• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[Moduły] Moduł Darka

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
#1
Zmobilizowany przez kolegów na spotkaniu w Rybniku podjąłem wyzwanie zwane modułem. Co prawda wolę przemalować "coś" na polski tabor niż budować moduły, bo czuję się w tym lepiej niz w budowaniu dla nich drogi. No ale przecież gdzieś tabor jeździć musi.
Poniżej zdjęcia moich wypocin na temat drogi żelaznej i jej otoczenia.
Nie są one jeszcze skończone, zamierzam podosadzać to i owo by nie wyglądało to jak lotnisko.
 

Załączniki

  • 159,8 KB Wyświetleń: 3.593
  • 174,9 KB Wyświetleń: 3.593
  • 179,1 KB Wyświetleń: 3.599

Twardy

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#2
Re: Moduł Darka

Super tylko...
Droga dwu jezdniowa powinna mieć chociaż cień pobocza
a pomiędzy jezdniami pod wiaduktem
powinna być oddzielona metalowymi barierami ;)
Po obu stronach też one powinny się znajdować .
Coś jak na focie poniżej 8)
Barier już nie nanosiłem .
 

Załączniki

OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
#3
Re: Moduł Darka

Barierki dosychają wiec będą, co do pobocza to nie znalazłem dostępnej drogi z nim.
Próbowałem dokleić ale niestety wyglądało to tragicznie. Tak więc pozostałem przy drodze bez pobocza jak to dawniej bywało.
 

Grzeju

Aktywny użytkownik
Reakcje
22 0 0
#5
Re: Moduł Darka

No no no.. Jak powiedział, tak i zrobił... teraz trzeba tylko troche chwastów rozsiać...

Masz tam LL-e na końcach?

Chciałbym również zasugerować, że pod wiaduktem w jego linii nie powinno być trawy (po prostu tam nie rośnie)...no chyba że to Unijna autostrada z nawadnianiem... :p
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
#6
Re: Moduł Darka

LL są nie ma problemu, co do trawy to owszem nie rośnie pod szerokimi estakadami, a to jest wąski mostek. Ale jak by co, to się wytnie :!:
 

Sello

Znany użytkownik
Reakcje
631 6 1
#7
Re: Moduł Darka

No coś się dzieje :)
Hmmmm.....
Ta mata trawiasta psuje wszystko .... :cry: Trawę trza z elektrosadzrki posiać .... ale da się to jeszcze naprawić, trzeba trochę powyrywać i dosiać elektrycznie :)
Droga trochę za "nieskazitelna" jakieś łaty by się przydały, ślady eksploatacji.
Przydałaby się też druga taka skrzynka za mostem jak ta przed mostem(albo odwrotnie :) )
Daj jakieś foto makro na szutrowanie i patynowanie torów.
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
#8
Re: Moduł Darka

Szuter dosycha a tory jeszcze nie malnięte ale wszystko będzie. Co do maty nie martw się za dużo nie będzie jej widać. Prosty kawałek jest z jednej strony, z drugim nie zdążę bo nie mam LL-ek. Drogę też wyeksploatuję tylko muszę przywieźć samochody, potem proch na koła i jazda.
Mam pytanie, do których końcówek XLR podłączyć szyny 1,2 czy 3
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
#13
Re: Moduł Darka

Elektryka działa, zobaczymy jak będzie po podłączeniu do innych modułów. Na wszelki wypadek zastosowałem dodatkowe podłączenia, gdzie można zmieniać biegunowość.
Teraz trochę zdjęć całości i szutrowania
 

Załączniki

  • 167,6 KB Wyświetleń: 2.996
  • 148,2 KB Wyświetleń: 2.992
  • 211,9 KB Wyświetleń: 2.994
  • 230,2 KB Wyświetleń: 2.991
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
#15
Re: Moduł Darka

Dzięki Elektrosadzarce pożyczonej od Tomka z klubu HAZERO zmieniłem trochę wygląd mojego pola golfowego, trudniej teraz będzie wybić piłeczkę.
Przed krzakologią wygląda tak:
 

Załączniki

  • 234,3 KB Wyświetleń: 2.723
  • 196,5 KB Wyświetleń: 2.731
  • 247,5 KB Wyświetleń: 2.724
  • 214,8 KB Wyświetleń: 2.721

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#16
Re: Moduł Darka

No, teraz trawa wygląda tak bardziej z życiem :)
co do elektryki, to jak już musisz mieć te nieszczęsne XLRy, to bezpiecznie jest je podpiąć do kostek zaciskowych, jak coś jest nie tak z polaryzacja, to zamieniasz miejscami i nie ma problemu,
można tez wtedy wpiąć coś innego w razie czego :)
 

Podobne wątki