć jest prosta jak od linijki? Czyśbyś chciał "przepiłowywać" ślizgacze odbieraków na elektrowozach :devil: W rzeczywistości sieć zygzakuje właśnie po to aby zużywać ślizgacze równomiernie.
 

Rutek

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#73
Re: Moduły dwutorowe...

Chciałbym Panom zwrócić uwagę
nie mówimy TRAKCJA, tylko SIEĆ TRAKCYJNA
Wiem że w telewizji również popełniają ten błąd (ale nie wymagajmy wiedzy technicznej od dziennikarzy) ale jest to mylenie pojęć ponieważ trakcja może być spalinowa, parowa bądź elektryczna na kolei,czyli jest to pojęcie związane z napędem, ewentualnie istnieje również kontrola trakcji w samochodzie
Nie mówimy "drzewo spadło na trakcję" tylko "drzewo spadło na sieć trakcyjną" ewentualnie "drzewo spadło na Wydział Trakcji na Politechnice "
dziękuję za uwagę
 
P

Paweł Piotr

Gość
#74
Re: Moduły dwutorowe...

Rutek pisze:
Nie mówimy "drzewo spadło na trakcję" tylko "drzewo spadło na sieć trakcyjną" ewentualnie "drzewo spadło na Wydział Trakcji na Politechnice "
Brawo Rutek!
Jedną z niewątpliwych zalet dobrze pojętego modelarstwa kolejowego jest poprawne posługiwanie się nomenklaturą kolejową (dziennikarza, który porywa się na pisanie o kolei też to powinno obowiązywać).
W przeciwnym przypadku będziemy mówić, że "drzewo spadło na głowę dziennikarza" lub, co nie daj Boże, "na głowę modelarza kolejowego"... :LOL:
 
OP
OP
Marcinlok
Reakcje
5 0 0
#76
Re: Moduły dwutorowe...

Siec trakcyjna jak najbardziej " zygzakuje " dobrze popatrz . A pozatym jak bym chciał przeciąc pantograf trakcją to loko musi zrobic min 20 godzin jazdy non stop .To tez juz przerobiłem . Kiedyś włączyłem loko z pantografem na cała sobote i pól nocy , efekt : tylko maleńkie wyżłobienie na pantografie , za to silnik złuzyty w 80% , zdarte gumy na kołach ,i zagrzany zasilacz. Pozdrawiam
 

Tomek K

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
347 5 1
#77
Re: Moduły dwutorowe...

Na zdjęciach słabo widać, ale jesli zygzakuje to dobrze. A tak na marginesie ponieważ już w tym wątku było o prawidłowej nomenklaturze (nazewnictwie) kolejowej to nie "pantograf" ale odbierak prądu np pantografowy (kilka rodzajów), bo są jeszcze pałąkowe (rolkowy i lirowy) oraz łyżwowe (do trzeciej szyny), a "przepiłować" to nie trakcją bo ta jest parowa, spalinowa lub elektryczna ale siecią trakcyjną a szczegółowo drutem (przewodem) jezdnym bo sieć trakcyjna to słupy, drut jezdny, lina nośna, wieszaki i jeszcze pare innych elementów.
 

Sello

Znany użytkownik
Reakcje
631 6 1
#78
Re: Moduły dwutorowe...

Marcinlok napisał(a):
Jak myslicie , moge z tym przymierzac sie do Poznania ? w pazdzierniku?
I jak ? Wybierasz się do Poznania na salon Hobby 23-25 października? Serdecznie zapraszam, a czas na zgłoszenie skrzynek tylko do końca sierpnia, więc jak ??? :D
 
OP
OP
Marcinlok
Reakcje
5 0 0
#79
Re: Moduły dwutorowe...

Tak. oczywiscie tylko , kończe budowe dwóch łuków i tak około 20tego podam ile skrzynek. .Nawet jesli nie zabiore łuków to na 100 % jade z dwoma modułami prostymi. Pozdrawiam.
 

Sello

Znany użytkownik
Reakcje
631 6 1
#80
Re: Moduły dwutorowe...

Marcinlok napisał(a):
Tak. oczywiscie tylko , kończe budowe dwóch łuków i tak około 20tego podam ile skrzynek. .Nawet jesli nie zabiore łuków to na 100 % jade z dwoma modułami prostymi. Pozdrawiam.
I jak z tymi modułami, potrzebuję rysunki i dokładne wymiary skrzynek, które zabierasz na Salon Hobby, a zostało Ci 6 dni :)
 

Podobne wątki