• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[Moduły] Makieta modułowa Pawła

OP
OP
P

Paweł

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
11 0 0
#43
ciekma napisał(a):
A co z tym modułem z rozjazdami?
A jest, już trawa posiana, ale po Sosnowcu zmienię go na dwa inne (2x70 cm) bo ten jest uciążliwy w transporcie. Dlatego wszędzie jest trawa, nie robiłem miejsca na nastawnię, bo lepiej, żeby na wystawie jakoś się to prezentowało ;)

ciekma napisał(a):
Czy będą jakieś semafory zamiast diodek?
Na module dwutorowym dziś zamontowałem semafor 4 komorowy od Kluby.
(Jeżeli uda mi się dokupić pozostałe dwa to nie będzie diodek ;) )
Super wyrób, wreszcie nie widać dużych kolorowych diod, zamiast tego smd w środku. Ogólnie miodzio - polecam :!:


Mam pytanie czy nie wiecie jak zrobić napisy oznaczające semafor :?: Chciałbym, żeby wyglądał profesjonalnie.
 

Załączniki

P

Paweł Piotr

Gość
#44
Paweł napisał(a):
Mam pytanie czy nie wiecie jak zrobić napisy oznaczające semafor Chciałbym, żeby wyglądał profesjonalnie.
Stosowane są różne kroje pisma - w zależności od poczucia estetyki danego odcinka automatyki... (patrz załączniki).
Pozdrawiam
 

Załączniki

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#45
Ale chodziło chyba, jakie literki mają być.
Ten pierwszy to chyba A½, zakładając że kilometry idą od strony linii dwutorowej.
Pozostałe wtedy: B2 i C1, zakładając że nie ma jazd po niewłaściwym (albo są ale na sygnał zastępczy).
Mam nadzieję że dobrze zrozumiałem WTBE10.

Co do trapezu to go nie wyrzucaj, może się przydać. Chociaż dwa niezależne też by się przydały. A przede wszystkim przejściówka z KKMK2t na 2E96 :)
 
P

Paweł Piotr

Gość
#47
ciekma napisał(a):
Ale chodziło chyba, jakie literki mają być.
Ten pierwszy to chyba A½, zakładając że kilometry idą od strony linii dwutorowej.
Pozostałe wtedy: B2 i C1, zakładając że nie ma jazd po niewłaściwym (albo są ale na sygnał zastępczy).
Mam nadzieję że dobrze zrozumiałem WTBE10.
Jeśli tu ma być posterunek odgałęźny (przejście z linii dwutorowej na dwie linie jednotorowe - i przy założeniu, że kilometraż biegnie od linii dwutorowej w kierunku dwóch linii jednotorowych, to oznaczenia semaforów będą właśnie takie: A1/2 z linii dwutorowej, B2 z linii jednotorowej przy wjeździe na krzywo i C z linii jednotorowej przy wjeździe na prosto. Jeśli semafor podaje tylko sygnał "stój" i sygnał zezwalający na jazdę bez ograniczenia prędkości - pomija się znacznik "1".
Zrozumienie WTB-E10- prawidłowe.
A literki trzeba namalować ręcznie, lub zastosować kalkomanię...
Pozdrawiam
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#52
Pawle myślę że problemów z pasowaniem twoich semaforów nie będzie. Najwyżej lata sie przesunie na 90 ;) Fakt faktem semaforki prezentują sie odjazdowo ;) Aż sam czekam z niecierpliwością na nie. Jednakże zbyt szybko nieprzyjadą do mnie ;/
 
OP
OP
P

Paweł

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
11 0 0
#53
Re: Makieta modułowa Pawła

Dawno mnie tu nie było, od ostatniego razu prace poszły do przodu, przybyło drzew, zieleni, kukurydzy, kopek, słupów końcowych.
 

Załączniki

OP
OP
P

Paweł

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
11 0 0
#55
Po imprezie w Komorni Lhotce nastąpiło parę ważnych zmian dla dyżurnych.
Działa wreszcie kasowanie semaforów ;) (metoda Władka na transformatorze prądowym). Zrobiłem też coś czego nikt nie ma. Blokada posterunku na klucz.
Załóżmy, że podczas imprezy chcę na 2 minuty wyjść po herbatę. Przekręcam klucz, który wyłącza sterowanie rozjazdów oraz podanie sygnału "droga wolna". Klucz zabieram ze sobą. Jeżeli jakiś pociąg ma już wolną drogę, po dojeździe do posterunku kasuje on semafor na "stój".
W tym czasie żaden lekkomyślny maszynista nie da sobie wolnej drogi, a zdarzali się już tacy na wystawach co myślą, że mogą wszystko... Po powrocie wkładam klucz, przekręcam i pulpit dalej można używać.
 

Podobne wątki