• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[Moduły] Moduły dwutorowe...

Marcinlok

Użytkownik
Reakcje
5 0 0
#1
Witam. Przedstawiam dziś kilka fotek moich prac . Na poczatek moduł który jest prawie na ukończeniu . Brakuje jeszcze trakcji elektrycznej i wiecej roslinności . Czekam na wasze opinie i porady .
Pozdrawiam .
 

Załączniki

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#2
No całkiem nieźle zwłaszcza jak na pierwszy moduł, aczkolwiek te szczotki do butelek trochę nie pasują do tej fajnej skały.
Czy ja dobrze widzę że tam jest jakaś złączka na końcu szyny?
 
OP
OP
Marcinlok

Marcinlok

Użytkownik
Reakcje
5 0 0
#3
ciekma napisał(a):
No całkiem nieźle zwłaszcza jak na pierwszy moduł, aczkolwiek te szczotki do butelek trochę nie pasują do tej fajnej skały.
Czy ja dobrze widzę że tam jest jakaś złączka na końcu szyny?
Tak to złączka do nastepnego modułu .Łatwiej mi było dopasowywać kolejny moduł który jest juz blisko końca!!!! . Wyśle fotki .
 

Załączniki

EVB420 12

Aktywny użytkownik
BGM
Reakcje
878 1 0
#4
Jak na pierwszy moduł to Mi się podoba, oczywiście wyrzuć te szczotki (popieram w 100% radę Ciekmy). Ale mam od razu pytanie, bo napisałeś, że moduł będzie z trakcją: Jakie słupy będziesz stosował? A czy ostatni słup trakcyjny przy profilu przejściowym będzie w jakiejś danej odległości (według normy, jeżeli takowa istnieje?), bo Mi też trakcja chodzi po głowie? :grin:

Aby nie pisać kolejnego posta: Ja myślałem, aby w moim wypadku o 18cm przed profilem przejściowym, gdybym stosował przeody trakcyjne Marklina/Viessmann'a o długości 360mm (po drobnych przeróbkach na końcach :grin: ) A jaki zarząd Cię interesuje PKP, czy np. DB?
 

chf

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
A czy nie uważasz ,że trochę za późno na trakcję na tym już wykończonym module ? Trawe masz już położoną i zaszutrowane tory. Będziesz musiał rwać by utrzyma odpowiednią odległość dla drutu jezdnego . No i słup też musi być w odpowiedniej odległości od osi toru.
 
OP
OP
Marcinlok

Marcinlok

Użytkownik
Reakcje
5 0 0
#7
EVB420 12 napisał(a):
Jak na pierwszy moduł to Mi się podoba, oczywiście wyrzuć te szczotki (popieram w 100% radę Ciekmy). Ale mam od razu pytanie, bo napisałeś, że moduł będzie z trakcją: Jakie słupy będziesz stosował? A czy ostatni słup trakcyjny przy profilu przejściowym będzie w jakiejś danej odległości (według normy, jeżeli takowa istnieje?), bo Mi też trakcja chodzi po głowie? :grin:
Z trakcja wymysliłem tak:

Mój moduł ma długosc 120 cm. Pierwszy słup stanie w odległości 15 cm do krawedzi i bedzie stanowił połowe długości całego odcinka trakcyjnego . Takie mam orginalne przewody od weissmanna . Nastepne słupy co 30cm i w ten sposób ostatni znów bedzie na 15 cm od konca . Łączac moduły bede zaczepiał cały odcinek drutu , pół na jednym ,pół na drugim module. Ale musi byc spełniony warunek długości modułu !!!!! . Jutro fotki bo dzis przykleiłem pierwsze słupy ale nie miałem aparatu w pracy , a tam własnie buduje moduły !!!
 
OP
OP
Marcinlok

Marcinlok

Użytkownik
Reakcje
5 0 0
#8
chf napisał(a):
A czy nie uważasz ,że trochę za późno na trakcję na tym już wykończonym module ? Trawe masz już położoną i zaszutrowane tory. Będziesz musiał rwać by utrzyma odpowiednią odległość dla drutu jezdnego . No i słup też musi być w odpowiedniej odległości od osi toru.
Tak dokładnie , ale jutro pokaze wam jak z tego wyszedłem bo sprawa nie była taka prosta . Okazało sie ze słup jest za niski !!!! jesli jest zamontowany za pierwszym nasypem i musiałem dorobić betonowe słupki , które teraz opsypę szutrem . Powinno wyjść tak jak u nas jest przyjete .Bo kazdy słup metolwy , kratownicowy stoi na fundamecie.
 
OP
OP
Marcinlok

Marcinlok

Użytkownik
Reakcje
5 0 0
#10
Lechoniewicz napisał(a):
A ja sie zapytam jak zrobiłeś takie fajne skały bo ja jakos nie mam pomysłu a tez potrzebuje u siebie zrobić
Skały to moje oczko w głowie . Planuje budowe czegoś naprawde wielkiego .
Zrobiłem to tak :

Najpierw kilka warstw styropianu. Pózniej wycinanie nożem róznych kształtów . Jak już uzyskałem fajne krzywizny , Zalałem wszystko zabarwionym wikolem i przyklejałem paski papieru aż nasiąkł . i znów malowałem zabarwionym wikolem az powstała jedna calośc .Papier od drukowania , nigdy od gazet !!!! . Gazety sie drą i po wyschnieciu nie twożą twardej powłoki !!!! . Jak juz wszystko wyschło do dzieła poszedł klej od płyt gipsowych rozciapywany pędzlem twoząc strukture ksieżyca !!!! .Chyba wiecie o co chodzi.
i po wyschnieciu zdrapywanie reką najbardziej odstających czubków . Reszta to juz malowanie pigmentami , czekanie az wyschnie i zlewanie wodą by uzyskać wtapianie sie kolorów ...............
 

Mariusz C

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#12
Marcinlok napisał(a):
Z trakcja wymysliłem tak:

Mój moduł ma długosc 120 cm. Pierwszy słup stanie w odległości 15 cm do krawedzi i bedzie stanowił połowe długości całego odcinka trakcyjnego . Takie mam orginalne przewody od weissmanna . Nastepne słupy co 30cm i w ten sposób ostatni znów bedzie na 15 cm od konca . Łączac moduły bede zaczepiał cały odcinek drutu , pół na jednym ,pół na drugim module. Ale musi byc spełniony warunek długości modułu !!!!! . Jutro fotki bo dzis przykleiłem pierwsze słupy ale nie miałem aparatu w pracy , a tam własnie buduje moduły !!!
I w ten oto sposób zprofanujesz swoją całkiem ciekawą robotę .
Albo zrób model trakcji ,albo nie rób jej wcale .
A już na pewno nie na weissmanie ,bo to nie model a parodia .
 
OP
OP
Marcinlok

Marcinlok

Użytkownik
Reakcje
5 0 0
#13
Mariusz C napisał(a):
Marcinlok napisał(a):
Z trakcja wymysliłem tak:

Mój moduł ma długosc 120 cm. Pierwszy słup stanie w odległości 15 cm do krawedzi i bedzie stanowił połowe długości całego odcinka trakcyjnego . Takie mam orginalne przewody od weissmanna . Nastepne słupy co 30cm i w ten sposób ostatni znów bedzie na 15 cm od konca . Łączac moduły bede zaczepiał cały odcinek drutu , pół na jednym ,pół na drugim module. Ale musi byc spełniony warunek długości modułu !!!!! . Jutro fotki bo dzis przykleiłem pierwsze słupy ale nie miałem aparatu w pracy , a tam własnie buduje moduły !!!
I w ten oto sposób zprofanujesz swoją całkiem ciekawą robotę .
Albo zrób model trakcji ,albo nie rób jej wcale .
A już na pewno nie na weissmanie ,bo to nie model a parodia .
co jest złego w weissmwnnie ?
 

Mariusz C

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#14
Wszystko
Słupy do bani -przewymiarowane
wysięgniki do bani -nie odpowiadają realowi
Przewody do bani 3xza grube i 2x za krótkie .
Jednym słowem szaj totalny
Zostań na tym co masz ,czyli bez trakcji .
 
OP
OP
Marcinlok

Marcinlok

Użytkownik
Reakcje
5 0 0
#15
EVB420 12 napisał(a):
Jak na pierwszy moduł to Mi się podoba, oczywiście wyrzuć te szczotki (popieram w 100% radę Ciekmy). Ale mam od razu pytanie, bo napisałeś, że moduł będzie z trakcją: Jakie słupy będziesz stosował? A czy ostatni słup trakcyjny przy profilu przejściowym będzie w jakiejś danej odległości (według normy, jeżeli takowa istnieje?), bo Mi też trakcja chodzi po głowie? :grin:

Aby nie pisać kolejnego posta: Ja myślałem, aby w moim wypadku o 18cm przed profilem przejściowym, gdybym stosował przeody trakcyjne Marklina/Viessmann'a o długości 360mm (po drobnych przeróbkach na końcach :grin: ) A jaki zarząd Cię interesuje PKP, czy np. DB?
Przewody o długości 360 mm mozna skrócić do 300mm a wiec jest spory zapas :smile:
czyli te 180mm przy przejsciu zda egzamin . Bo może wyjśc też 170mm lub 155mm .i też zadziała !!!!
 
OP
OP
Marcinlok

Marcinlok

Użytkownik
Reakcje
5 0 0
#16
Mariusz C napisał(a):
Wszystko
Słupy do bani -przewymiarowane
wysięgniki do bani -nie odpowiadają realowi
Przewody do bani 3xza grube i 2x za krótkie .
Jednym słowem szaj totalny
Zostań na tym co masz ,czyli bez trakcji .
Postaram sie zrobic fotki trakcji " stalowej " bardzo podobnej do weissmanna .

A co proponujesz w zamian ?. Trakcje mieć musze !!!!!
 
OP
OP
Marcinlok

Marcinlok

Użytkownik
Reakcje
5 0 0
#17
Konrad napisał(a):
Odnosnie trakcji polecam:

http://wiki.gbbkolejka.pl/tiki-index.ph ... a+norweska

Ja takze buduje dwutorowy zelektryfikowany szlak ale zamiast sommerfeld'a stosuje viessmanna. Nie pasuje mi takze te 300mm miedzy slupami bo chce zastosowac zwrotnice EW6 Tillig'a wiec u mnie beda ok 500mm
A ja wszędzie tam gdzie napotkam problem " nad rozjazdami itp " druciki zrobie sam .

Oczywiście to optymistyczna wersja .
Pozdrawiam
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#19
Marcinlok napisał(a):
Tak to złączka do nastepnego modułu .Łatwiej mi było dopasowywać kolejny moduł
Ale to tak roboczo rozumiem, a elektryka pod spodem porządnymi kabelkami idzie?
Jaki jest rozstaw osi torów?
 

Mariusz C

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#20
Marcinlok napisał(a):
A co proponujesz w zamian ?. Trakcje mieć musze !!!!!
W takim razie zrób jej model ,a nie karykaturę .
Rozumiem że jak masz zamiar robić trakcję to wiesz jak wygląda jej oryginał .
Pomniejsz to o 87 razy i wykonaj na makiecie .
Zobaczysz co Ci wyjdzie ,i jakie dziadostwo proponują Niemcy za grubą kasę .
 

Podobne wątki