• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[Moduły] Moduł Darka

OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
Dawno mnie tu nie było ale po woli zaczynam prace nad dalszą elektryfikacją, na razie 3,6 metra. Następne pójdą na warsztat łuki i pozostałe 1,8m.
Niestety nie jestem biegły w lutowaniu jak Michał(Bostok), więc moje druty są na bazie Viessmanna.
Na razie wygląda to tak, czyli trzeba będzie popracować jeszcze nad poprawą haczykowego łączenia pomiędzy modułami.
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.496 33 0
Faktem jest że łączenie modułów nie wyglada najlepiej :/ Czy ty Ściągasz sprężynki ze swoich patyków, aby miały mniejszy nacisk ??
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
Dziś na warsztat poszły łuki. Z racji iż rzadko ale są wykorzystywane na imprezach modułowych musiałem je zrobić jako osobne części. Wykorzystałem słup Viessmanna 4115 (150mm) jako naciąg. Przeciąłem go na dwie części i krótszą przylutowałem, by stanowiła poprzeczkę. Jest do niej zamocowany drut trakcyjny, który jest jednocześnie najazdowym.
S1.JPG
Zabawa była z ustawieniem słupów, by przejeżdżające długie wagony o nie nie zaczepiały. Wybrałem "Bohuna" bo jest najdłuższy i najwięcej zachodzi jako przymiar do sprawdzania ustawienia.
Ł1.JPG Ł2.JPG
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.363 33 1
Darku! Nie wierzę własnym oczom! Intensywnie elektryfikujesz swoje moduły! Jestem zachwycony! Gratulacje!
Co do słupów, to zauważyłem, że na ciasnych łukach na jednotorowej, prawdziwej kolei słupy ustawia się po zewnętrnzej stronie łuku. Są tego dwie zalety: 1. Bohuny nie zaczepiają, 2. ramiona są obciążane w korzytniejszym kierunku (od strony słupa). Długość przewodu ani ilość słupów się nie zmienia. Pozdrawiam i nie chcę się nawet rozmarzać nad tym co będzie na Hobby 2016, bo nic dziś nie popracuję :love:.
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
Może i Michał masz rację z ustawieniem słupów na zewnątrz ale "Bohuny również przodem dość sporo wyjeżdżają poza nasyp, więc nie chcąc by dochodziło do uderzania, pozostałem przy otarciu.
Pół kółka już gotowe.
Ł5.JPG
 

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.963 6 0
- tu w tym filmiku to dokladnie jest pokazana proba obciazenia wiaduktu niedawno na slynnej kolejowej "goralce", wtedy byl zamkniety ruch na "drogowej "goralce" wlasnie pod tym wiaduktem , a po wiadukcie w te i z powrotem jezdzily loki roznych typow na obciazenie , mostwo gapiow , policji , wszedzie swiatla kogutow ,, samochody ,tiry , kilometrowe korki , wszyscy w bezruchu wpatrzeni w to widowisko - a tam nic takiego loki jezdza raz wolno , raz szybko , pojedynczo , w trakcji podwojnej raz w lewo raz w prawo , Kolega ma bardzo ciekawy dokument z tego wydarzenia
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
Kolejne dwa łuki i dwa moduły zelektryfikowane. Można było sprawdzić jak lokomotywy przejeżdżają łuki. Po kilku poprawkach można było pojeździć. Nie udało się poskładać pełnego jaja, mam za mały pokój:(, a na hali za zimno, także jazdy tylko na części.

z1.JPG z2.JPG z3.JPG

Najpierw wyjechał Openerek i sprawdził czy nie wysuwają się na łuku ślizgacze.


Potem pojechały Bohuny, by sprawdzić czy nie trą o słupy :)

 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
To nie są łuki przeznaczone na imprezę modułową, tylko do domowego użytku. Ja taboru ponad gabarytowego nie posiadam, więc nie brałem pod uwagę użycia dłuższych wysięgników, które nawet mam. Poza tym jak budowałem moduły, to nawet nie śniła się mi trakcja. Ich budowa nie pozwoliłaby na zamocowanie słupa z dłuższym wysięgnikiem. W styrodur wkręt mocujący słup można wkręcić ale nie trzyma słupa z naprężoną trakcją.;)
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
To są wyrywane gałązki z zestawów Heki 1633 i 1632, łączone po kilka sztuk i wklejane wikolem w otwory zrobione wkrętakiem.
 

Podobne wątki