• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[Moduły] makieta modulowa DB H0

DB HO

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam !!
Nazywam się Jasiek . Zarejstrowałem sie tu abu szukać pomocy przy bodowie mojej pierwszej makiety modułowej (i drugiej ogólnie) w zarządzie DB (te koleje też zbieram).

Ps. Jak tu wsadzić plik z anyRail ??
 
Reakcje
4 0 0
#8
Re: makieta modulowa DB H0

Mi też kazali zrezygnować z budowy dużej stacji, to i powoli robię taki metrowy moduł na początek (Mieli racje trudno się to czyni) ale swój własny projekt też zaczynam. (-:
 

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.645 133 3
#9
Re: makieta modulowa DB H0

Nie "kazali" tylko "radzili" i jak sam przyznałeś nie jest to takie łatwe, tak więc może mieli racje ??
 
OP
OP
DB HO

DB HO

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#12
Re: makieta modulowa DB H0

hmmm...
.
.
.
.
(przeczytałem normy PMM :shock: ) chyba rezygnuję z modułów
Bawiąc się anyRail i metrem projektuję torta, dwie linie trzy, cztery tory stacyjne i coś do manewrów
jak dokończe wrzucę
 

JohnyTRS

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
291 1 0
#13
Re: makieta modulowa DB H0

Czyli wymiękasz.

Ale nie doczytałeś jednego - moduł dzieli się na segmenty. Profile PMM muszą być na końcach modułu, natomiast pomiędzy segmentami - ty decudujesz. Więc potraktuj twoje przyszłe moduły jako segmenty, a profile przejściowe (PMM) zastosuj tylko na skrajnych segmentach. Potraktuj swoją całą makietę jak jeden moduł.
 
OP
OP
DB HO

DB HO

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#14
Re: makieta modulowa DB H0

no tak ale zazwyczaj buduje się cały moduł aby było jednolicie, pozatym wymiękłem na czymś innym: :roll:
-rozjazdy
- :arrow: dcc na module
-itp, itd.............
 

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#17
Re: makieta modulowa DB H0

DB HO napisał(a):
no tak ale.. jakieś skrzynki z wtyczkami płaskie kable (nie mogą po prostu być przypięte???
Myślę, że zanim zrobisz te moduły, to ten problem rozwiążesz, albo samodzielnie, albo poprzez zakup. Pudełka i kable po prostu można kupić tu lub na sąsiednim forum. W najgorszym razie można pożyczyć, to jest najmniejszy z problemów, z którymi będziesz musiał stawić czoło.
:D
 
OP
OP
DB HO

DB HO

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#18
Re: makieta modulowa DB H0

:roll: dumam i dumam i kilku rozwiązań znaleść nie mogę a więc może jednak moduły 8)

czy można zrobić tak (czy jest to dopuszczalne) że mam np. segment i od jednej strony daję inny, mały z profilem np. LL250?
 

Podobne wątki