• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[Moduły] Miniaturowy szlak wąskotorowy w podziałce H0e

OP
OP
14D40

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#21
Re: Miniaturowy szlak wąskotorowy w podziałce H0e

daniel loko napisał(a):
Witam . Zobacz fragmenty toru wąskotorowego na mojej dioramie -może sie coś przyda?Pozdawiam.Daniel loko.
Witam również. Ładnie nawet Ci to wyszło, jednak ja staram się wzorować na oryginale, a nie na makietach :) Mam jeszcze kilka uwag odnośnie Twojego wąskiego fragmentu: otóż trawa pomiędzy szynami wydaje się leżeć. Używałeś elektrosadzarki? Na Twojej dioramce kłuje mnie w oczy najbardziej ten samochód ala lata współczesne, wrzuć tam malucha jakiego, albo mydelniczkę? :) W której epoce osadzona jest diorama?


to tak ogólnie w ramach moich spostrzeżeń, ale dioramka bardzo ładna.

pozdrawiam również,

K.K.
 

Czesław Turko

Aktywny użytkownik
Reakcje
240 2 0
#22
Re: Miniaturowy szlak wąskotorowy w podziałce H0e

Widzę kolego,że zabrałeś się bardzo fachowo i rozsądnie za budowę swojego modułu. Efekty tej przemyślanej pracy widać na załączonych fotkach. Dokończ powoli i spokojnie swoje dzieło a na publiczny pokaz przyjdzie czas.
 
OP
OP
14D40

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#23
Re: Miniaturowy szlak wąskotorowy w podziałce H0e

Czesław Turko napisał(a):
Widzę kolego,że zabrałeś się bardzo fachowo i rozsądnie za budowę swojego modułu. Efekty tej przemyślanej pracy widać na załączonych fotkach. Dokończ powoli i spokojnie swoje dzieło a na publiczny pokaz przyjdzie czas.
Witam, nie wiem czy słowa te kierowane są do mnie czy do kolegi "daniel loko". No ale jeśli adresowane były w moją stronę, to dziękuję za słowa uznania. Owszem, również jestem zdania, że makiety należy wykonywać powoli, starannie i dokładnie, skupiając się przy tym na najdrobniejszych szczegółach. To w końcu czyni nasze makiety realistycznymi, a co za tym idzie cieszą nasze oczy. Na zdjęcia na forum jeszcze będzie czas...


pozdrawiam,
 
K

Kpt.Nemo

Gość
#24
Re: Miniaturowy szlak wąskotorowy w podziałce H0e

Jaki skromniusi.
A bez żartów, trzymam za Ciebie kciuki (archaiczna forma czarów) cobyś nie okazał się takim pieprzonym leniem jak ja.
Przyjdzie taki dzień że se połączymy makiety, ino pracuj wytrwale, nie szukaj wymówek.
 
OP
OP
14D40

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#25
Re: Miniaturowy szlak wąskotorowy w podziałce H0e

Kpt.Nemo napisał(a):
cobyś nie okazał się takim pieprzonym leniem jak ja.
leniem owszem, też jestem, ale bardziej przeszkadza mi czasu niedobór :roll:

Kpt.Nemo napisał(a):
Przyjdzie taki dzień że se połączymy makiety, ino pracuj wytrwale, nie szukaj wymówek.
Owszem, z miłą chęcią, tylko dokończmy zaczęte projekty by w miejscu nie utknąć 8)
 

Czesław Turko

Aktywny użytkownik
Reakcje
240 2 0
#26
Re: Miniaturowy szlak wąskotorowy w podziałce H0e

Kamil Kopera napisał(a):
Witam, nie wiem czy słowa te kierowane są do mnie czy do kolegi "daniel loko".
Oczywiście do Kamila Kopery.
Z tego, co można zobaczyć na Twoich fotkach wynika jednoznacznie, że wiesz, co chcesz zrobić i robisz to całkiem poprawnie. Może zdjęcia trochę przekłamują realistyczny wygląd np. zieleni, ale tak zrobiona zieleń minimalnym nakładem pracy jest do poprawienia, chociaż nie sądzę, że trzeba by ja było poprawiać. Próbowałeś stosować zieleń Heki ?
 
OP
OP
14D40

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#27
Re: Miniaturowy szlak wąskotorowy w podziałce H0e

Czesław Turko napisał(a):
Kamil Kopera napisał(a):
Witam, nie wiem czy słowa te kierowane są do mnie czy do kolegi "daniel loko".
Oczywiście do Kamila Kopery.
Z tego, co można zobaczyć na Twoich fotkach wynika jednoznacznie, że wiesz, co chcesz zrobić i robisz to całkiem poprawnie. Może zdjęcia trochę przekłamują realistyczny wygląd np. zieleni, ale tak zrobiona zieleń minimalnym nakładem pracy jest do poprawienia, chociaż nie sądzę, że trzeba by ja było poprawiać. Próbowałeś stosować zieleń Heki ?
Owszem, fotki delikatnie przekłamują kolor zieleni. Co do Heki, to mało stosuję tych produktów. Jedynie mam Heki Laub ciemną, drobną gąbkę, której używam w rowach itp. miejscach. Nad zielenią ogólnie pracuję, myślę, że będzie coraz lepiej, muszę jeszcze zaopatrzyć się w dłuższe trawy.
 
Reakcje
1.731 13 0
#28
Re: Miniaturowy szlak wąskotorowy w podziałce H0e

Diorama nie jest osadzona w jakiejkolwiek epoce ,bo równie dobrze można zrobić z niej III albo i V mając na uwadze ,że w V epoce mogą to być pociagi np.turystyczne . Nie ma tu konkretnej infrastruktury ,więc można sobie dowolnie "jeżdzić". a jeśli chodzi o trawę to "sadziłem ją ręcznie ,jak równiez drzewa więc nie jest to elektrosadzarka bo jej poprostu nie mam. Jak bym ją miał, to napewno zieleń trudno było by odróżnic od realu. Pozdrawiam. :LOL:
 
OP
OP
14D40

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#32
Własnej roboty ;) Wykonany z: kawałka komosy, listków Noch (ciut przygrube, ale nie trzeba ich dużo aplikować) oraz baaardzo drobnej gąbki Noch oraz Polaka. Klejone na klej w sprayu, usztywniane lakierem do włosów.
 

Wojciech1500

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#34
Re: Miniaturowy szlak wąskotorowy w podziałce H0e

daniel loko napisał(a):
Witam . Zobacz fragmenty toru wąskotorowego na mojej dioramie -może sie coś przyda?Pozdawiam.Daniel loko.
Jak zrobiłeś tor (zarośla na nim) na ostatnim zdjęciu? I jestem pod wrażeniem, naprawdę bardzo realistyczna makieta.
 

Podobne wątki